دکتر وقردوست

لیفت پیشانی

اطلاعات جامع درباره جراحی لیفت پیشانی 

لیفت پیشانی جراحی است که در آن بافت آویزان پیشانی، ابروها و پلک بالایی ترمیم می یابد. این عمل می تواند موجب بهبود چروک های پیشانی و میان دو ابرو نیز بشود.

در جراحی لیفت پیشانی، عضلات و پوستی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی و ایجاد خط اخم شده اند، تغییر کرده و یا برداشته می شود. این جراحی می تواند در مطب مجهز، مرکز جراحی های سرپایی و یا بیمارستان و بدون بستری انجام شود.

در طول عمل شما بهوش خواهید بود و تنها برای جلوگیری از ایجاد درد و ناراحتی بیهوشی موضعی دریافت خواهید کرد. ممکن است برای حس آرامش بیش تر دارو دریافت نمایید. در برخی از موارد از بی حسی عمومی استفاده می شود. در طول جراحی لیفت پیشانی مقداری کشش و کمی احساس ناراحتی خواهید کرد. در طی این جراحی:

 • ناحیه جراحی به دور از منطقه رویش مو انتخاب می شود. موهایی که در نزدیکی خط برش قرار می گیرند، ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشند. اما بخش عمده ای از موها نیازی به تراشیه شدن ندارند. فوق تخصص جراحی پلاستیک برش را از کنار گوش ها شروع می کند. این برش تا بالای پیشانی و در خط رویش میانی انجام می شود تا پیشانی زیادی بلند به نظر نرسد.
 • اگر سر بیمار طاس باشد، جراح از میانه پوست سر تا اسکارها قابل رویت نباشند. برخی از جراحان از چندین برش برای اجرای روش روش آندوسکوپ(یک ابزار نازک و بلند که در انتهای آن یک دوربین قرار دارد.) استفاده می کنند. ممکن است ایمپلنت های مخصوصی برای نگه داشتن پوست لیفت شده در جای خود مورد استفاده قرار بگیرند.
 • پس از آنکه بافت اضافی، پوست و ماهیچه ها از میان برداشته شد، جراح فوق تخصص پلاستیک به کمک بخیه و چسب های مخصوص پوست را به هم می آورد. پس از آنکه پانسمان صورت پذیرد، مو و صورت شما شست و شو داده می شود. اینگونه از تحریک شدن پوست سر جلوگیری می گردد.

لیفت پیشانی چگونه انجام می گیرد؟

لیفت پیشانی در بیماران بین 40 الی 60 سال به منظور کندتر کردن روند پیری صورت می پذیرد. این پروسه همچنین می تواند برای افرادی که به صورت ژنتیکی و ارثی خط و خطوطی در ناحیه بالای بینی و افتادگی ابروها دارند، قابل اجرا باشد.

در افراد جوانتر، ابروهای افتاده موجب می شود تا فرد غمگین بنظر برسد که لیفت پیشانی می تواند این موضوع را تا حد زیادی بهبود ببخشد. همچنین این پروسه برای افرادی که ابروهایشان بیش از حد دچار افتادگی شده اند و تا حد زیادی بر بینایی آن ها تاثیر منفی گذاشته است، می تواند مفید باشد.

افرادی که کاندید مناسبی برای لیفت پیشانی می باشند دارای یک الی چند مورد زیر می باشند:

 • خطوط عمیق میان دو ابرو
 • خطوط افقی بر روی پیشانی
 • ابروهای افتاده
 • پلک هایی با بافت آویزان و شل

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی :09123366511               09120929195

آدرس مطب :تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

عوارض لیفت پیشانی

خطرات و عوارض ناشی از بیهوشی و جراحی به صورت عمده شامل:

 • واکنش به داروها
 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی، عفونت و لخته شدن خون در رگ ها
 • خطرات جراحی لیفت پیشانی شامل:
 • ایجاد خون در زیر پوست یا هماتوم که ممکن است نیاز به جراحی و تخلیه داشته باشد.
 • آسیب به اعصاب صورت که وظیفه کنترل عضلت صورت را دارند که می تواند موقتی یا دائم باشد.
 • زخم هایی که به خوبی بهبود نمی یابند.
 • دردهایی که کاهش نمی یابند.
 • بی حسی یا تغییرات دیگر در حس صورت.

بعضی اوقات لیفت پیشانی ممکن است بالا دادن ابروها را دشوار نماید و یا آنها در یک خط قرار نگیرند. در این شرایط ممکن است نیاز باشد تا جراحی مجددی انجام پذیرد تا هر دو طرف ابروها یکسان گردد. در صورتیکه پیش تر جراحی لیفت پلک داشته اید، پیشنهاد می شود از انجام لیفت پیشانی خودداری نمایید. چون این کار ممکن است موجب گردد تا برای باز و بسته کردن چشم های خود با مشکل موجه شوید.

در بیش تر افراد برش می تواند در زیر خط رویش مو قرار گیرد. در صورتیکه خط رویش موهای شما بلند باشد، ممکن است پس از جراحی اسکار نازکی را مشاهده نمایید. بنابراین موهای خود را به گونه ای آرایش نمایید تا پیشانی شما را بپوشانند.

همچنین اگر پوست پیشانی خیلی کشیده شود و یا تورم زیادی ایجاد گردد، ممکن است اسکار گسترده ای ایجاد شود. در برخی از موارد ریزش مو در امتداد لبه های زخم رخ داده و با برطرف شدن اسکارها بهبود می یابد. ریزش مو دائمی پس از لیفت پیشانی بسیار نادر است.

Source: https://medlineplus.gov/ency/article/002990.htm

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.