دکتر وقردوست

جراحی پلک

آیا جراحی پلک بلفاروپلاستی موجب جوانسازی ناحیه پلک میشود؟

عمل جراحی پلک (که به آن لیفت چشم یا بلفاروپلاستی نیز گفته می شود) باعث کاهش قسمت تحتانی پلک و برداشتن پوست اضافی از پلک های فوقانی می شود.

این جراحی معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک روش مؤثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که پلک های فوقانی آفتابگیر در بینایی خود قرار می گیرند.

لیفت چشم باعث کاهش دایره های تیره زیر چشم ، پای کلاغ یا سایر چین و چروک های صورت نمی شود. این کار اغلب به همراه سایر روشها از قبیل لیزر شدن مجدد لیزر ، تزریق پرکننده یا بالابر پیشانی انجام می شود.

پیری و تاثیر آن در افتادگی پلک

با افزایش سن پوست ، به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. عدم کشش به علاوه کشش مداوم باعث جمع شدن بیش از حد پوست روی پلکهای فوقانی و تحتانی می شود.

پوست اضافی روی پلک پایین ممکن است باعث ایجاد چروک پشت چشم و همچنین به وجود آمدن برخی برآمدگی می شود. روی پلک های فوقانی ، یک پوسته اضافی می تواند بر روی آویزان شدن پلک تاثیر بگذارد.

چربی که از ناحیه جمجمه به سمت چشم می کشد ، می تواند باعث ایجاد برآمدگی در پلک های فوقانی و تحتانی شود. غشای نازک که چربی را در جای خود نگه می دارد با افزایش سن ضعیف می شود و اجازه می دهد چربی مانند فتق به داخل لبه ها بیاید.

چه کسی کاندیدای خوبی برای جراحی پلک است؟

بهترین کاندید برای لیفت چشم و جراحی بلفاروپلاستی افرادی هستند که از نظر سلامتی مشکلی نداشته و دارای انتظارات واقع بینانه هستند. بیشتر آنها 35 سال یا مسن تر هستند ، اما اگر افتادگی پلک در خانواده شما وجود داشته باشد ، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی زودتر انجام شود.

جراحی پلک می تواند ظاهر شما را تقویت کرده و به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک کند. با این وجود ، ممکن است به ظاهر ایده آل شما منجر نشود یا ساختار صورت شما تغییر نکند. قبل از تصمیم گیری برای جراحی ، در مورد اهداف خود فکر کنید و در مورد آنها با جراح خود صحبت کنید.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی :09123366511          09120929195

آدرس مطب :  تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

آیا نتایج جراحی پلک دائمی خواهد بود؟

جراحی پلک بالا حداقل ماندگاری بسیار مناسبی دارد و بین  پنج تا هفت سال و یا حتی بیشتر می ماند. جراحی پلک پایین به  ممکن است ندرت نیاز به تکرار داشته باشد . البته به دلیل وجود روند تغییرات بعد از جراحی با گذشت زمان ممکن است به حالت اولیه باز گردد.

ترخیص از بیمارستان و دستمزد جراح .

سایر مقالات

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.