دکتر وقردوست

کاندیدای جراحی بینی

چه کسانی کاندیدای جراحی بینی هستند؟

یکی از مهم ترین جراحی هایی که در طول سال های اخیر رشد و گسترش زیادی داشته است جراحی زیبایی بینی است. در خصوص این جراحی بارها مقالات مختلفی نگارش شده است. اما در این نوشتار برآنیم که از منظر های مختلف و متفاوتی به این مساله ورود پیدا کنیم و مسائلی جدید را مطرح سازیم.

از جمله موضوعاتی که در ادامه همین نوشتار خواهید خواند از این قرار است:

  • کاندیدای جراحی بینی
  • مراحل جراحی بینی
  • جراحی بینی ثانویه
  • بهترین جراح بینی و ویژگی های آن

مراحل جراحی زیبایی بینی

در روند جراحی زیبایی بینی تمامی مشکلات و نقایصی که وجود دارد از بین می رود. یکی از این مشکلات قوز روی بینی یا پهن بودن و یا بزرگ بودن استخوان بینی است که پزشکان به راحتی می توانند با ایجاد برش هایی روی بینی نقایص را برطرف کرده و دوباره بینی را بخیه بزنند.

البته باید در نظر داشته باشید که ابتدائا پزشک یا از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند یا فرد را به حالت بیهوشی عمومی می برد تا روند درمان برای مراجعه کننده بدون درد وناراحتی باشد.

بعد از اینکه روند جراحی انجام شد بیمار باید مراقبت هایی را داشته باشد تا بهبودی کاملی برای وضعیت بینی اش حاصل شود.

مثلا یکی از مراقبت ها این است که باید تا چند هفته از فعالیت های حرفه ای ورزشی پرهیز کند تا روند بهبودی بدون مشکل طی شود.

بهترین کاندیداهای جراحی چه کسانی هستند؟

یکی از سوالاتی که از سوی بسیاری از دختران و پسران جوان پرسیده می شود این است که چه کسانی می توانند تحت جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی قرار بگیرند و موفقیت درمانی زیادی برای اینان حاصل شود. واقعیت این است که تمامی افرادی که به هر نحوی با مشکلات عملکردی و نیز زیبایی بینی خود مواجه اند می توانند برای جراحی بینی اقدام کنند.

از جمله این افراد:

  1. افرادی که بینی آنها دارای قوز است می توانند برای برداشتن قوز بینی عمل جراحی انجام دهند.
  2. افرادی که بینی بزرگی دارند نیز برای کوچک کردن بینی خود بهترین راه حل جراحی زیبایی بینی است.
  3. بینی عده ای از افراد در اثر اتفاقات ناگهانی دچار شکستگی شده است که اینان نیز باید تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرند.
  4. افرادی از بدو تولد با مشکل انحراف بینی مواجه هستند که جراحی انحراف بینی یا سیتوپلاستی مهم ترین و بهترین اقدامی است که می توانند برای رفع مشکل خود انجام دهند.
  5. ورزشکارانی که بینی شان در طی مسابقات ورزشی یا تمرینات ورزشی با مشکلی روبرو شده است نیز از جمله کاندیداهای جراحی بینی محسوب می شوند.

به طور کلی بسیاری از افراد برای رفع مشکلاتی که برای بینی شان به وجود آمده است اقدام می کنند و از نتایج مثبت جراحی بینی از سوی بهترین جراحان پلاستیک و بهترین جراح بینی بهره مند می شوند.

جراحی بینی ثانویه

نام دیگر جراحی بینی ثانویه جراحی ترمیمی است. درواقع این جراحی زمانی انجام می شود که فردی یک بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است و در نهایت یا از نتیجه جراحی راضی نبوده است یا اینکه نتیجه جراحی مشکلات دیگری را برایش فراهم آورده است. یکی از این دسته از مشکلات کاهش عملکرد تنفسی در بیمار است که منجر به تکرار عمل جراحی می شود.

در واقع تکرار عمل جراحی بینی را عمل جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی می گویند.

فیلم جراحی بینی ثانویه

البته در نظر داشته باشید که در مواردی که برای بیمار مشکل چندانی پدید نیامده است و صرفا به جهت نارضایتی بیمار از نتیجه عمل قرار بر تکرار عمل باشد پزشک تمامی شرایط مراجعه کننده اش را مورد بررسی قرار می دهد و سپس تصمیم نهایی را می گیرد.

در مواردی گزارش هایی داشته ایم مبنی بر اینکه نتیجه جراحی بینی بسیار رضایت بخش بوده است اما صرفا به جهت وسواس بی موردی که مراجعه کننده دارد خواستار تکرار جراحی بینی است. دراین موارد پزشکان سعی می کنند مشاوره های دقیق و منطقی را برای مراجعه کنند گان شان داشته باشند.

زیرا که تکرار مجدد جراحی بینی بسیار حساس است و باید با تمهیدات ویژه ای انجام شود.

مثلا یکی از شرایطی که برای تکرار جراحی بینی برقرار است این شرط است که باید حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد تا پزشک دومین عمل را انجام دهد.

بنابراین مشاهده می کنید جراحی ثانویه بینی آنچنان هم ساده و سهل نیست و باید تمامی نکات مراقبتی پیش از عمل رعایت شود.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی :09123366511                09120929195

آدرس مطب :تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

بهترین جراح بینی

یکی از مهم ترین نکاتی که در این بخش می خواهیم مطرح سازیم این است که همواره از بهترین و متخصص ترین جراح بینی برای روند درمان و جراحی خود کمک بگیرید.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که به دلیل ناپختگی و بی تجربگی پزشک مشکلاتی در نتیجه جراحی بینی برای مراجعه کنندگان روی داده است که آنها مجبور شدند دومین جراحی بینی یعنی جراحی بینی ثانویه خود را به یک پزشکی دیگر بسپارند. این مساله در موارد زیادی باعث شده است که افراد با مشکلات روحی و روانی مختلفی روبرو شوند.

پس اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که از بهترین جراحی بینی که دانش و سواد زیادی در حوزه فعالیت های جراحی دارد کمک بگیرید.

دومین ویژگی مهم بهترین جراحی بینی تجربه و مهارت وی در جراحی بینی است. جراحی بینی هرچقدر که با تجربه تر باشد می تواند به بهترین شکل ممکن روند درمان وجراحی را مدیریت کند . نتیجه ای که مدیریت درست جراحی دارد موفقیت در نتیجه جراحی است.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم بسیاری از نکات مهمی که در حوزه جراحی بینی وجود دارد را خدمت عزیزان و همراهان همیشگی مان داشته باشیم. آگاهی از این نکات باعث می شود که در تصمیم گیری بهترین مسیر را انتخاب کنید و از انتهای مسیر آگاه باشید. آگاهی همواره باعث تصمیمات درست می شود و نتایج درستی را پدید می آورد.

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.