_

لیپوساکشن

آیا به دنبال راهی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکمی هستید؟ آیا شما هم راهکارهای مختلفی را برای کوچک کردن شکم خود امتحان کرده‌اید اما نتوانستید نتیجه‌ی دلخواه را بگیرید؟ آیا احساس می‌کنید برخی از قسمت‌های بدنتان با سایر نواحی آن تناسبی ندارد؟ما به شما جراحی لیپوساکشن را معرفی می کنیم. پس بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا راه‌حل آن را به شما ارائه کنیم.

تاثیرات جراحی لیپوساکشن بر فرم دهی بدن

لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی است که در آن رسوبات چربی اضافه از بین می‌روند. با از بین رفتن این رسوبات چربی اضافه خطوط بدن بهبود پیدا می‌کنند و در نهایت مناطق خاصی از بدن تغییر شکل پیدا می‌کنند و فرد نسبت به اندام خود احساس رضایت پیدا خواهد کرد. این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای حذف حجم زیادی از چربی‌ها به صورت موضعی می‌باشد. نواحی مثل بازو، ران، سینه، شکم، مچ پا و… سایر قسمت‌های بدن که به نسبت سایر اعضا چاق‌تر هستند. این روش جایگزین خوبی برای رژیم‌های طاقت‌فرسای لاغری و ورزش‌های سنگین است.در ادامه تاثیرات جراحی لیپوساکشن را بررسی خواهیم کرد.

لیپوساکشن

لاغری سریع و آسان با جراحی لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن عبارت از تخلیه چربی‌های انباشته شده در یک ناحیه از بدن به وسیله لوله‌های باریکی که از برش‌های چند میلیمتری وارد زیر پوست می‌شوند و به کمک تزریق محلول‌های آماده تخلیه چربی انجام می‌گیرد.به دلیل حساسیت این جراحی بهتر است تحت نظر بهترین جراح لیپوساکشن قرار گیرید.

جراحی لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟

فردی که قصد دارد جراحی لیپوساکشن را انجام دهد باید از نظر جسمی کاملا سالم باشد و به هیچ بیماری تهدید‌کننده‌ای دچار نباشد. همچنین کسانی که چربی‌های بدنشان به حدی رسیده که دیگر نمی‌توانند با رژیم و ورزش آن‌ها را از بین ببرند. فردی که تصمیم می‌گیرد عمل لیپوساکشن را انجام بدهد باید بداند که بعد از انجام این عمل باید رژیم‌های غذایی خاصی را رعایت کند و نمی‌تواند از شیوه‌ی زندگی گذشته‌ی خود پیروی کند.

نحوه انجام جراحی لیپوساکشن چگونه است؟

در جراحی لیپوساکشن، از یک لوله‌ی کوچک استیلی استفاده می‌شود که به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده است. این لوله با یک برش کوچک وارد پوست می‌شود و از طریق این لوله و با کمک پمپ مکش، چربی‌های انباشته شده کشیده می‌شود.در ادامه بهترین روش های جراحی لیپوساکشن را معرفی می کنیم.

بهترین روش های جراحی لیپوساکشن کدام است؟

جراحی لیپوساکشن می‌تواند به چند روش انجام شود. قدیمی‌ترین روش انجام این عمل، لیپوساکشن سنتی می‌باشد. در این روش بعد از بی‌حسی موضعی، در ناحیه‌ی مورد نظر برش ایجاد می‌شود. بعد از ایجاد برش در ناحیه‌ی مورد نظر چربی‌ها با لوله‌ی استیلی که کانولا نام دارد از بدن فرد خارج می‌شود. در این حالت ممکن است به همراه چربی‌ها رگ‌های خونی نیز از بدن خارج شود که در آینده موجب نامسطح شدن پوست می‌شود. به همین دلیل امروزه پزشکان این روش را پیشنهاد نمی‌دهند. در روش دیگر چربی‌ها به کمک امواج فراصوتی که از نوک مانولا منتشر می‌شوند از بین می‌روند. این روش هزینه‌ی بالا و درد زیاد و احتمال سوختگی سطح پوست برای بیمار به همراه خواهد داشت به همین دلیل مورد تایید پزشکان نیست. یکی از روش‌های بی‌خطر در این عمل، لیپوساکشن با لیزر است. در این روش سلول‌های چربی با استفاده از لیزر از بین می‌روند و هیچ بافت دیگری آسیب نخواهد دید. همچنین بعد از عمل، بهبودی بیمار زودتر از سایر روش‌ها حاصل خواهد شد و احتمال کبودی و خون‌مردگی بسیار کم‌تر است. دراین روش حجم بیشتری از چربی‌ها از بین خواهد رفت و نتیجه برای بیمار رضایت‌بخش‌تر خواهد شد.

اما جدید‌ترین شیوه‌ی برداشتن چربی‌های موضعی در دنیا، لیپوساکشن هوای فشرده می‌باشد. این روش که شباهت بسیاری با لیپوماتیک دارد، با محافظت از اعصاب، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی و با ارتعاش و چرخش، چربی‌ها را از بین می‌برد. در این روش دسترسی به مناطقی که چربی‌ها در آن‌ها انباشته شده است و جراح نمی‌تواند آن‎‌ها را به راحتی از بین ببرد، آسان است. این دستگاه به راحتی استریل می‌شود و خطر عفونت را بیش از سایر روش‌ها کاهش می‌دهد.

قسمت‌هایی از بدن که با لیپوساکشن می‌توان حجم آن‌ها را کاهش داد

لیپوساکشن صورت

آیا شما احساس می‌کنید که صورت پهن و بزرگی دارید؟ آیا تجمع چربی‌ها زیر پوست صورتتان احساس ناخوشایندی در شما به وجود آورده است؟ آیا می‌دانید که افزایش چربی‌های زیر سطح پوست صورت می‌تواند موجب افتادگی آن شود؟ در جراحی لیپوساکشن صورت، چربی‌های صورت، غبغب، گردن و گونه‌ها برداشته می‌شود و این موضوع حس بهتری به شما خواهد داد.

جراحی یپوساکشن ران‌ها

لیپوساکشن ران‌ها بهتر از سایر اعضای بدن شما را به نتیجه خواهد رساند. چرا که ران‌ها محل تجمع چربی‌ها به صورت موضعی هستند. رایج‌ترین مناطق برای لیپوساکشن ران، قسمت‌های درونی و بیرونی آن است اما عده‌ای مایلند قسمت‌های جلو و عقب ران هم ساکشن شود و چربی‌های آن برداشته شود.

جراحی لیپوساکشن باسن

یکی از اهداف لیپوساکشن متناسب کردن اندازه‌ی اندام‌ها با سایر قسمت‌هاست. در بعضی از افراد اندازه‌ی باسن به قدری است که با بدن فرد تناسبی ندارد. لیپوساکشن باسن می‌تواند برای این افراد بسیار مفید واقع شود.

قسمت میانی کمر
قسمت میانی پشت به تاخوردگی بافت چربی در ناحیه‌ی زیر بند لباس‌زیر گفته می‌شود. برش‌های این منطقه دقیقا در قسمت قرار گرفتن لباس زیر خانم‌ها واقع می‌باشد و با آن پوشیده خواهد شد.

لیپوساکن شکم

تقریبا تمام افرادی که از نامتناسب بودن اندام خود شکایت می‌کنند توجهشان به شکم و چربی‌های انباشته شده در آن معطوف است. لیپوساکشن شکم تاثیر به‌سزایی در تناسب اندام فرد خواهد داشت و احساس بهتری در او ایجاد خواهد کرد. همچنین به دلیل تخلیه شدن چربی‌های این ناحیه ممکن است پوست این قسمت دچار افتادگی شود. به همین دلیل در لرخی از کلینیک‌ها، لیپوساکشن شکم همراه با ابدومینوپلاستی انجام می‌شود. در مطب دکتر وقردوست نیز به همین صورت است. بعد از لیپوساکشن شکم، با کمک ابدومینوپلاستی پوست‌های اضافه کشیده خواهند شد و بیمار دیگر نگرانی نخواهد داشت.

از قسمت‌های مناسب دیگر برای جراحی لیپوساکشن می‌توان به لیپوساکشن بازوها، چین‌خوردگی‌های زیربغل، پشت گردن، قسمت‌های داخلی زانو و…

در مطب دکتر وقردوست لیپوساکشن تمام این نواحی و سایر بخش‌های بدن انجام می‌شود.

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

دوره نقاهت جراحی لیپوساکشن به طور مستقیم و به اندازه ناحیه جراحی و مقدار چربی که پزشک حذف می‌کند مربوط می‌شود.

اگر یک ناحیه بزرگ تحت درمان داشته‌اید مهم است که نیاز به زمان بیشتری برای بهبودی داشته باشید .

هرچه تخلیه مایعات بیشتر باشد تورم و کبودی کمتری خواهید داشت. بنابراین باید با ماساژ محل عمل به سمت پایین در حمام به تخلیه هرچه بیشتر مایع از محل عمل کمک کرد زیرا مایع باقی مانده بعد از بسته شدن منافذ باعث درد و بزرگی سایز شده و به کندی به وسیله بدن دفع میگردد. دفع مایعات تا ۵ روز طبیعی است.

به محض اینکه بتوانید، آرام شروع به حرکت کنید، قدم زدن می‌تواند باعث جلوگیری از لخته شدن خون در پاها شود. بعد از عمل حتما از لگن مخصوص استفاده کنید استفاده فراوان از مایعات برای جبران مایعات از دست رفته توصیه می‌شود. از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید و ورزش کردن را فراموش نکنید.

اقدامات مهمی که بعد از جراحی لیپوساکشن باید انجام داد

افرادی که جراحی لیپوساکشن را انجام داده‌اند باید توجه کنند که بعد از عمل، رعایت برخی از اصول ضروری می‌باشد. رعایت رژیم‎‌های غذایی مناسب و دوری از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک از اصلی‌ترین این فعالیت‌ها هستند. همچنین کسانی که عمل لیپوساکشن انجام داده‌اند، نباید فعالیت‌های بدنی و ورزش کردن را فراموش کنند. چرا که این عمل مادام‌العمر نمی‌باشد و اگر بیمار از رعایت کردن برخی از موارد چشم‌پوشی کند، احتمال برگشتن چربی‌ها وجود خواهد داشت.

عوارض لیپوساکشن چیست؟

اولین اقدام برای انجام این عمل مراجعه به یک پزشک باتجربه است. چرا که لیپوساکشن نیز می‌تواند خطرهای خودش را داشته باشد.

در درجه‌ی اول اگر به مرکز جراحی مناسبی مراجعه نشود خطر عفونت در این عمل بسیار بالا خواهد بود. همچنین امکان دارد بدن فرد به محلول‌های تزریق‌شده واکنش‌های سمی نشان بدهد و این بسیار خطرناک است. این عمل به کسانی که بیماری‌های قلبی دارند توصیه نمی‌شود و بهتر است قبل از انجام این عمل با پزشک معالج مشورت شود. عمل لیپوساکشن باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود. چرا که یکی از دغدغه‌های افراد از بین رفتن جای زخم است. البته که در این عمل جای زخم هرگز از بین نخواهد رفت و هاله‌ای از آن باقی خواهد ماند اما مهارت جراح تاثیر بالایی در میزان باقی ماندن رد زخم دارد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد