_

لیپوماتیک | پیکرتراشی

لیپوماتیک از بین بردن چربی‌های ناحیه ای و موضعی با نیروی مکيدن است. این روش سال هاست برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته با دستگاههای سنتی به بستری و بی هوشی عمومی زيادي نیاز بود با به وجود آمدن روش‌های جدید به تدریج پزشکان تمایل به روش‌های کم خطرتر و سریعتر برای رفع چربی‌ها دارند. طریق جراحی لیپوماتیک پوست شل نمی‌شود، لیپوماتیک همچنین بدن را تقویت می کند، مهم است توجه داشته باشید که کاهش سایز برای مدتی طولانی ادامه می‌یابد و همچنین می‌تواند سلولیت را حذف کند. در این جراحی، چربی به طور فیزیکی از بدن جدا می‌شود و توسط حرکات ارتعاشی لیپیدها رها می‌شود و این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن جدا می‌شوند، هدف از این جراحی تغییر اندازه و شکل بدن است، ریکاوری این جراحی بین ۳ تا ۷ روز است.

پیکرتراشی یا لیپوماتیک ، بهترین راه حل لاغری

در گذشته برای انجام این کار از دستگاه‌های قدیمی مانند لیپوساکشن کمک می‌گرفتند، اما مضرات استفاده از لیپوساکشن نسبت به لیپوماتیک این است که در آن امکان آسیب رساندن به بخش‌هایی مانند عروق خونی، رگ‌ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود و در نتيجه بیماران به علت ترس از اسیب‌های این دستگاه کم‌تر به استفاده از آن‌ها تمایل داشتند.

پیکرتراشی

درحالیکه در دستگاه لیپوماتیک تدابیر ایمنی و سلامتی مریض اندیشیده شده و سعی شده تا با تعبیه حسگر در قسمت کانولا، صدمات لاغري موضعی به حداقل ممکن برسد. کانولا به علت داشتن حسگر تنها چربی‌های اضافه را حذف نموده و در نتيجه زمان برخورد با دیگر قسمت‌های بدن متوقف مي‌شود. در این روش کمتر از برش برای از بین بردن چربی استفاده می‌شود، به همین دلیل درد و خونریزی شدیدی رخ نمی‌دهد. اما مراجعه کنندگان تا دو هفته بعد از عمل جراحی داروهایی مثل وارفارین و آسپرین استفاده نکنند، چون این داروها ميزان خون ريزي در حین جراحی را افزایش می‌دهد.

لیپوماتیک چگونه انجام میشود؟

نحوه انجام لیپوماتیک اینگونه است که سلول‌های چربی را تخریب کرده به شکل مایع در می‌آورد و از زیر سطح پوست خارج می‌کند. با این کار بخش زیادی از چاقی موضعی از بین می‌رود و تناسب اندام مورد نظر به دست می‌آید. کسانی که از طریق رژیم به کاهش وزن خود اقدام می‌کنند، دغدغه اصلی شان شلی و افتادگی پوست است اما در این روش برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده شده است. اتفاقا در روش لیپوماتیک پوست در حین عمل سفت می‌شود. امواج اینفراسونیک در دستگاه پیکرتراشی با تحریک فیبروپلاست‌ها، عمل لیفتینگ پوست را هم به صورت خودکار انجام می‌دهند و در نیتجه دستگاه لیپوماتیک کم‌ترین ميزان انقباضات پوستی را به دنبال دارد.در ادامه تاثیرات لیپوماتیک را بررسی خواهیم کرد.

مزایای فوق العاده لیپوماتیک چیست؟

مزایای لیپوماتیک شامل موارد زیر می باشد :
در نوک میله کانولا سنسورهایی وجود دارد که جلوی تخریب بافت‌های غیر چربی همچون رگ‌های خونی، بافت های لنفاوی، ماهیچه ها و عصبها را می‌گیرد.
مدت زمانی کوتاه در مقایسه با روش‌های دیگر.
سیستم امنیتی بالا.
جلوگیری از شل شدن پوست و درنتیجه زیبایی بیشتر.
در لیپوماتیک آمبولی چربی امکان ندارد.
به بیهوشی نیاز ندارد و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
احتمال بروز عفونت در لیپوماتیک کم است.
اگر طبق دستورات پزشک عمل کنید دوره نقاهت لیپوماتیک بسیار آسان سپری خواهد شد.

آیا با ماموپلاستی باید از شیردهی به نوزادان خداحافظی کرد؟

شاید این سوال از دغدغه متقاضیان این جراحی باشد، در پاسخ باید بگوییم با توجه به ناحیه برش در جراحی ماموپلاستی که هاله سینه را درگیر خواهد کرد، این جراحی می‌تواند بر کیفیت شیردهی تاثیر گذارد، چراکه برش‌ها باعث تخریب نسبی کانال‌های شیردهی خواهد شد. اما روش‌های امروزین جراحی ماموپلاستی بر حفظ توانایی شیردهی بانوان تاکید دارد.

چند نکته اساسی بعد از جراحی ماموپلاستی

این جراحی در اتاق عمل پایان نمی‌یابد. در واقع مراقبت‌های بعد از جراحی سینه چه از نوع ماموپلاستی کاهنده و چه ماموپلاستی افزایشی نتیجه نهایی را تضمین خواهد کرد. بنابراین رعایت توصیه‌های زیر تاثیر به سزایی در نیتجه دهی مطلوب این جراحی خواهد بود. توصیه‌ها از این قرار است:

از احساس گیجی و سنگینی سر بعد از جراحی نهراسید این علائم تنها به علت تاثیرات داروهای بیهوشی است.
باید دقت داشته باشید که از داروهای تجویز شده جراح به موقع استفاده کنید.
مصرف مواد غذایی را با مایعات شروع کنید.
از میوه‌هایی مانند آناناس که التیام بخش قوی زخم ها است استفاده کنید.
به طور جدی از مصرف دخانیات و الکل تا ۱ ماه پس از جراحی بپرهیزید.
نکته بسیار مهم بعد از جراحی سینه استفاده از سوتین‌های مخصوص بعد از جراحی است که تاثیر به بسیاری در نتیجه جراحی خواهد داشت.
بانوان می‌بایست استحمام بعد از جراحی را تا ۲ روز به تعویق بیندازند.
باید دقت باشید که جای زخم ها را مرتب خشک کنید و در صورت لزوم برای کمرنگ کردن جای اسکار با تجویز پزشک از پماد های مخصوص استفاده کنید.

آیا جراحی ماموپلاستی عوارض دارد؟

این جراحی نیز به مانند جراحی‌های دیگر می‌تواند با عوارض عدیده همراه باشد که در دو صورت می‌توان از بروز آن ها جلوگیری کرد: در ابتدا انتخاب بهترین جراح پلاستیک ودر وهله دوم رعایت توصیه‌های بعد از جراحی که در بالا به آن اشاره شد. اما ماموپلاستی عوارض احتمالی عبارت اند از:

خطرات بیهوشی
عدم تقارن سینه‌ها
ابتلا به عفونت
التهاب و کبودی
آسیب به بافت سینه
سف شدن سینه‌ها
جمع شدن مایعات زیر پوست
عدم توانایی در شیردهی
امکان بی حسی در نوک سینه

هزینه جراحی ماموپلاستی

هزینه این جراحی بنا بر تخصص جراح، نوع جراحی و روش انجام آن و همچنین هزینه‌هایی نظیر: هزینه بیمارستان، هزینه بیهوشی و هزینه‌های داروهای قبل و بعد از جراحی متفاوت خواهد بود. نکته قابل تامل در انتخاب بهترین جراح پلاستیک است که بتواند نتیجه جراحی برای بیماران تضمین کند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد