جراحی بینی و راهنمای جامع عمل جراحی بینی 

عمل بینی و یا جراحی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که جهت برطرف کردن معایب ظاهری بینی و تغییر آن به بینی زیبا و متناسب با بقیه اجزای صورت انجام می گیرد.این عمل در موارد مختلف؛ شامل کوچکتر کردن اندازه بینی ، جمع کردن پره های آن و در مواقع لازم ، اضافه کردن غضروف به قسمت های مورد نیاز برای التیام و بهبود شکل ظاهری آن میباشد

جراحی بینی یکی از جراحی های پلاستیکی است که برای بهبود شکل و اندازه بینی انجام می‌شود. این جراحی به دلایل زیبایی و یا بهبود عملکرد تنفسی انجام می‌شود. پزشک جراح بینی کسی است که مسئولیت انجام عمل بینی را بر عهده دارد. یکی از مهمترین نکات در مورد عمل بینی این است که این عمل باید توسط یک پزشک مجرب و متخصص انجام شود. پزشک جراح بینی باید دارای مدرک تخصصی در این زمینه باشد و باید تجربه کافی در انجام این جراحی را داشته باشد. عدم تجربه و مهارت پزشک جراح بینی می‌تواند به مشکلات جدی و تاثیرات نامطلوب برای بیمار منجر شود

عمل بینی مردانه
جراحی بینی
یک ماه عمل بینی
برداشتن گچ بینی

قبل از جراحی بینی، باید به دقت با پزشک مشورت شود و باید تمامی سوالات خود را از او بپرسید. بیمار باید به پزشک جراح بینی اطلاع دهد که آیا به هرگونه دارویی حساسیت دارد یا در گذشته به هر نوع جراحی دچار شده است یا خیر.. یکی دیگر از موارد مهم در مورد جراحی بینی، هزینه آن است. هزینه جراحی بینی ممکن است بسیار متغیر باشد و به عواملی مانند مکان، میزان تجربه پزشک و روش عمل بستگی دارد. برای اینکه بتوانید هزینه جراحی بینی را به درستی برآورد کنید، باید با پزشک خود مشورت کرده و مبلغ دقیق را دریافت کنید.

در کل، جراحی بینی یکی از مهمترین جراحی های پلاستیکی است که می‌تواند به شکل و اندازه بینی شما کمک کند. با انتخاب یک پزشک جراح بینی مجرب و انجام تمامی مراحل پس از جراحی به درستی، بیمار می‌تواند به خوبی از نتایج جراحی بینی خود رضایت داشته باشد.

ویدئو توضیحات دکتروقردوست درباره جراحی و عمل بینی 

هدف از عمل جراحی بینی چیست ؟ 

هدف اصلی انجام عمل بینی، بهبود ظاهر بینی و به دست آوردن ظاهری مطلوبتر و همچنین اصلاح مشکلات عملکردی بینی است که ممکن است شامل تنگی نفس، عدم توانایی در تنفس بهتر در زمان ورزش، بوی نامطبوع، خشکی و التهاب مجرای نفوذ هوا، سردرد و درد سینوس و گاهی اوقات خونریزی مزمن باشد. علاوه بر این، این عمل جراحی ممکن است برای بهبود عملکرد و تعادل صورتی، کاهش درد در ناحیه گردن و سر و یا بهبود عملکرد تنفسی در بیماران با بیماری های مانند بینایی کم، آرتریت روماتوئید و سندرم وجود داشته باشد

 • متقارن کردن و متوازن کردن شکل ظاهری صورت با عمل جراحی بینی
 • کوچک کردن بینی برای تناسب با اجزای دیگر صورت با عمل جراحی بینی 
 • بالا رفتن اعتماد به نفس با نتیجه مثبت به دلیل جراحی بینی
 • باز شدن راه تنفس و توانایی تنفس راحت تر با جراحی عمل بینی
جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی
عمل بینی

تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست ؟

جراحی بینی باز و بسته دو روش جراحی بینی هستند که بسته به نیاز و وضعیت بینی فرد، پزشک ممکن است یکی از آن‌ها را برای بیمار انتخاب کند.

 • در عمل بینی باز ، پوست بینی از بالا تا پایین باز می‌شود و پزشک به تمامی ساختارهای داخلی بینی دسترسی دارد. این روش معمولاً برای موارد پیچیده‌تری مانند ترمیم بینی پس از تصادف یا برخی مشکلات ناشی از نزدیکی تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در جراحی بینی بسته ، پوست بینی از داخل بینی برش داده می‌شود و پزشک به داخل بینی دسترسی دارد. این روش معمولاً برای تغییر شکل بینی در صورتی استفاده می‌شود که نیازی به تغییر در ساختار داخلی بینی نباشد. در هر دو روش جراحی بینی، پس از عمل بینی، باید به دستور پزشک عمل کرده و از استراحت کافی و مراقبت‌های لازم پیروی کنید
جراحی بینی باز و بسته

1- روش جراحی بینی باز (Open Rhinoplasty)

در این روش، جراحی از داخل بینی و همچنین از یک برش کوچک در بینی انجام می‌شود. برش بینی باز معمولا در بخش پایینی بینی انجام می‌شود و به جراح امکان می‌دهد تا به آسانی به ساختارهای داخلی بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند. این روش برای مواردی که نیاز به تغییرات بزرگ داخلی و خارجی بینی وجود دارد، استفاده می‌شود.

2- روش جراحی بینی بسته (Closed Rhinoplasty)

در این روش، جراحی از داخل بینی انجام می‌شود و برش بینی به طور کامل درون بینی قرار می‌گیرد، بدون ایجاد برشی در بیرون بینی. این روش برای مواردی که نیاز به تغییرات کوچکتر و بهبود شکل بینی با استفاده از تکنیک‌های کمتری می‌باشد، استفاده می‌شود.


انواع دماغ در عمل بینی 

بینی به دو بخش اصلی گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. بینی گوشتی به اجزای بینی اطلاق می‌شود که شامل بافت‌های نرم و انعطاف‌پذیر مانند غضروف، پوست، و بافت نرم اطراف آن هستند. بینی استخوانی نیز شامل بافت‌های سفت‌تر مانند استخوان‌های بینی، غضروف‌های مربوط به قسمت‌های استخوانی و … است.

 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی ثانویه

عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی ؛ غضروف نوک این نوع بینی ها پهن است واستحکام غضروف آن ،بسیار کم است و پوست بینی به ظور معمول چرب و ضخیم است و به همین دلیل رویت جزئیات بینی بسیار سخت میباشد. درعمل زیبایی بینی گوشتی ،بافت مورد نیاز از یک بخش از بینی برداشته میشود و به قسمتی که نیاز به تقویت دارد افزوده می شود.این بافت ، به ظور معمول از تیغه بینی  برداشته می شود ؛ اما در صورت نبود غضروف لازم ، بدون وارد کردن صدمه ای به گوش، از آن ناحیه برداشته میشود.

نحوه شناسایی بینی‌های گوشتی بسیار ساده است، به طور معمول این نوع بینی دارای پوست ضخیم می‌باشد و این مهم‌ترین فاکتور در تشخیص نوع بینی افراد می‌باشد از معیارهای دیگر آن، سوراخ‌های ریزی است که بر روی پوست بینی دیده می‌شود. این سوراخ‌های ریز، منافذ باز پوستی ناشی از ضخامت بالای پوست است که چربی از آن ترشح می‌شود. از سوی دیگر زمانی که پره‌های بینی از پایین مشاهده می‌شود، پره‌ها بسیار ضخیم می‌باشد که این امر نشان‌دهنده چربی زیاد پوست است.

با توجه به مشخصات بینی گوشتی، نتایج عمل بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است. بیمار می‌بایست نسبت به این تغییرات و انتظاراتش از آن، واقع‌گرا باشد و به تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی توجه کند. زیرا مشکلات این نوع بینی‌ها قابل رفع بوده ولی به دلیل ضخامت پوست میزان زیبایی که بعد از عمل از خود نشان می‌دهد با بینی‌هایی که پوست نازکی دارند متفاوت است.

 

آیا امکان بازگشت جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

با توجه به پیشرفت تکنیک‌های جراحی امروزه این امر رخ نمی‌دهد، اما باید توجه داشته باشید که انتخاب پزشک در این امر بسیار تاثیرگذار است. زیرا اگر جراح به درستی به روش های مخصوص این نوع جراحی آشنا نباشد، این اتفاق می‌تواند رخ بده

_
جراحی بینی گوشتی مردانه
عمل بینی گوشتی زنانه
جراحی بینی گوشتی فانتزی

عمل بینی های استخوانی

عمل بینی در بین افرادی که بینی استخوانی دارند طرفدار زیادی دارد. در این نوع عمل بینی ایراداتی مانند قوز، انحراف استخوان بینی و مشکلات تنفسی رفع می‌شوند. هچنین می‌توان طول بینی را با توجه به آناتومی چهره هر فرد تغییر داد تا ظاهر جذاب‌تری پیدا کند. بینی های استخوانی ، به طور معمول در قسمت تیغه بینی دارای یک قوز یا برآمدگی هستند ؛ در اکثر موارد تغییر شکل قوز بینی ، باعث تصمیم افراد برای جراحی بینی می شود. از مزایای جراحی بینی استخوانی ، می توان  اشاره به این کرد  که جراح که طی عمل بر روی بافت استخوانی بینی تسلط کامل تری دارد

ویژگی های بینی استخوانی: معمولا دارای قوز و فرمی منحنی هستند، این نوع بینی پوستی نازک دارد و فرم نوع استخوان آن باریک است و از لحاظ بافتی بسیار محکم است و به دلیل نداشتن بافت زیاد چربی در آن، پره‌های آن کوچک و باریک است.

آیا امکان بازگشت عمل بینی استخوانی وجود دارد؟

یکی از سوالات شایع که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول ساخته است این است که آیا امکان بازگشت بینی استخوانی پس از جراحی وجود دارد؟ در بینی‌های استخوانی امکان بازگشت شکل بینی به حالت اولیه وجود ندارد. زیرا بخشی از غضروف و استخوان در حین جراحی تراشیده خواهد شد و بدیهی است که این استخوان نمی‌تواند دوباره رشد کند. اما در صورتی که تکنیک جراحی بینی توسط جراح به درستی انجام نشود در برخی افراد امکان بروز مشکلاتی وجود خواهد داشت.

_
نمونه جراحی بینی استخوانی 1
نمونه جراحی بینی استخوانی 2
عمل بینی

عمل بینی ثانویه

عمل بینی ثانویه یا جراحی مجدد بینی ؛ گاهی ممکن است افراد بعد از انجام یک جراحی بینی از فرم بینی خود راضی نباشند و یا به دلیل ایجاد مشکلات تنفسی و … به دنبال انجام جراحی مجدد برای بینی خود باشند، یک توصیه مهم برای کسانی که کاندید جراحی هستند( هم جراحی بینی اولیه و هم جراحی بینی ثانویه ) از انجام جراحی توسط افراد غیر متخصص خودداری کنید . به ویژه جراحی ترمیم بینی که از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کسانی که نتیجه خوبی از عمل جراحی خود نگرفته اند و قصد انجام دوباره آن را دارند در صورتی که انتقادات واقعی و توقعات نیز منطقی باشند کاندید عمل بینی ثانویه قرار بگیرند

برخی از مشکلاتی که ممکن است نیاز به عمل ثانویه بینی</strong> داشته باشند عبارتند از:

 • جایگاه نامناسب و نامطبوع بینی پس از عمل بینی اول
 • نکروز یا تخریب بافتی
 • جمع شدگی بینی
 • افزایش اندازه یا کاهش آن

علت انجام عمل بینی ثانویه چیست؟

علت عمل بینی ثانویه میتواند : اشکال در تنفس، کوچک شدن سوراخ های بینی، نارضایتی از ظاهر بینی و یا عدم تناسب صورت با بینی عمل شده می‌باشد . به همین دلایل باید بهترین جراح بینی ثانویه را انتخاب کنیم. این افراد برای انجام مجدد عمل باید انتظارات واقع بینانه و معقولی داشته باشند و یکسال از عمل قبلی‌شان نیز گذشته باشد، تا بتوانند عمل بینی ثانویه را انجام دهند.

_
جراحی بینی ثانویه
جراحی دوباره عمل بینی
عمل بینی ثانویه

ویژگی های مهم ، برای انتخاب بهترین جراح عمل بینی

 • تحصیلات : تخصص بالایی در حوزه جراحی بینی و داشتن تحصیلات برجسته و مرتبط
 • تجربه بالا: دارای تجربه فراوان در زمینه جراحی بینی با سابقه موفقیت‌های چشم‌گیر
 • هنر و ذوق زیبایی: ذوق هنری برای ایجاد نتایج زیبا و هماهنگ با چهره بیمار
 • آشنایی با تکنولوژی مدرن: استفاده فعال از تکنولوژی‌های پیشرفته در جراحی بینی
 • ارتباط موثر: مهارت‌ ارتباطی بالا و توانایی در توجه به انتظارات بیماران
 • اخلاق حرفه‌ای : رعایت اخلاق حرفه‌ای و احترام به حقوق و تصمیمات بیماران
 • تعهد به پساجراحی : تعهد به پیگیری و مراقبت‌های کامل پس از جراحی
 • موفقیت‌های قابل اثبات: ارائه نمونه‌های موفق از جراحی‌های قبلی با تصاویر قبل و بعد

عکس از نمونه عمل های بینی دکتر رضا وقردوست

عکس بعد از عمل بینی
عکس جراحی بینی
مراحل عمل جراحی بینی

مراحل عمل بینی 

 • مرحله ۱ – بیهوشی: داروهایی برای راحتی شما در طول عمل جراحی تزریق می‌شوند. گزینه‌ها شامل بیهوشی وریدی یا کلی هستند. پزشک شما بهترین گزینه را برای شما پیشنهاد می‌دهد.
 • مرحله ۲ – برش: عمل بینی با استفاده از یک روش بسته، که در آن برش‌ها در داخل بینی پنهان می‌شوند، یا یک روش باز، که در آن یک برش روی کولوملا، نوار بافت باریک که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند، انجام می‌شود. از طریق این برش‌ها، پوست که استخوان‌ها و غضروف‌های بینی را پوشانده است، به آرامی بالا برده می‌شود تا دسترسی به تغییر شکل ساختار بینی فراهم شود.
 • مرحله ۳ – تغییر شکل ساختار بینی: گاهي اوقات عمل جراحي نيز نياز به اضافه كردن پيوندهای غضروفي دارد. معمولا، غضروف از سپتوم، ديواره وسطي بيني، استفاده مي شود. گاهي اوقات غضروف از گوش يا بصورت نادر يك قسمت از غضروف استخوان سينه استخراج مي شود.
 • مرحله ۴ – بخیه زدن بینی: پس از انجام تغییرات لازم، پوست بینی با بخیه‌های قابل حل در آب چسبانده و عمل به پایان می‌رسد. برخی از بخیه‌ها ممکن است در طول روند بهبودی حذف شوند.
 • مرحله ۵ – دیدن نتایج: برای چند روز، تانور و پنبه‌های پزشکی ممکن است بینی را در حالی که شروع به بهبودی می‌کند، حمایت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج عمل بینی، اینجا را کلیک کنید.

 


نباید های عمل بینی

بیماری های زمینه ای در عمل بینی و سن جراحی بینی

عمل زیبایی بینی برای همه مناسب نیست و برخی افراد به دلیل وضعیت‌های خاص به عمل نباید بروند. به عنوان مثال:

 • عمل بینی در افراد زیر 18 سال : برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود که عمل بینی زیبایی را انجام دهند زیرا بینی آن‌ها هنوز در حال رشد و تکامل است و احتمال اینکه شکل آن در آینده تغییر کند وجود دارد.
 • جراحی بینی در افراد با مشکلات دستگاه تنفسی : افرادی که مشکلاتی مانند بیماری آسم، بیماری‌های تنفسی مزمن و سایر مشکلات دستگاه تنفسی دارند، باید قبل از عمل مشاوره های لازم را انجام دهند
 • افراد با بیماری‌های خاص : افرادی که بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی، خونریزی‌های خاص، فشار خون بالا و سایر بیماری‌های خاص دارند، باید با پزشک خود مشورت کنند که آیا عمل بینی زیبایی برای آن‌ها امکان‌پذیر است یا نه.
 • افراد با تاریخچه آسیب‌های شدید به بینی : افرادی که تاریخچه شکستگی یا آسیب شدید به بینی دارند، باید با پزشک خود مشورت کنند که آیا عمل بینی زیبایی برای آن‌ها مناسب است یا نه.
 • خانم های شیرده نمیتوانند عمل بینی انجام دهند

در کل، قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل بینی زیبایی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و تمامی نکات مهم را با او مطرح کنی

 

نکات جراحی بینی

اقدامات و نکات مهم جراحی زیبایی عمل بینی

عوارض عمل بینی : عوارض جراحی عمل بینی شامل درد، تورم، خونریزی، شکستگی خطوط داخلی بینی و عفونت است. بعضی از این عوارض ممکن است در مدت کوتاهی پس از عمل بینی رخ دهند و برخی دیگر ممکن است مدت طولانی‌تری طول بکشد تا بهبود یابند.

اقدامات قبل از عمل بینی : پزشک جراح بینی باید برای شما راهنمایی‌هایی در مورد اقداماتی که باید در مدت چند هفته قبل از جراحی انجام دهید، ارائه کند. این اقدامات شامل مواردی مانند قطع داروهای خاص، پرهیز از مصرف غذاهای خاص و ممنوعیت مصرف سیگار و الکل است.

اقدامات پس از عمل بینی : پس از عمل بینی، بیمار باید توصیه‌های پزشک را به دقت رعایت کند. این توصیه‌ها شامل مواردی مانند استفاده از داروهای تجویز شده، استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم، استفاده از چسب بینی برای حفظ شکل بینی و پرهیز از ورزش‌های سنگین و فعالیت‌هایی که ممکن است باعث ضربه به بینی شوند، می‌شود.

نتیجه عمل بینی : نتیجه جراحی بینی ممکن است در مدت زمان کوتاهی پس از عمل مشخص شود، اما نتایج نهایی ممکن است تا چندین ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا کاملا مشخص شود. در صورتی که پزشک جراح بینی متخصص باشد و جراحی را با دقت و براساس نیازهای شما انجام دهد، نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

روش‌های جراحی عمل بینی : روش‌های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که بسته به نیازهای شما و توصیه‌ی پزشک جراح بینی انتخاب می‌شود. روش‌های مختلف شامل رینوپلاستی باز، رینوپلاستی بسته، جراحی ترمیمی بینی است

مناسبت جراحی بینی : جراحی بینی به دلایل زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. در بعضی از موارد، جراحی بینی می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند، مانند بهبود تنفس در صورت وجود مشکلات تنفسی..

تأثیرات روحی و روانی جراحی بینی : جراحی بینی ممکن است به شما کمک کند تا با افزایش اعتماد به نفس، خودشناسی و تمایل به تعامل اجتماعی بیشتر، زندگی بهتری داشته باشید. اما برخی افراد ممکن است به دلیل ناراحتی و اضطراب پس از عمل، با مشکلاتی مانند افسردگی و ناراحتی مواجه شوند.

در نهایت، برای انتخاب پزشک جراح بینی، بهتر است با اطمینان از صلاحیت و تجربه پزشک، نظر سایر بیماران و مشاوره با متخصصین پزشکی، تصمیم‌گیری کنید

 


بیهوشی جراحی بینی

بیهوشی در عمل بینی

جراحی بینی عموما با بیهوشی انجام می‌شود، به دلیل اینکه عمل بینی یک جراحی پیچیده است که نیاز به دقت و دانش بالا دارد. بیهوشی کلی به عنوان یک روش معمول برای جراحی بینی استفاده می‌شود. در بیهوشی کلی، بیمار کاملاً به هنگامی که جراح پزشک، داروهای خاصی را تزریق می‌کند، خوابیده و تمامی عملیات بدون هیچگونه درد یا دغدغه‌ای انجام می‌شود.

اما بسته به شرایط بیمار و نوع جراحی، بعضی از موارد ممکن است با بی حسی موضعی (مانند تزریق موضعی از داروی بی حسی در بینی) نیز انجام شود. اما بهترین روش برای جراحی بینی، مشخصه بیماری و توصیه پزشک می‌توان مبنای تعیین نوع بیهوشی باشد.

 


اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

روز قبل از عمل بینی باید از قطع مصرف داروهایی که به دلیل خونریزی ممکن است مشکل ایجاد کنند مثل آسپرین و داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) مطمئن شوید. در صورت نیاز به مصرف هرگونه دارو، با پزشک خود صحبت کنید.

 • در صورتی که سیگار می‌کشید، قبل از عمل بینی باید آن را متوقف کنید. سیگار کشیدن ممکن است باعث کاهش فرآیند التهابی و افزایش خطر خونریزی شود.
 • در صورت بیماری های مزمن مانند قلب، ریه، فشار خون بالا، دیابت، تیروئید و یا سیستم ایمنی ضعیف، حتماً باید با پزشک مربوطه مشورت کنید تا از تأثیر احتمالی برای شما در طول فرایند بیهوشی و بهبودی مطمئن شوید.
 • در صورتی که دچار عفونت در بینی هستید یا تاریخچه‌ی عفونت دارید، پزشک ممکن است قبل از جراحی بینی، شما را درمان کند.
 • در روز عمل، پوشیدن لباس هایی که به راحتی قابل تغییر نیستند و باید با لباس های راحت تر جایگزین شوند..
 • در صورتی که تحت بیهوشی کلی قرار می گیرید، شما باید تا حد امکان شب قبل از عمل شکم شما خالی از غذا و مایعات بماند.
 • پیش از عمل بینی، باید حتماً تمامی سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک خود به اشتراک بگذارید. از طریق پرسش‌های خود، باید مطمئن شوید که مشروط به تأیید پزشک هستند یا خیر.

جراحی بینی بدون تامپون

عمل بینی بدون تامپون

راهی نوین برای بهبود شکل و عملکرد بینی

مزایا و معایب عمل جراحی بینی بدون تامپون | یکی از مزایای عمل بینی بدون تامپون این است که نیاز به استفاده از تامپون در مدت بهبودی بعد از عمل کاهش می‌یابد. این به معنای راحتی بیشتر برای بیمار بعد از عمل است. همچنین، این روش زمان بهبودی کوتاهتری دارد و بیمار زودتر به زندگی روزمره بازمی‌گردد. اما باید توجه داشت که همچنان عمل بینی با تامپون در بعضی از موارد خاص اتفاق میافتد

آیا جراحی عمل بینی بدون تامپون برای همه مناسب است؟

عمل بینی بدون تامپون مناسب برای برخی از افراد است، اما نه برای همه. هر فردی شرایط مختلفی دارد و بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید اما عموما در روش های نوین جراحی زیبایی بینی از تامپون استفاده نمی شود
نتیجه‌گیری
عمل بینی بدون تامپون یک روش نوین و پیشرفته برای بهبود شکل و عملکرد بینی است. این روش، با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و تکنیک‌های جدید، به بیماران امکان می‌دهد شکل دلخواه بینی خود را بدست آورند و در عین حال از مزایایی مانند کوتاه شدن زمان بهبودی و کاهش درد بعد از عمل و گرفتگی بینی ؛ برخوردار باشند. با این حال، قبل از تصمیم‌گیری درباره انجام عمل، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید ، همچنین قابل ذکر است که دکتر رضاوقردوست جراح بینی ؛ از تامپون در عمل های بینی خود استفاده نمیکند

 


تفاوت جراحی بینی در خانم ها و اقایان

عمل بینی در خانم‌ها و آقایان

۱. شکل‌دهی و استحکام بینی
یکی از تفاوت‌های اصلی در جراحی زیبایی بینی بین خانم‌ها و آقایان، مربوط به شکل و استحکام بینی است. خانم‌ها معمولاً تمایل دارند که بینیی با خطوط نرم و منحنی‌تر داشته باشند، در حالی که آقایان تمایل به داشتن بینیی با خطوط مستقیم‌تر و محکم‌تر دارند. بنابراین، در جراحی زیبایی بینی خانم‌ها ممکن است به شکل‌دهی بینی با خطوط نرم و منحنی‌تر توجه بیشتری شود، در حالی که در آقایان تمرکز بیشتری بر روی استحکام و قوام بینی قرار می‌گیرد.

۲. اندازه بینی
تفاوت دیگری که در جراحی زیبایی بینی در خانم‌ها و آقایان می‌توان مشاهده کرد، مربوط به اندازه بینی است. به طور کلی، خانم‌ها ممکن است تمایل داشته باشند که بینی کوچک‌تر و ظریف‌تری داشته باشند، در حالی که آقایان تمایل به داشتن بینی بزرگ‌تر و قوی‌تر دارند. در نتیجه، در جراحی زیبایی بینی خانم‌ها ممکن است به کاهش اندازه بینی توجه بیشتری شود، در حالی که در آقایان به تغییر اندازه و استحکام بینی به شکلی تعادل‌دهنده توجه می‌شود.

۳. نحوه شکل‌دهی به نوک بینی
شکل‌دهی به نوک بینی نیز می‌تواند در جراحی زیبایی بینی بین خانم‌ها و آقایان متفاوت باشد. خانم‌ها ممکن است تمایل داشته باشند که نوک بینی با خطوط نرم و طبیعی داشته باشند، در حالی که آقایان معمولاً ترجح می‌دهند که نوک بینی شکل تیز‌تری داشته باشد. بنابراین، در جراحی زیبایی بینی خانم‌ها ممکن است به شکل‌دهی به نوک بینی با تمرکز بر خطوط نرم و طبیعی توجه بیشتری شود، در حالی که در آقایان ترکیبی از خطوط تیز و محکم مدنظر قرار می‌گیرد.

نتیجه‌گیری تفاوت جراحی بینی مردان و زنان
جراحی زیبایی بینی در خانم‌ها و آقایان با توجه به تفاوت‌های شکل، اندازه و نحوه شکل‌دهی به نوک بینی، ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. هدف اصلی در هر دو جنسیت همچنان بهبود شکل و عملکرد بینی است، اما توجه بیشتری به نیازها و تمایلات جنسیتی هر فرد دارد. قبل از تصمیم‌گیری درباره جراحی زیبایی بینی، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید.

 


خطرات عمل جراحی بینی

خطرات عمل بینی : آگاهی از عوارض و ریسک‌های جراحی بینی

همانطور که در هر جراحی دیگری نیز رخ می‌دهد، جراحی بینی نیز با خطرات و عوارض احتمالی همراه است. ، با هم به بررسی برخی از خطرات عمل جراحی بینی و ریسک‌های مرتبط می‌پردازیم.

۱. خونریزی و ترشحات بعد از عمل بینی
خونریزی و ترشحات از بینی یکی از خطرات شایع پس از جراحی بینی است. در طی جراحی، عروق کوچک در ناحیه بینی ممکن است آسیب ببینند و منجر به خونریزی شوند. علاوه بر آن، پس از جراحی ممکن است ترشحات بینی نیز افزایش یابند. این خطرات عموماً در طول چند روز اولیه پس از جراحی رخ می‌دهند و با رعایت دستورات پزشکی و استفاده از داروهای تجویز شده کاهش می‌یابند.

۲. عفونت بعد از عمل بینی
عفونت یکی دیگر از خطرات مرتبط با جراحی بینی است. با وجود رعایت استانداردهای بهداشتی در طول جراحی، احتمال ورود عفونت به ناحیه جراحی همچنان وجود دارد. علائم عفونت می‌تواند شامل تورم، قرمزی، درد، و ترشحات غیرطبیعی باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای درمان عفونت صورت گیرد.

۳. واکنش به بیهوشی در عمل بینی
در صورتی که جراحی بینی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شود، واکنش‌های مختلفی در بدن بیمار ممکن است رخ دهد. این واکنش‌ها شامل عوارض مانند تهوع و استفراغ، عدم تعادل و سرگیجه، و واکنش‌های آلرژیک ممکن است. با اطلاع رسانی به پزشک درباره وضعیت سلامتی و تاریخچه حساسیت‌ها و آلرژی‌های خود، می‌توانید بهبودی بیشتری در خصوص واکنش به بیهوشی داشته باشید.

۴. نتایج ظاهری ناامیدکننده بعد از عمل بینی
گاهی اوقات، نتایج جراحی بینی ممکن است با انتظارات بیمار مغایرت داشته باشد. این امر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ساختار بینی اصلی، واکنش بدن به جراحی، و مشکلات تنظیم شده در طراحی بینی رخ دهد. قبل از جراحی، بهتر است با پزشک خود درباره انتظارات و امکانات واقعی در مورد نتیجه پس از جراحی مشورت کنید.

۵. عوارض دیگر جراحی بینی
علاوه بر خطرات فوق، عوارض دیگری نیز ممکن است پس از جراحی بینی رخ دهد. این عوارض شامل ورم، احساس درد و عدم راحتی، عوارض بعد از بیهوشی، تغییرات حسی در بینی، و ندو ریشه بینی می‌شوند. برای کاهش این عوارض، رعایت دستورات پزشکی و مراقبت‌های مناسب پس از جراحی بسیار مهم است

 


تغذیه بعد از عمل بینی

تغذیه بعد از عمل بینی : راهنمایی‌ تغذیه بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک فرآیند جدی است که نیازمند بهبودی و بازیابی صحیح است. تغذیه مناسب پس از جراحی بینی بسیار مهم است و می‌تواند به فرآیند بازگشت بهبودی کمک کند. در بخش ، به بررسی تغذیه بعد از جراحی بینی و راهنمایی‌ها و توصیه‌های مربوطه می‌پردازیم.

۱. مواد غذایی مناسب بعد از عمل بینی
بعد از جراحی بینی، توصیه می‌شود که مواد غذایی با ارزش غذایی بالا و قابل هضم را مصرف کنید. برخی از مواد غذایی مناسب شامل موارد زیر است:

میوه‌ها و سبزیجات : مصرف میوه‌ها و سبزیجات طازه، به عنوان منابع غنی از ویتامین‌ها و مواد مغذی، می‌تواند بهبودی را تسریع کند.
غلات کامل: نان و غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای، نان کامل و ماکارونی آرد سبوس‌دار می‌توانند به عنوان منابع انرژی و فیبر مفید باشند.
پروتئین‌ها : مصرف منابع پروتئینی مانند گوشت، ماهی، مرغ، لبنیات با کم چربی، تخم مرغ و لوبیا بهبودی و بازگشت سریع‌تر به قدرت بدن را تسهیل می‌کند.

۲. مواد غذایی قابل مصرف با دشواری‌ها بعد از عمل بینی
بعد از جراحی بینی، برخی از مواد غذایی به دلیل خصوصیات خود ممکن است مصرف آنها دشوار باشد. بهتر است از موارد زیر خودداری کنید

غذاهای چسبنده و دارای ذرات کوچک: مانند نان تست و برنج کوچک.
غذاهای تند و ادویه : مصرف غذاهای حاوی ادویه‌های تند ، ممکن است منجر به تحریک بیشتر بینی و ناحیه جراحی شود.
غذاهای چرب و سنگین : مصرف غذاهای چرب و سنگین ممکن است هضم را سخت کند و بازگشت بهبودی را تاخیر بدهد.

۳. مواد غذایی جهت کاهش التهاب و ورم بعد از جراحی بینی
بعد از جراحی بینی، برخی از مواد غذایی می‌توانند به کاهش التهاب و ورم کمک کنند. این مواد شامل:

ماست و لبنیات باکتری‌زدایی شده: ماست باکتری‌زدایی شده و دیگر لبنیات مانند دوغ و کفیر می‌توانند خواص ضدالتهابی و آرامش‌بخشی داشته باشند.
آب میوه و مواد طبیعی ضدالتهاب: مانند آب‌لیمو، آب‌نبات، چای سبز و عرقیجات طبیعی مانند آویشن و نعناع.
مواد غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا-۳: مانند ماهی چرب، هسته‌های گردو و کره‌ی بادام زمینی.

۴. نکات پایانی تغذیه بعد از عمل رینوپلاستی
مهمترین نکته بعد از جراحی بینی، مصرف مواد غذایی نرم و خوردن به آرامی است . بهتر است در صورت نیاز، از مکمل‌های مواد مغذی مانند ویتامین C و روغن ماهی استفاده کنید، اما قبل از استفاده، با پزشک خود مشورت کنید. در صورت داشتن عوارض یا ناراحتی پس از مصرف خاصیت‌های غذایی، به پزشک خود اطلاع دهید.

 


ورزش کردن بعد از جراحی بینی

بسیاری از بیماران ممکن است بخواهند بدانند که آیا می‌توانند بعد از عمل بینی ورزش کنند یا خیر با هم به بررسی ورزش کردن بعد از جراحی بینی و راهنمایی‌ها و توصیه‌های مربوطه می‌پردازیم.

 • فعالیت‌های ورزشی را با توجه به راهنمایی پزشک خود شروع کنید و تدریجاً شدت فعالیت‌ها را افزایش دهید.
 • از استفاده از لوازم و تجهیزات محافظ مانند ماسک صورتی که بینی را در مقابل ضربه‌ها و آسیب‌ها محافظت می‌کند، استفاده کنید.
 • به نشانه‌هایی مانند خونریزی، درد شدید، و تورم شدید بعد از ورزش توجه کنید و در صورت لزوم به پزشک خود مراجعه کنید.
 • برای جلوگیری از تماس بینی با آب و تعرض به آب در حمام‌های عمومی، استخرها و سوناها از لوازم محافظ مانند پانسمان استفاده کنید
ورزش بعد جراحی بینی

۱. زمان مناسب برای شروع ورزش بعد از جراحی بینی 

بعد از جراحی بینی، بیماران باید به توصیه پزشک خود توجه کنند و زمان مناسب برای شروع ورزش را رعایت کنند. عموماً، پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا ۲ تا ۴ هفته پس از جراحی بینی منتظر بمانید قبل از شروع فعالیت ورزشی. این زمان به دستورات پزشکی، نوع جراحی، و وضعیت شخصی بیمار بستگی دارد.

۲. نوع و شدت ورزش بعد از جراحی عمل دماغ

بعد از جراحی بینی، باید از ورزش‌هایی که باعث ضربه و فشار زیاد بر بینی می‌شوند، خودداری کرد. ورزش‌های ضربه‌ای مانند بوکس، والیبال، فوتبال و بسکتبال ممکن است به جراحی بینی آسیب برسانند. بهتر است در این دوره، از ورزش‌هایی که خطر آسیب دیدگی بینی را به حداقل می‌رسانند، استفاده کنید. مثلاً، ورزش‌های آرام و بدون ضربه مانند یوگا، پیاده‌روی، شنا و بدنسازی بدون استفاده از وزنه‌های سنگین می‌توانند مناسب باشند.

نکات پایانی ورزش بعد از رینوپلاستی

ورزش کردن بعد از عمل بینی به توصیه و راهنمایی پزشک و بهبودی کامل بستگی دارد. اگرچه ورزش می‌تواند به بهبود عملکرد قلب و عروق، سیستم ایمنی و روحیه کلی کمک کند، اما در دوره بازیابی پس از جراحی بینی باید به آرامش و حفاظت بیشتری توجه شود. همیشه به راهنمایی پزشک خود پایبند باشید


بهترین فصل برای انجام جراحی بینی

به طور کلی، فصول پاییز و زمستان به عنوان بهترین فصول برای انجام جراحی بینی در تهران معتبر هستند. در این فصول، دماها معمولاً پایدارتر و خنکتر هستند که می‌تواند در کاهش تورم و التهاب پس از جراحی کمک کند.

فصل پاییز به دلیل معتدل بودن دما و نداشتن تغییرات شدید دما و رطوبت، می‌تواند مناسب باشد. همچنین، زمستان با دماهای خنک‌تر و ثبات بیشتر می‌تواند مناسب باشد.

به هر حال، انتخاب فصل برای انجام جراحی بینی باید براساس شرایط شخصی شما ؛ وضعیت جسمانی ؛ سن و بیماری های زمینه ای مثل حساسیت فصلی ؛ آسم و … و به توصیه‌های پزشکتان انجام شود.

تاثیر پوست بر نتیجه جراحی بینی

در جراحی و عمل بینی تغییری بر روی پوست بینی انجام نمی شود و تمامی تغییرات بر روی استخوان زیرین بینی انجام می شود ولی نوع پوست بینی در نتبجه جراحی تاثیرگذار است. پوست بینی مانند پوست نواحی دیگر بدن مشخصات خاص خود را دارد است برای مثال پوست هایی با ضخامت های بسیار کم یا بسیار زیاد (خیلی نازک و خیلی ضخیم) بدترین شرایط را برای عمل بینی دارند.

سن مناسب برای جراحی عمل بینی 

کسانی واجد شرایط عمل بینی میباشند که در سنین رشد قرار نگرفته باشند و همچنین افراد با سن بالا نسبت به جوانان ترمیم پوستی دیر هنگام تری خواهند داشت و ورم آن ها نیز هم با تاخیر بیشتری برطرف می‌شود. بنابراین دختران در انتهای ۱۶ سالگی و پسران هم در پایان ۱۸ سالگی واجد شرایط برای عمل زیبایی بینی هستند.

مدت زمان استفاده از چسب بینی بعد از جراحی

بعد از جراحی به زیبا جویان توصیه می شود که در کم ترین حالت به مدت دو هفته بینی خود را چسب بزنند. در طول این زمان، چسب، تفرم دهی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. اما به طور دقیق مدت زمان زدن چسب به بینی برای<strong> بینی استخوانی 4 هفته می باشد و برای بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری توصیه میشود.


نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران جهت انجام عمل بینی

اهمیت انتخاب بهترین پزشک، بسیار زیاد است و بی‌توجهی نسبت به آن باعث عوارض زیادی میشود. مهم‌ترین اقدام برای پیدا کردن بهترین جراح بینی، تحقیق کردن است. در فضای مجازی به دنبال توصیه‌های پزشکان متخصص باشید. سعی کنید در مطب پزشک مورد نظر حضورداشته باشید و نمونه جراحی‌ها را مشاهده کنید. و از تجربیات افراد حاضر در مطب، میتوانید بهره ببرید.

مراجعه به جراحان بینی مجرب: ابتدا باید به دنبال جراحان بینی مجرب و با تخصص باشید و برای بررسی صلاحیت‌های جراحی با آن‌ها مشورت کنید.

بررسی تحصیلات و مجوز جراح: اطمینان حاصل کنید که جراحان بینی دارای تحصیلات و مجوز لازم برای انجام این نوع جراحی هستند.
بررسی سوابق کاری پیش از انتخاب جراح، سوابق کاری آن شخص را بررسی کنید و از تجربیات قبلی آن شخص با خود آگاه شوید.
مشاوره با جراح: پیش از انجام جراحی بینی، مشاوره با جراح بسیار مهم است. باید از جراح متخصص پرسش‌های خود را در مورد جزئیات جراحی، احتمالات عوارض و نتایج جراحی پرسیده و راهنمایی‌هایی از ایشان دریافت کنید.
بررسی نمونه‌های کاری: بهتر است قبل از انجام جراحی بینی، نمونه‌های کاری جراح را بررسی کنید تا از تجربه و مهارت ایشان در جراحی بینی اطمینان حاصل کنید.
مقایسه قیمت: باید قیمت‌های مختلف را از جراحان مختلف دریافت کرده و با هم مقایسه کنید. اما بهتر است قیمت را به تنهایی عامل تعیین کننده‌ی انتخاب خود قرار ندهید

با انتخاب دکتر رضا وقردوست یکی از بهترین جراحان بینی که با استفاده از متد های روز دنیا زیبایی را به شما هدیه میکند، با کیفیت ترین عمل بینی را برای شما تضمین میکنیم.

اینستاگرام دکتر وقردوست

در صفحه اینستاگرام دکتر وقردوست میتوانید ؛ ویدئو و عکس نمونه عمل های جراحی های جدید رو مشاهده و از طریق دایرکت با ما در ارتباط باشید
اینستاگرام دکتر وقردوست

مدت زمان عمل بینی چقدر است ؟

مدت زمان جراحی بینی بسته به نوع جراحی و پیچیدگی مورد بینی متفاوت است. در بیشتر موارد، جراحی بینی به طور متوسط حدود یک تا سه ساعت زمان می‌برد. اما در موارد پیچیده‌تر ممکن است این زمان بیشتر شود. لازم به ذکر است که پس از عمل بینی، باید به مدت حداقل چند ساعت در بیمارستان بمانید تا از وضعیت عمومی و سلامتی خود برای بازگشت به خانه مطمئن شوید. همچنین، پس از جراحی، برای بهبود بهتر و درمان بهتر، باید طبق نظر پزشک، به مدت چند روز استراحت کرده و دستورات دارویی و نوشیدنی را رعایت کنید.

چک لیست مراقبت‌های قبل از عمل بینی (آمادگی قبل از عمل بینی)

آمادگی قبل از جراحی بینی یکی از مهمترین مراحل درمان است. برای آماده شدن برای عمل بینی، می‌توانید این چک لیست را دنبال کنید:

 1. ملاقات با جراح بینی: قبل از جراحی بینی، با جراح بینی ملاقات کنید و از او در مورد جزئیات جراحی، روش‌های بیهوشی و هر سوال دیگری که در ذهن دارید، سوال کنید.
 2. اجرای آزمایشات پیش جراحی: پزشک جراح شما ممکن است شما را برای آزمایشات قلبی، آزمایش خون و سایر آزمایش‌های دیگر معرفی کند.
 3. مصرف داروهای خاص: پزشک جراح ممکن است شما را به خاطر شرایط شما به مصرف داروهای خاص، مانند ضد التهاب‌ها،ترغیب کند..
 4. قطع سیگار: اگر سیگاری هستید، حداقل دو هفته قبل از جراحی باید سیگار خود را کنار بگذارید، چون سیگار باعث مشکلات در بخش‌های مختلف بدن شما می‌شود.
 5. محدود کردن مصرف الکل: مصرف الکل قبل از جراحی باید محدود شود و بهتر است تماماً از مصرف آن خودداری کنید.
 6. رعایت نکات غذایی: رعایت تغذیه مناسب و سالم، مانند مصرف میوه و سبزیجات، قبل از جراحی بسیار مهم است.
 7. آماده شدن برای خانه رفتن: شما باید برای بیشترین راحتی بعد از عمل بینی خود، به دنبال دوستی یا خانواده‌ای که به شما کمک می کنند، باشید.

آیا ممکن است فرد بعد از عمل بینی دچار تنگی نفس شود؟

بله، بعضی از افراد ممکن است پس از عمل بینی به علت تورم و تغییر در شکل بینی، به مشکل تنگی نفس برخورد کنند. این مشکل معمولاً موقتی است و در طی دو هفته اول پس از جراحی بهبود می‌یابد. با این حال، در صورتی که تنگی نفس شدید و پایدار باشد، بهتر است به پزشک خود مراجعه کرده و مشکل را با او مطرح کنید.

سیگار کشیدن بعد از عمل بینی 

سیگار کشیدن بعد از عمل بینی تأثیر بسیار بدی بر فرآیند بهبودی و نتیجه عمل دارد. سیگار کشیدن می‌تواند باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به بافت‌های بینی شود که منجر به بهبود کندی زخم‌ها و بازسازی بافت‌های بینی نمی‌شود و ممکن است به تأخیر در بهبودی و افزایش خطر عفونت بینی منجر شود. بنابراین، بهتر است برای حداقل ۲ تا ۴ هفته پس از عمل بینی سیگار کشیدن را متوقف کرده و در صورت امکان، سعی کنید به طور کلی از سیگار کشیدن خودداری کنید.

شست و شوی بینی پس از جراحی 

بعد از جراحی بینی، پزشک شما به شما راهنمایی‌های دقیقی برای شست و شوی بینی توصیه می‌کند. به طور کلی، شست و شوی بینی باید با محلول شور نرمال یا محلول نرمال سالین صورت گیرد. باید از اجتناب کردن استفاده از آب شیرین، شامپو و صابون اجتناب شود، به خصوص در هفته اول بعد از عمل بینی. همچنین باید از خشک کردن بینی با حوله اجتناب کنید و از پرتاب کردن آب به داخل بینی نیز خودداری کنید.

پزشک شما ممکن است برای شما قطره‌های بینی یا اسپری مرطوب کننده معرفی کند تا به شما کمک کند تا بینی خود را مرطوب نگه دارید. در هر صورت، برای شست و شوی بینی و همچنین استفاده از قطره‌های بینی و اسپری‌های دارویی، بهتر است توصیه‌های پزشک شما را رعایت کنید.

کج شدن بینی بعد از عمل بینی 

بله، پس از عمل بینی، اغلب بینی برای چند هفته یا حتی چند ماه به صورت موقت کج می‌شود. این مسئله به دلیل وجود ورم و التهاب در ناحیه بینی پس از جراحی بوده و ممکن است تا زمانی که ورم کاملا بهبود پیدا کند کجی بینی مشاهده شود. همچنین، در برخی از موارد، جراحی بینی ممکن است منجر به تغییر شکل سایر قسمت‌های صورت مانند لب ها و چانه شود که نیز باعث ظاهر کجی بینی شود. با این حال، این تغییرات معمولا در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابند و بینی به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد. در هر صورت، پس از جراحی بینی، برای رسیدن به بهترین نتیجه، حتما باید به توصیه‌های پزشک پس از عمل بینی توجه کنید.

کبودی صورت بعد از عمل بینی 

بله، کبودی صورت بعد از عمل بینی طبیعی است و اغلب در ناحیه چشمان و پلک‌ها بیشتر دیده می‌شود. این کبودی ناشی از خونریزی در زیر پوست و تحت عنوان برگشت خون بعد از جراحی بینی شناخته می‌شود. این عارضه در حدود یک تا دو هفته پس از عمل بینی بطور معمول بیشتر می‌شود و پس از آن به تدریج کاهش می‌یابد. با این حال، در برخی موارد ممکن است کبودی و تورم بیشتر و برای مدت زمان بیشتری پایدار باشد، که در این صورت بهتر است با پزشک خود مشورت کنید

مزایا و معایب عمل بینی 

عوارض احتمالی عمل بینی  مزایا عمل بینی 
درد و سختی بهبود عملکرد تنفسی
خطر عفونت بهبود شکل و ظاهر بینی
تورم و ورم بیش از حد بعد از جراحی افزایش اعتماد به نفس
خطر بروز خونریزی بهبود عملکرد ورزشی
نیاز به زمان برای بهبود کامل کاهش علائم بیماری های تنفسی مانند سینوزیت
هزینه های بالینی بهبود خواب و کیفیت زندگی
ممکن است نتیجه ناامیدکننده باشد بهبود عارضه بینی بوجود آمده از تصادف یا جراحات قبلی

باید توجه داشت که این فهرست فقط به عنوان راهنمایی برای شما است و در هر صورت باید با پزشک خود در مورد مزایا و معایب خاص شما صحبت کنید. به علاوه، عوارض و مزایای دقیق می تواند بسته به شرایط شما و نوع عمل بینی شما متفاوت باش

هزینه عمل بینی 

عمل بینی یکی از عمل های جراحی زیبایی پرطرفدار است و هزینه آن بسته به محل و شهری که شما در آن زندگی می کنید، پزشک انتخابی، نوع عمل بینی و تجهیزاتی که برای این عمل استفاده می شود، متفاوت است. به طور معمول، هزینه عمل بینی شامل هزینه های مرتبط با عمل جراحی، هزینه های پزشکی پیش از و پس از عمل، و هزینه هایی مانند هزینه های بیمه، آزمایشات، و نیز معاینات پس از عمل می شوده طور کلی، برای تعیین دقیق هزینه عمل بینی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می تواند بر اساس شرایط شما، نوع عمل بینی، و موقعیت جغرافیایی شما، بهترین تخمین هزینه را ارائه دهد

سوالات متداول درباره جراحی عمل بینی 

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

بین دو الی سه ماه بعد از عمل میشه از عینک استفاده بشه 

چه مدت بعد از عمل بینی میتوان ورزش کرد ؟

بعد از 2 ماه از عمل ، ورزش سبک و بعد از 6 ماه بعد از عمل ، ورزش سنگین را میتوان شروع کرد

ایا در عمل بینی از تامپون استفاده می شود ؟

در تکنیک های جدید عمل بینی دیگر از تامپون استفاده نمی شود

ورم بینی بعد از عمل بینی چه زمانی از بین میرود ؟

حدود 1 ماه بعد از جراحی اثار کبودی از بین میره و بعد از 6 ماه ورم کاهش پیدا میکنه 

عمل بینی نیاز به بستری شدن دارد ؟

بستری شدن پس از عمل بینی معمولاً نیازی به آن نیست، چون این جراحی به صورت روز بستری انجام می شود. با این حال، پس از عمل بینی، شما باید تحت نظر پزشک خود باشید تا بررسی شود که آیا شما بهبودی خوبی داشته اید یا خیر.

منابع : www.plasticsurgery.org

[kkstarratings]

8 نظر

 • سلام دکتر وقردوست عزیز
  من با شما عمل بینی گوشتی داشتم الان ۴سال میگذره بینیم عالیه. تنفسی عالی هیچکس باورش نمیشه بینیم قبلا گوشتی بوده همه اسم دکترم میپرسم
  شما بهترین جراح پلاستیک هستید 👌👌

 • با دکتر وقردوست جراحی بینی داشتم .کارشون عالیه👌 .خواهرم با ایشون جراحی بینی انجام دادن ما واقعا راضی هستیم و خیلی ها به دکتر معرفی کردیم
  حمید رضا و ریحانه 🌹🌹

 • واقعا عالی هستن بهترین جراح بینی در تهران .کلی گشتم تا بهترین پیدا کردم واقعا از عمل بینی خودم راضی هستم
  با اخلاق . متعهد. با انصاف . دلسوز .خوش خنده ☺️

 • سلام دکتر عزیز
  من جراحی بینی داشتم با شما
  خواستم تشکر کنم خیلی راضی هستم
  سپاسگزارم

 • جراحی ثانویه بینی انجام دادم و تمام مشکلاتم رفع شد
  چسبندگی بینی، عدم تقارن سوراخ بینی، مشکل تنفس و انحراف. دکتر وقر دوست شما بهترین هستید کسی بجز شما قبول ندارم 👌👍🙏

 • با جناب دکتر جراحی عمل بینی داشتم
  خیلی راضیم اصلا درد نداشتم جای بخیم عالیه
  و واقعا راضیم
  سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *