_

عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی نیاز به یک عمل تخریبی خواهد داشت. در این نوع از جراحی بایستی بتوان اکثر غضروف‌های بینی را تخریب نمود و کوچک کرد؛ طوری که بینی دارای یک قوس قابل توجه باشد که عموما خارج از استاندارد است. همچنین تیپ بینی بایستی بیش از حد نازک شود و پره‌های بینی نیز تضعیف می‌شوند.

اهمیت جراحی بینی فانتزی در انتخاب بهترین جراح

بینی از برجسته‌ترین اعضا صورت است که پس از چشم، تاثیر به‌سزایی در زیبایی افراد خواهد داشت. بنابراین نتیجه عمل بینی فانتزی باید در بی نقص ترین حالت ممکن باشد. نکته بسیار مهم در عمل زیبایی بینی آن است که علاوه بر تامین زیبایی چهره‌ی بیمار، عارضه تنفسی به همراه نداشته باشد. اینجاست که اهمیت انتخاب یک جراح ماهر برای عمل زیبایی بینی مشخص می‌شود و تجربه جراح نیز بسیار حائز اهمیت است.

جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل بینی فانتزی برای هر چهره‌ای مناسب نمی‌باشد. در واقع به افرادی که در ترکیب صورت‌شان دارای اجزای درشتی هستند، مدل بینی فانتزی را پیشنهاد نمی‌کنیم. همچنین در افرادی با بینی گوشتی یا آن‌ها که پوست ناحیه صورتشان ضخیم است، نتیجه جراحی بینی فانتزی چندان مطلوب نخواهد بود و غیر طبیعی بودن بینی پس از عمل کاملا مشهود است.

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

جراحی بینی فانتزی، در واقع نتیجه یک عمل بینی تخریبی است که معمولا با مشکلات تنفسی نیز همراه است. در عمل بینی به شکل طبیعی می‌توان با کمی افزایش قوس بینی و بعضی از تغییرات، باعث ایجاد حالت فانتزی شد که به معنی تخریب شدید غضروف‌های بینی (که در عمل فانتزی روی می‌دهد) نخواهد بود. یک اصطلاح رایج برای این عمل، عمل بینی نیمه فانتزی است که بیماران از آن استفاده می‌کنند. اما در حقیقت فانتزی یا به اصطلاح نیمه فانتزی بودن یک بینی بر اساس معیارهای دلخواه هر کس، متفاوت است.

آیا جراحی بینی فانتزی با عروسکی تفاوت دارد؟

به دلیل حساسیت عمل بینی فانتزی بهتر است این عمل توسط بهترین جراح بینی فانتزی صورت بگیرد. تفاوت جراحی بینی فانتزی با عروسکی در چیست؟ برخلاف تصور عمومی، آن چه گاها جراحی بینی عروسکی نامیده می‌شود همان جراحی فانتزی است و این دو تفاوتی با یکدیگر ندارند. مجددا تاکید می‌شود واقع گرایانه بودن تغییرات از اهمیت بالایی برخوردار است تا منجر به مشکلات تنفسی در بیمار نشود. در صورتی که درخواست بیمار غیراستاندارد باشد، نباید عمل جراحی برای وی انجام گیرد. چرا که مسلما سال های بعد برای عمل‌های ثانویه و نجات تنفس خود به جراح بینی مراجعه خواهد نمود.

جراحی بینی
جراحی بینی

اقدامات پیش از جراحی بینی فانتزی

پس از آن که متقاضی جراحی بینی فانتزی تصمیم شخصی خود را بر مبنای انجام این جراحی قطعی کرد، برای جلوگیری از عوارض احتمالی باید در انتخاب جراح بینی فانتزی خوب، دقت نماید.
گام بعدی حضور در جلسه مشاوره پیش از عمل می‌باشد. در این جلسه بیمار باید انتظارات و هدفش را از انجام عمل برای پزشک توضیح دهد؛ بنابراین این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است.
در صورت استفاده از هر نوع دارو، ابتلا به حساسیت دارویی و یا بیماری‌های زمینه‌ای، باید پزشک را از آن مطلع سازد.
قبل از عمل زیبایی بینی، پزشک جراح برای بیمار خود آزمایشاتی را تجویز می‌کند که بیمار باید آن را انجام دهد و نتیجه را در روز عمل همراه خود داشته باشد تا در اختیار پزشک قرار دهد.
پیش از جراحی زیبایی بینی، پزشک به شما دستورالعمل‌های دیگری نیز خواهد داد که در صورت رعایت آن‌ها، تجربه بهتری از رینوپلاستی خود کسب خواهید کرد.
این اقدامات ضروری شامل موارد زیر است:

استفاده از آسپرین و داروهای مشابه که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، طی ۲ هفته پیش از عمل ممنوع است.
سیگار و هر نوع ماده دارای نیکوتین، منجر به تنگ شدن رگ‌ها و اختلال در خونرسانی می‌شود. بنابراین استعمال دخانیات از ۲ هقته پیش از عمل اکیدا ممنوع است.

اقدامات پیش از جراحی بینی فانتزی

نوشیدنی‌های الکلی نیز با اثر مشابه دخانیات، خونرسانی را مختل می‌کنند و مصرف آن‌ها ۲ هفته پیش از عمل ممنوع می‌باشد.
پیشنهاد می‌شود در سیستم تغذیه خود مایعات بیشتر و مواد مغذی و مفید را جای دهید تا بهبودی پس از جراحی سریع‌تر ظاهر شود.
بیمار باید روز جراحی ناشتا باشد؛ ۸ ساعت پش از عمل از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است‌ محتویات معده برگردد و موجب بسته شدن راه تنفس بیمار شود.
روز قبل از جراحی استحمام کنید.
خانوم‌ها بدون لاک و آرایش و آقایان با حداقل ریش و سبیل حاضر شوند.
اسنفاده از هرگونه زیورآلات و وسایل فلزی زینتی ممنوع می‌باشد.
ترجیحا یک لباس آزاد و جلو باز داشته باشید که بتوان بعد از عمل راحت پوشید
روز عمل بینی، نیم ساعت قبل از ساعت مقرر به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.

بهترین روش‌های جراحی بینی کدام است؟

انواع عمل بینی به نوع و محل برش در جراحی بستگی دارد. بر اساس تجربه و نظر پزشک جراح، یکی از دو روش زیر انجام می‌شود:

عمل باز بینی فانتزی: در این روش برش‌ها در تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می‌شود. پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی، تغییرات لازم اعمال می‌شود. جراح در این روش به بینی اشراف کامل دارد. بنابراین احتمال عدم تقارن و بروز عوارض این چنینی بسیار کاهش می‌یابد.

عمل بسته بینی فانتزی: در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می‌شود و به پوست آسیب چندانی وارد نخواهد شد. جراحی بینی به روش بسته معمولا اولویت دوم جراحان است. چرا که دید جراح نسبت به بینی در آن محدود می‌باشد. البته در جراحی بینی به روش بسته، کبودی و تورم کمتر از جراحی بینی باز می‌باشد.

 

هرچیزی که درباره عمل باز بینی عروسکی باید بدانید

بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می‌دهند.
تیغه بین دو سوراخ بینی یا کلوملا توسط جراح برش خورده و باز می‌شود.
پوست بینی را از روی بینی بلند می‌کنند تا ساختار اصلی بینی مشاهده شود و جراح کار خود را برای ایجاد تغییرات ساختار بینی است، شروع می‌کند.
همه برش‌های ایجاد شده در داخل و خارج بینی با دقت بخیه می‌شوند.
عموماً بخیه ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. البته بخیه‌های سطح پوست باید کشیده شوند.
درون بینی جهت حفظ ساختار بینی تامپون جای گذاری می‌شود.
برای حفظ فرم بینی روی بینی گچ گذاشته می‌شود.

چه مدت بعد از جراحی بینی بهبودی حاصل می‌شود؟

دوران نقاهت جراحی بینی فانتزی چقدر است؟پس از یک هفته‌ اسپلینت را از بینی برمی‌دارند. بعد از آن دیگر علائم قابل توجهی بر روی صورتتان نیست. البته گاهی ممکن است بهبود کبودی‌ها تا ۲ هفته به طول انجامد. پس از آن به مرور بیشتر تورم صورت فروکش می‌کند و کبودی‌ها رفع می‌گردد. بیمار پس از یک ماه می‌تواند حتی به انجام ورزش‌های سبک نیز بپردازد.

بعد از ۲ ماه استخوان‌ها دارای پایداری خوبی شده اند و به راحتی امکان عینک زدن، فین کردن و تمرینات ورزشی سنگین‌تر نیز فراهم است. طی سه ماه بعدی، بی حسی‌ها و احساسات غیرطبیعی و گاها آزار دهنده نیز با شما خداحافظی خواهند کرد و پس از یک سال، شما شکل بینی جدید خود را خواهید داشت.

نکات مهم برای تسریع بهبودی بعد از جراحی

توصیه‌های پزشک جراح‌تان را جدی بگیرید. کاربردی‌ترین اطلاعات و دستورالعمل‌ها همان است که جراح پلاستیک خوب، به شما می‌دهد.
در صورت هر گونه احساس غیر عادی، فورا آن را با پزشک در میان بگذارید.
سرتان را بالا نگه دارید؛ حتی موقع خواب! خوابیدن به پهلو هم باعث تورم و طولانی شدن روند بهبود می‌شود و هم ممکن است موجب کج شدن بینی شما به یک سو شود.
در ۷۲ ساعت بعد از عمل، حتما از کمپرسور یخ استفاده کنید. اما آن را روی گونه‌هایتان بگذارید؛ طوری که تغییری در استخوان یا غضروف ایجاد نشود.
به اندازه کافی در طول شبانه‌ روز استراحت کنید.
با داشتن یک رژیم غذایی سالم، مواد مغذی لازم برای بهبودی را به بدنتان برسانید.

 

نکات مهم برای تسریع بهبودی بعد از جراحی

از دوش آب گرم یا خوردن غذاهای داغ پزهیز کنید. گرما مانع بهبودی تورم بافت‌های بینی شما می‌شود.
فین نکنید.
سعی کنید بیشتر از دهان خود برای نفس کشیدن استفاده کنید.
در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید. ممکن است پوست شما در ناحیه بینی دچار سوختگی شود یا حتی باعث تیرگی و تورم زخم‌های شما شود.
عینک نزنید..
سیگار نکشید و از قرار گرفتن در معرض دود هم خودداری کنید.
تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده، به هیچ وجه ورزش سنگین نکنید.
صبور باشید. موارد گفته شده در بالا هرچند بسیار کاربردی اند، اما نمی‌توانند دوره درمان شما را مقدار قابل توجهی تقلیل دهند. صرفا با رعایت آن‌ها می‌توانید تجربه آسان‌تری از عمل بینی فانتزی داشته باشید و دوران بهبودی خود را راحت‌تر سپری کنید.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و عمل بینی طبیعی بسیار واضح است. از ویژگی‌های بینی فانتزی می‌توان به قوس بیش از حد، اندازه کوچکتر بینی و سربالا بودن آن اشاره کرد.

برخی از نمونه کار های جراحی بینی فانتزی 

دکتر وقردوست

جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی

امکان ارسال نظر وجود ندارد