دکتر وقردوست

سوالات متداول

سوالات رایج درباره ی لیپوساکشن:

 بسیار کم، در حقیقت در چند هفته اول ممکن است حتی متوجه مقدار کمی  افزایش وزن که مربوط به نگهداری آب توسط بدنتان میباشد شوید.

سلول های چربی وزن زیادی ندارند از طرفی بسته به منطقه مورد معالجه متوجه کاهش قابل توجهی در اندازه های محیطی خواهید شد(کم شدن سایز)

مهم است بدانید برای ایجاد حداکثر ایمنی مقدار چربی که میتوان در هنگام عمل از بدن هر فرد خارج کرد محدود است این مقدار معمولاً بین ۳ تا ۵ لیتر می باشد بنابراین ممکن است بخواهید این کار را تکرار کنید معمولاً بهتر است بین دو فرایند حداقل ۳ ماه فاصله بیفتد 

سوالات رایج درباره عمل پروتز سینه

مهمترین اصل در انتخاب پروتز این  است که به شما ظاهری موزون تر و مناسب تر بدهد که این کار باید توسط پزشک صورت بگیرد پزشک در هنگام مشاوره سینه و قطر قفسه سینه شما را اندازه می گیرد تا اندازه های مناسب شما را به دست آورد 

پروتز سینه هیچ مانعی برای شیردهی و حاملگی ایجاد نمیکند 

ما از پروتز هایی که دارای تاییدیه آمریکا و اروپا هستند استفاده می کنیم و با توجه به تحقیقات جدید صورت گرفته حتی الامکان از پروتزهای دارای سطح صاف استفاده می شود (smoth)

این ایمپلنت ها سیلییکونی بوده و طبق نتایج اعلام شده توسط موسسه دارو ایمپلنت های سیلیکونی مسبب ایجاد  هیچگونه بیماری در هیچ قسمتی از بدن نمی باشند 

ایمپلنت ها تجهیزات مادام العمر نیستند بنابراین احتمال تعویض آنها در طول زندگی وجود دارد بعضی از خانم ها کمتر از چند سال نیاز به تعویض پیدا می کنند در صورتی که این دوره ممکن است در گروهی دیگر به بیش از ۱۰ الی ۲۰ سال برسد 

انجام MRI هر سه سال یک بار الزامی است 

احتمال تغییراتی (کاهش یا افزایش) در حس نوک سینه بعد از عمل وجود دارد که موقتی است 

سوالات رایج جراحی بینی

بله، امکان انجام این دو جراحی به طور همزمان وجود دارد ولی مدت زمان انجام آن طولانی خواهد شد . بنابراین توصیه می شود که عمل های طولانی را به چند عمل کوتاه تر تبدیل نمود.

بله، با توجه به هزینه کلینیک و یا بیمارستان و همچنین هزینه بیهوشی و … اگر چند جراحی به طور همزمان صورت گیر  امکان کاهش هزینه وجود دارد.

اصولا به بیماران توصیه می شود که 2 الی 3 ماه پس از انجام جراحی زیبایی بینی از استعمال سیگار و قلیان جدا خودداری نمایند . قطع کلی مصرف سیگار باعث سلامتی خود فرد می شود .

بله، می توان این جراحی را انجام داد. همچنین اگر غضروفی در این جراحی مورد نیاز باشد، می توان از پره های بینی کمک گرفت.

با توجه به تخصص جراح شما ، هزینه کلینیک و بیهوشی همچنین روش مورد استفاده در جراحی بینی شما می توان هزینه را برآورد نمود .

جراحی بینی نتیجه دائمی به همراه دارد بنابراین از تصمیم خود اطمینان کافی حاصل نمایید. این جراحی هنگامی انجام م شود که رشد اسکلت صورت پایان یافته است. بنابراین تغییر حالت طبیعی وجود ندارد . اصولا دختران در 15 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی می توانند این جراحی را با مشورت یک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام دهند .

خیر، اگر این جراحی توسط یک جراح ماهر انجام شود و اصول جراحی در آن رعایت گردد هیچگونه مشکل تنفسی برای شما ایجاد نخواهد شد .

بله، انجام این جراحی لازم است ولی اورژانسی نمی باشد .

اگر جراحی بینی اصلاح مشکل تنفسی، رفع انحراف بینی ، جراحی پولیپ بینی و … باشد بیمه می تواند بخشی از هزینه را تحت پوشش قرار دهد . اما اگر هدف از انجام عمل جراحی بینی ، زیبایی است. نمی توان تحت پوشش بیمه قرار گرفت

این جراحی نیز همانند جراحی بینی استخوانی نتیجه قابل قبولی خواهد داشت تنها نکته مهم در آن مراقبت ها و دوره نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی است . زیرا پوست این نوع از بینی ها بزرگ بوده و قطعا تورم و کبودی و دوره نقاهت طولانی تر خواهند داشت و نتیجه چند ماه بعد به طور کامل مشاهده می شود .

سوالات رایج بیماران بعد از عمل بینی 

جراحی زیبایی بینی درواقع یک جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجا که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند ، ممکن است گاهی اوقات در هنگام انجام عمل جراحی زیبایی بینی نه تنها برای تغییر نحوه نگاه بینی بلکه به منظور بهبود تنفس از طریق بینی تغییراتی اعمال شود .

سپتوپلاستی یا همان جراحی انحراف بینی جراحی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است . هنگامی که تیغه بینی کج است ، می تواند تنفس بینی را سخت تر کند. یک سپتوپلاستی اغلب با جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی یک عمل چالش برانگیز است. پیچیدگی در این این جراحی ناشی از چندین عامل است.

  • نوع بینی شما ( بینی گوشتی ، غضروفی و یا استخوانی است )
  • روش مورد استفاده در جراحی بینی شما ( جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته )

تقریباً هر کس که جراحی زیبایی بینی داشته باشد ، قادر است در همان روز بعد از عمل با خیال راحت از بیمارستان مرخص شود . در موارد نادر ، در صورت وجود مشکل در تنفس، وجود حالت تهوع ممکن و … ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید یا مشکلات سلامتی دیگری را که باید تحت نظر داشته باشید ، داشته باشید.

برنامه ریزی کنید تا یک هفته از کار ، دانشگاه یا سایر موراد کاری خود را مرخصی داشته باشید. هر روز در هفته اول به تدریج احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته بعد از عمل ، معمولاً افراد احساس می کنند که دوباره خودشان هستند.

بعد از عمل تورم کمی ایجاد خواهد شد. تورم می تواند ماه ها طول بکشد ، اگرچه بیشتر مردم پس از گذشت چند ماه متوجه این امر نمی شوند. افراد معمولاً بعد از گذشت یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ها برمی گردند و بعد از دو تا چهار هفته تمام فعالیت ها را از سر می گیرند.

بعد از عمل تورم کمی ایجاد خواهد شد. تورم می تواند ماه ها طول بکشد ، اگرچه بیشتر مردم پس از گذشت چند ماه متوجه این امر نمی شوند. افراد معمولاً بعد از گذشت یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ها برمی گردند و بعد از دو تا چهار هفته تمام فعالیت ها را از سر می گیرند.

همه جراحی ها خطرات دارند. خوشبختانه خطرات رینوپلاستی اندک و عوارض آن نادر است. قبل از عمل پزشک با شما در مورد خطرات و مزایای جراحی صحبت خواهد کرد.

بعضی اوقات بیمه هزینه ای برای جراحی زیبایی بینی پرداخت می کند اما این به بیمه نامه بستگی دارد. قبل از برنامه ریزی جراحی ، مطب پزشک به شما کمک می کند تا مجوز کتبی قبلی را از شرکت بیمه خود دریافت کنید. اگرچه این تضمین پوشش نیست ، اما تنها راه برای تأیید اینکه جراحی زیبایی بینی یک مزیت پوشیده است. بعضی اوقات بیمه بخشی از جراحی بینی را می پردازد ، اما بخش های دیگر آن را نمی گیرد. در این موارد ، می توانید با دفتر تجارت تماس بگیرید تا از این عملیات بهره مند شوید.

بله ، تا حدودی در جلسه مشاوره در زمینه نتیجه جراحی بینی شما صحبت می شود و اطلاعات به شما داده خواهد شد .

نه برای بیشتر افراد. یک روز بعد از عمل ، اکثر افراد دردی احساس نکرده و درد اندک آن ها با استفاده از مسکن های تجویز شده بهبود می یابد .