دکتر وقردوست

روش های بزرگ کردن سینه

همه چیز درباره بزرگ کردن سینه و روش های آن

سینه زنان از غده چربی و بافت همبند تشکیل شده است. بافت سینه در زمان دوران بلوغ، چرخه قاعدگی، بارداری و بعد از یائسگی تغییر می کند. در دوران بلوغ سینه ها به تغییرات هورمونی بدن واکنش نشان می دهند و شروع به رشد می کنند. استروژن و پروژسترون دو هورمونی هستند که نقش مهمی در رشد سینه ها دارند و البته تغذیه و ژنتیک نیز در سایز سینه ها تاثیرگذار هستند. برای بسیاری از بانوان داشتن سینه های بزرگ، گرد و سفت را نشانه ی زیبایی و افزایش زنانگی زن می‌دانند. برخی از زنان به طور طبیعی سینه های بزرگ و سفتی دارند و برخی دیگر نیز هستند که دارای سینه های کوچکی هستند. دلایل جراحی سینه متفاوت است. اما هدف یکی است و آن هم بهتر و زیباتر شدن بدن بیمار می‌باشد. گاهی جراحی های زیبایی اختیاری هستند. مواقعی هم پیش می‌آید که بیمار چاره ای جز جراحی ندارد. افراد مبتلا به سرطان سینه که جراحی برداشت سینه را انجام داده اند سینه های خود را می‌توانند بزرگ کنند. روش های زیادی برای بزرگ کردن سینه ها وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

علت کوچکی سینه در زنان

علت هورمونی کوچک بودن سینه ها

هورمون های فولیکولین – لوتئین که هر دوی آنها از هورمون های تخمدان هستند و درصورت کمبود فقط باید با نظر متخصص زنان تجویز شود.

کم کاری تیروئید و هیپوفیز بر کوچکی سینه خانم ها تاثیر میگذارد.

کوچک بودن سینه ها به علت لاغری بیش از حد

افرادی که لاغر هستند به علت کم بودن چربی در بدن و کم بودن هورمون های جنسی در بدن وی باعث کوچک بودن سینه ها می‌شود.

کوچک بودن سینه ها به علت سو تغذیه
بانوانی که بدون برنامه به طور ناگهانی وزن کم می‌کنند در این روند چربی های بدن کاهش می‌یابد و بافت سینه نیز به علت اینکه بافت چربی دارد کوچک می‌شود و با توقف رژیم غذایی ناصحیح و استفاده از پروتئین مشکل فرد برطرف خواهد شد.

ژنتیک
سایز سینه تان تغییر نخواهد بجز با عمل جراحی، می‌توانید با کار کردن روی عضلات پستان، سینه ها را بزرگ ، سفت و خوش فرم کنید.

انواع جراحی ها برای بزرگ کردن سینه

  • جراحی زیبایی و فرم دهی سینه با کاشت پروتز سینه
  • لیفت و پروتز
  • تزریق چربی به سینه
  • تزریق ژل به سینه

روش های بزرگ کردن سینه ها

جراحی زیبایی و فرم دهی سینه با کاشت پروتز

پروتز سینه یا ایمپلنت سینه از کم خطرترین و کم عارضه ترین، بهترین و سریعترین راه حل جراحی های زیبایی به شمار می‌آید . در صورتی که خانم هایی که در زمان شیردهی دچار آتروفی شده یا در زمان بعد از بارداری سینه های آنها بد شکل و بد حالت شده می توانند جراحی زیبایی سینه انجام دهند، از مزیت های جراحی سینه خوش فرمی و رفع افتادگی سینه ها است ، جراحی سینه می‌تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد.

زنانی که ذاتا سینه های کوچکی دارند جراح می‌تواند با برشی در زیر عضله سینه پروتز جایگذاری کند که با این کار حجم سینه فرد جبران خواهد شد. مدت زمان بستری شدن به شرایط بیمار و میزان ترشحات بدن فرد بستگی دارد. در جراحی های پروتز شخص 24 ساعت به استراحت مطلق نیاز دارد.

در گذشته بعد از گذاشتن پروتز در سینه ها عوارضی از قبیل پاره شدن کیسه پروتز و خارج شدن مایع داخل آن رخ میداد. بروز فیبروز یا بافت سفت در سینه، درد و بدفرمی از دیگر عوارض این نوع از جراحی به شمار می‌رفت. امروزه با ایمپلنت ها و تکنیک های مناسب جراحی این عوارض بسیار کاهش یافته است.

 

لیفت و پروتز

در صورت کاهش بافت سینه ها و افتادگی آن فرد نیاز به دو عمل جراحی لیفت و پروتز سینه همزمان با هم انجام می‌شود. لیفت سینه باعث فرم دهی به سینه ها و پروتز سینه موجب بزرگ شدن آن می‌شود.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه از روش های زیبایی و زمانبر است. تزریق چربی دو جراحی همزمان می‌باشد. ابتدا جراح با استفاده از روش لیپوساکشن به مقدار لازم چربی را از اعضای دیگر مانند ران، باسن و غیره برداشت می‌کند. بعد از برداشت چربی این چربی برای تزریق آماده می‌شود و با ایجاد شکاف های کوچک چربی ها را به بدن تزریق می‌کند.

تنها باید از روش لیپوساکشنی استفاده کرد که سلول های چربی را از بین نبرد زیرا برخی از روش های لیپوساکشن با امواج مافوق صوت انجام می‌گیرد و موجب از بین رفتن ساختار سلولی می‌شوند و امکان تزریق مجدد آن به بدن از بین خواهد رفت.

تزریق ژل به سینه

در صورتی که مایل به بزرگ کردن سینه های خود هستید می‌توانید از این روش برای بزرگ کردن سینه های خود استفاده کنید. این روش جراحی مناسب برای افرادی است که علاقه مند به جراحی های تهاجمی نیستند، از بیهوشی ، اتاق عمل ترس دارند مناسب است. البته ماندگاری تزریق ژل به سینه بیش از 2 سال نیست و نسبتا روشی پر هزنه به شمار می‌آید اما در عین حال راحتترین روش نیز محسوب می‌شود. قبل از تزریق ژل حتما باید سونوگرافی و ماموگرافی انجام شود تا فرد از سلامت غدد پستانی مطمئن شود. تزریق ژل از طریق سوزن یا کانولا 1.5 میلی متری انجام می‌شود و ژل در زیر بافت غدد پستانی تزریق می‌شود. در حین تزریق ژل می‌توان به سینه ها فرم داد.

مراقبت های بعد از بزرگ کردن سینه ها

فعالیت های روزانه و فعالیت هایی که باعث افزایش گردنش خون و تورم می‌شود باید محدود شود.

فرد باید از ورزش های سنگین و شدید به مدت حداقل 2 ماه بعد از جراحی خودداری کند.

تورم بعد از جراحی تا 6 ماه بعد از عمل به مرور از بین خواهد رفت. استفاده از کمپرس سرد می‌تواند به کاهش تورم و کبودی بعد از عمل کمک خواهد کرد.

پوشیدن گن بعد از جراحی به مدت دو ماه باید استفاده شود که بعد از جراحی باعث حفظ فرم جدید سینه می‌شود. زمان پوشیدن گن و شرایط استفاده از آن باید طبق نظر پزشک تعیین شود.

لباس هایی که تنگ نیستند و از جلو باز و بسته می‌شود بپوشید.

بعد از جراحی فرد نباید در معرض تابش شدید آفتاب قرار بگیرد.

فرد نباید حداقل تا  دو هفته به سونا برود.

شخص نباید از غذاهای چرب و نفاخ استفاده کند چراکه یبوست موجب درد و ناراحتی در شخص ایجاد خواهد کرد.

داروها باید در زمان تعیین شده توسط پزشک مصرف شود زیرا داروها درد بیمار را کاهش و باعث بهبود سریعتر فرد می‌شود.

درصورتی که به کیست سینه مبتلا هستید انجام این جراحی ممنوعیت ندارد و جراح بعد از بررسی نوع کیست، محل قرار دادن پروتز سینه و نحوه جراحی را مشخص خواهد کرد. قبل از جراحی جراح خود را در جریان کیست های سینه ای قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.