دکتر وقردوست

عمل تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

فرم دهی به باسن از طریق تزریق چربی

 در حال حاضر روش های نوینی ارائه شده است که می توانند با  استخراج چربی طبیعی بدن خود فرد و انتقال آن به نقطه ای دیگر از بدن به منظور حجیم کردن و فرم دهی آن انجام دهند. البته که روش های دیگری هم در برجسته سازی اندام های بدن ارائه شده اند، اما تزریق چربی یکی از رایج ترین این روش ها به شمار می رود. همینطور بنا به دلایلی این روش بیش از همه مورد استقبال قرار گرفته است.

این چربی ها از مناطقی که از چربی اشباع شده اند برداشته می شود و پس از گذراندن مراحلی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

این اعمال را یک جراح پلاستیک متبحر انجام می دهد زیرا کاری بسیار حساس و دشوار است.

عمل تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

بدین گونه که متخصص جارحی پلاستیک در اتاق مخصوص جراحی، با استفاده از ابزار های مخصوص استریل شده که یکی از مهم ترین آن ها سرنگ با سر سوزنی بزرگی است که ابزار انتقال چربی است، در ادامه مناطق معین شده برای برداشت چربی با ماژیک های مخصوصی علامت گذاری می شود تا نقاط برش نیز مشخص شود و پس از استخراج چربی این مواد به مرحله ی شستشوی و پالایش می رود و بعد از مدتی به باسن تزریق می گردد.

مزایا تزریق چربی به باسن

نتایج چنین عمل های معمولاٌ بسیار طبیعی جلوه می کنند، زیرا چربی ها تزریقی هم طبیعی هستند و از بدن خود فرد برداشته شده است.

تزریق چربی به باسن چه نتایجی را بر جای می گذارد؟

 در عمل تزریق چربی هیچ گونه آثاری از برش،زخم و بخیه بر جای نمی ماند. به همین خاطر جای نگرانی وجود ندارد.

بر خلاف عمل جراحی پروتز باسن، هیچ شی خارجی وارد بدن نمی شود و باسن کاملا راحت و طبیعی فرم می گیرد.

چه آمادگی های برای تزریق چربی به باسن لازم است؟

یک متخصص جراح پلاستیک معتبر در مورد چگونگی آماده شدن برای عمل انتقال چربی به باسن دستوراتی را ارائه می دهد که می تواند شانس موفقیت آمیز بودن عمل را دو چندان کند.

این دستتورات شامل موارد زیر می باشند:

اگر به استعمال دخانیات یا مصرف مشروبات الکلی و هر گونه موادمخدری عادت داردی بهتر است برای ترمیم بافتهای بدن، از 4 هفته قبل از عمل مصرف خود را متوقف کنید. همچنین دارو های ضد التهابی هم نباید مصرف شوند زیرا در جریان خون بدن اختلالی ایجاد میکند و می تواند نوساناتی را ایجاد کنند.

بعد از تزریق چربی به باسن چه باید کرد؟

بعد از انجام عمل تزریق چربی به باسن مقداری تورم در ناحیه مورد نظر بسیار طبیعی و شایع است، به همین دلیل پیشنهاد می شود برای جلوگیری از تشدید ورم، از نشستن و خوابیدن های طولانی مدت خودداری کنید، این مراقبت ها را حداقل تا 4 هفته بعد از عمل رعایت کنید تا بهبودی کامل حاصل شود و نتایج خوبی را مشاهده کنید. سعی کنید از بالشت های نرمی در زیر خود استفاده کنید و به پهلو بخوابید تا ایندوران نقاهت را راحت تر طی کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن هستند؟

اغلب افرادی که از زیبایی ظاهری خود احساس رضایت نمی کنند و یا کسان یکه از عارضه ای مانند اضافه وزن و چاقی رنج می برند  به همین خاطر نمی توانند لباس ها مورد علاقه و جذاب شان را به راحتی به تن کنند، این افراد بهترین کاندیدا عمل لیپوساکشن و انتقال چربی به باسن به منظور حجم دهی هستند.

اما کسانی که لاغر هستند و تجمع چربی در نقطه ای خاصی از بدن ندارند نمی توانند این عمل را انجام دهند و صرفا می توانند از  روش تزریق ژل کمک بگیرند.

آیا تزریق چربی به باسن دردناک است؟

این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و دیگر جای نگرانی برای تحمل درد ندارد هم چنین به صورت سبک و سرپایی انجام می شود، به همین دلیل است که در خلال عمل بیمار دردی را احساس نمی کند اما بعد از عمل ممکن است متوجه کمی درد شوند که معمولاٌ با تجویز و مصرف چند دارو ضد درد برطرف خواهد شد و اصلا جای نگرانی ندارد.

تزریق چربی به باسن چقدر دوام دارد؟

تزریق چربی به باسن معمولاٌ به مدت یکسال ماندگاری دارد، البته بستگی به شرایط وضعیت بدنی فرد دارد، زیرا مشاهده شده است که برای برخی از افراد بیشتر یا کمتر از زمان مذکور باقی مانده است. اما این زمان به طور میانگین ذکر شده است.

آیا تزریق چربی به باسن خطرناک است؟

با توجه به این که انجام هر عملی می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، تزریق چربی به باسن در صورتی که توسط یک متخصص با تجربه ومتبحر انجام نشود یا مشکلی در انتقال چربی ایجاد شود نیز می تواند خطرآفرین باشد.اما توجه کنید که در صورتی که روند عمل به صورت طبیعی طی نشود خطرآفرین می شود.

به طور کلی تزریق چربی به باسن هیچ خطری ندارد، زیرا به دلیل این که چربی تزریق شده از بافت بدن خود شخص بیمار است هیچ گونه حساسیت یا ناسازگاری را ایجاد نمی کند.

  • نکته قابل ذکر این است که چربی بدن هر کسی باید به خود همان فرد تزریق شود در غیر این صورت عمل موفقیت آمیزی نخواهید داشت، حتی در مواردی که فرد می گوید چربی اشباع شده بدن من به خواهرم هم تزریق شود، امکان ندارد.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس مستقم دکتر : 09120929195             09120929195

آدرس مطب : تقاطع مطهری و میرزای شیرازی – ساختمان پزشکان ۱۱۱- طبقه۴ – واحد۱۰

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

هزینه عمل تزریق چربی به باسن چقدر می شود؟

مواردی که شامل هزینه های تزریق چربی به باسن می شوند، عبارت اند از:

مبلغ دریافتی دستمزی جراح پلاستیک، که به میزان تجربه و مهارت وی بستگی دارد.

هزینه تجهیزات و تیم اتاق عمل

میزان دارو های تجویز شده برای بعد از عمل بیمار

به خاطر داشته باشید که هزینه ای که برای سلامتی و زیبایی خود می کنید هیچ وقت زیاد و بی مورد نیست.

نتیجه گیری

قبل از انجام چنین عمل های باید بسیار تحقیق و بررسی کنید، از چگونگی و مراقبت های قبل و بعد از عمل حتماٌ اطلاعات بسیاری را جمع آوری کنید.

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.