_

لیفت صورت

طراوت پوست ، جوانسازی چهره و افزایش اعتماد به نفس با لیفت صورت

عمل لیفت صورت در اصل یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد جوانی در چهره است. این روش می‌تواند افتادگی یا شل شدگی پوست صورت را برطرف کند و این روش بیشتر برای گونه ها، فک و سایر اجزای صورت استفاده می‌شود. در هنگام لیفت صورت ، یک لایه از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می‌شود و بافت‌های زیر پوست نیز به مانند عمل جراحی تغییر می‌‌کنند تا پوست صورت را جوان تر کند و در نهایت پوست اضافی برداشته شود.

یکی از فواید جراحی لیفت صورت، ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است و شاید مهمترین عضو بدن در این رابطه صورت باشد که تاثیر زیادی در جذابیت شما دارد.

گذر زمان استرس های زندگی نور خورشید و… از جمله عواملی هستند که باعث شل شدن عضلات صورت و افزایش چین و چروک می‌شوند. کشیدن پوست صورت که اصطلاحاً لیفتینگ صورت گفته می شود برای جوان‌تر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است. انواع روش های لیفتینگ صورت ابداع شده است که هر کدام در موارد خاص خودش کاربرد دارد. بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط عضلات بافت نرم را ول کرده باشند و در ضمن فاقد چروک های ریز فراوان باشد. باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروک های سطحی پوست کمتر می شود ولی از آن پیشگیری نمی‌کند و با گذر زمات امکان بازگشت آن وجود دارد.

عمل لیفت صورت

عمل لیفت صورت معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلا فاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام میشود. سوالی که اغلب متقاضیان می‌پرسند این است که نتیجه این عمل چقدر دوام دارد؟ در جواب باید گفت با این عمل چهره شما جوانتر از هم سن و سال های خودتان می‌شود اما زمان در حال گذر و همچنین در حال تاثیرگذاری بر چهره شما است، این عمل نمی تواند از این اثرگذاری جلوگیری کند اما با گذشت زمان باز هم شما نسبت به هم سن و سال های خودتان جوان‌تر خواهید بود. سن متقاضی، جنس پوست، میزان کشیدن فاشیاهای و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

پروتزهای صورت چه کاربردی دارند؟
بافت‌هایی که در نتیجه افزایش سن از بین رفته‌اند با استفاده از پروتزهای صورت و تزریق چربی، مجدداٌ به حالت قبلی خود بازمی‌گردند و شما دوباره طراوت و شادابی را در پوست صورت خود تجربه می‌کنید.

لیفت صورت در چه سنی مناسب است ؟
تاثیرات لیفت صورت بر چهره در سنین بالا غیرقابل انکار است. به طور میانگین، بین ۳۵ تا ۶۵ سالگی برای جراحی فیس لیفت سن مناسبی است و معمولا پزشکان نیز این سن را به منظور حفظ شادابی و جوانی صورت توسط روش لیفت صورت توصیه می‌کنند.

چه کسانی کاندیدا انجام عمل لیفت صورت هستند؟
افرادی که دارای بیماری نبوده باشند ولی به این نکته توجه کنید که این روش با صلاح دید پزشک برای تمامی افراد قابل انجام است.
کسانی که سیگار و الکل مصرف نمی کنند.
کسانی که انتظارات واقع بینانه‌ای راجع به عمل جراحی دارند.
لیفت صورت چه عوارضی احتمالی را به همراه دارد؟
جراحی لیفت صورت می‌تواند عوارضی ایجاد کند که با مراقبت‌های صحیح و استفاده از دارو قابل درمان هستند. همچنین در این روش عوارض طولانی مدت یا دائمی به ندرت اتفاق می افتد.

عوارض لیفتینگ صورت شامل:

هماتوم : مجموعه‌ای از خون در زیر پوست جمع شده و باعث ایجاد تورم و التهاب می‌شود که شایع ترین عارضه جراحی لیفت صورت است.
زخم: به ندرت اتفاق می‌افتد که برش‌های ایجاد شده منجر به ایجاد جای زخم شوند.
آسیب دیدگی اعصاب صورت: این مشکل در لیفت صورت بسیار نادر است.
ریزش مو: در برخی موارد نادر ممکن است ریزش مو را درنزدیکی محل برش خوردگی تجربه کنید، که می توان با مصرف دارو و ویتامین‌هایی توسط پزشک تجویز می‌شوند از چنین عارضه‌ایی جلوگیری کرد.
نوسان وزن.
خونریزی.
عفونت.
واکنش منفی به بیهوشی.

مراقبت های قبل از لیفت صورت:
در مورد دستور العمل‌های دارویی حتما با پزشک مشورت کنید.
حداقل دو هفته قبل از عمل، هرگونه داروی رقیق کننده خون یا مکمل را قطع کنید.
با پزشک خود در مورد این که چه داروهایی برای مصرف بی خطر هستند یا باید به چه میزان مصرف شود مشورت کنید.
صورت و موها شسته شود: به احتمال زیاد از شما خواسته می‌شود که صبح و روز جراحی موها و صورت خود را با صابون میکروب کش بشویید.
چند ساعت قبل از عمل، از خوردن غذا خودداری کنید.
مراقبت های بعد از عمل :
در حین استراحت سر خود را بالا بگیرید.
طبق دستور پزشک می‌توانید از داروهای ضد درد استفاده کنید.
برای کاهش درد و کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
به طور پی در پی به پزشک خود مراجعه کنید و مداوم تحت نظر باشید.
روز بعد از عمل، جراح به احتمال زیاد لوله زهکشی را بر می‌دارد، پماد آنتی بیوتیک را بر روی آثار برش بمالید و باندهای جدیدی را روی صورت خود قرار دهید.
حدود یک هفته پس از عمل، معمولا پزشک بخیه‌های شما را برداشته و زخم را ارزیابی می کند.
دستورالعمل مراقبت از زخم را به وسیله‌ی تکنسین‌ها اجرا کنید.
برای شست و شوی پوست صورت و نحوه انجام آن با پزشک مشورت کنید.
از فشار یا دست کشیدن بیش از حد بر روی برش‌ها و اطراف آن خودداری کنید.
از آرایش غلیظ بپرهیزید.
از ورزش و فعالیت های شدید و هوازی اجتناب کنید.
تا ۳ هفته در معرض تابش مستقیم نورخوشید قرار نگیرید.
حداقل تا ۳ هفته موهای خود را رنگ نکنید.

نکات مهم بعد عمل لیفت صورت
شما باید بدانید که قبل از اینکه به شکلی که انتظار دارید تغییر نمایید، مراحلی را در دوران پس از عمل خواهید داشت. اول اینکه شما متورم و کمی کبود به نظر می‌رسید و به دنبال آن دوره گذرا و موقتی است که قیافه شما ممکن است برای خودتان نیز غریبه و ناشناس باشد. وقتی عمل صورت و پلک ها باهم انجام شود این تغییرات سه هفته طول خواهد کشید در پایان این زمان بسیاری از بیماران می‌توانند در مجامع عمومی حضور یابند ولی اسکار جای عمل ممکن است احتیاج به آرایش داشته باشد که در بعضی بیماران این زمان ممکن است چند روز کمتر و در بعضی دیگر چند روز بیشتر باشد. دیدن تورم و کبودی جالب نیست به خصوص که انتظار طبیعی این است که شما بهتر شده باشید خوشبختانه این دوره به سرعت می گذرد .

تورمی که بعد از جراحی صورت ایجاد می‌شود معمولاً خفیف و موقت است اما از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. برای کاهش تورم تا یک هفته از کمپرس سرد استفاده کنید. بدین صورت که متناوب ۱۵ دقیقه بگذارید و ۱۵ دقیقه بردارید که باعث کاهش کبودی و تورم خواهد شد. همچنین از تماس مستقیم یخ با پوست خودداری کنید و خیلی ملایم کمپرس سرد را روی صورت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که ناحیه عمل و پانسمان را خشک نگه دارید.

از ورزش‌های هوازی و فعالیت‌های سنگین تا مدت ۴ هفته اجتناب کنید. می‌توانید در آب ولرم حمام کنید اما ناحیه عمل شده را خشک نگه دارید (تا چهار روز). پس از آن با پماد آنتی بیوتیک ناحیه عمل شده را چرب نموده و به طور کامل می‌توانید حمام نمایید داروهایی که به شما داده خواهد شد تا به دستور مصرف نمایید و از حذف یا مصرف اضافی دارو خودداری کنید. از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی برای مدت ۱۰ روز پس از عمل اجتناب کنید.

نتیجه گیری
انتخاب بهترین متخصص لیفت صورت ، در نتیجه جراحی بسیار موثر است. عمل لیفت صورت می‌تواند چهره و گردن شما جوان‌تر نشان دهد. هم چنین به این نکته توجه کنید که لیفت صورت دائمی نیست و با افزایش سن، ممکن است بر روی پوست صورت چین و چروک پیدا شود. شاید بتوان گفت لیفت صورت با انجام مراقبت‌های دقیق و صحیح قبل و بعد از عمل، به مدت ۱۰ سال نیز دوام داشته باشد، البته که این مدت زمان برای هر فرد متفاوت است.دکتر وقردوست از به روزترین و بهترین روش های لیفت صورت برای این عمل استفاده میکند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد