جراحی زیبایی صورت

یکی از مهم‌ترین اعضای بدن در هر فردی صورت او است. وجود هرگونه نقص در صورت به فرد می‌تواند برای او نا خوشایند باشد و اعتماد به نفس را نیز کاهش دهد. برای حل این مشکل جراحی زیبایی صورت می‌توانند راه حل خوبی باشد و می‌تواند به نقص‌های اجزای صورت مانند چشم، گونه، بینی و سایر اجزای صورت شکل زیباتری را بدهد و با استفاده از آن فرد اعتماد به نفس بیشتری را پیدا کند.

همچنین مسائل زیبایی و رسیدگی به پوست و اجزای صورت محدودیت سنی و جنسیتی ندارد و علاوه بر خانم‌ها جراحی زیبایی در آقایان نیز رشد چشمگیری پیدا کرده و بسیاری از آقایان نیز به این نوع عمل روی آورده‌اند.

در ادامه با انواع جراحی زیبایی صورت و بهترین روش های عمل زیبایی صورت آشنا می‌شویم که می‌توانند به فرد برای رسیدن به صورتی ایده آل و جذاب‌تر کمک کنند.

جراحی زیبایی صورت و تاثیر آن در زیبایی چهره و کاهش سن

آشنایی با انواع جراحی بینی

جراحی زیبایی صورت
جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی به طور کلی انواع زیادی دارد و در این نوع از جراحی سعی می‌شود تا با تصحیح ایرادات بینی به فرد برای داشتن بینی زیبا کمک شود و فرد از داشتن بینی زیبا و متقارن بهره مند شود و در نهایت اعتماد بنفس بیشتری را کسب کند. این جراحی نیز دارای انواع زیادی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

نکات مهم بینی استخوانی

یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی صورت این نوع جراحی است.بینی استخوانی همانطور که از نامش پیداست، حالت استخوانی داشته و غضروف زیادی نیز در زیر پوست بینی قرار دارد. از جمله ویژگی‌های قابل لمس در این نوع از بینی معمولا وجود قوز است که از نیم رخ نیز به راحتی قابل مشاهده است.

بینی استخوانی معمولا بر خلاف بینی گوشتی دارای پوستی نازک‌تر است که همین امر باعث می‌شود تا انجام این جراحی در این افراد راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود و همچنین این عمل به مراتب نتیجه بهتری را نسبت به عمل بینی گوشتی در پی دارد. طول مدت انجام این عمل معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت است و بهتر است قبل از انجام این عمل با بهترین متخصصین زیبایی صورت مشورت‌های لازم را انجام دهید. همچنین عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث بازگشت حالت بینی به حالت قبل از انجام عمل جراحی شوند، پس بهتر است که با مراجعه به صفحه بینی گوشتی از این موارد مطلع شوید.

نکات مهم بینی گوشتی را بدانید

این عمل با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارد به مراتب سخت‌تر از عمل بینی استخوانی است، با توجه به این مسئله حتما باید پزشکی که این عمل جراحی را برای شما انجام می‌دهد از تجربه و سابقه‌ی خوبی در این امر برخوردار باشد تا از نتیجه‌ی جراحی نهایت رضایت را داشته باشید. توصیه ما به شما برای انجام این عمل دکتر رضا وقردوست است که با تجربه‌ی طولانی در این امر و همچنین رضایت افراد از انجام این عمل می‌تواند به شما کمک شایانی کند.

معمولا در زمان انجام بینی گوشتی  توصیه می‌شود که این عمل در سنی انجام شود که صورت و اجزای آن رشد کافی خود را کرده باشند و امکان بازگشت به شکل قبلی بینی ممکن نباشد.

جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی فانتزی

محبوبیت بینی فانتزی در بین خانم ها

در این عمل، بینی به اندازه قابل توجهی کوچک می‌شود و از زاویه نیم رخ نیز بینی دارای قوس و انحنای زیادی است و همچنین بینی حالت سر بالا به خود می‌گیرد و نسبت به انواع دیگر عمل بینی حالت‌دارتر و سربالاتر است. متقاضیان بینی فانتزی یا عروسکی به طور معمول بیشتر بانوان هستند و آقایان معمولا به این مدل عمل علاقه‌ زیادی ندارند. همچنین مهم‌ترین عامل برای رسیدن به نتیجه مورد نظر از انجام این عمل پزشک مجرب و باتجربه است که باید به این مسئله نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تفاوت بینی طبیعی با بینی فانتزی چیست؟

بینی طبیعی  ، یکی از انواع عمل‌هایی است که در سالیان اخیر طرفداران زیادی را پیدا کرده و تمایل افراد در حال حاضر بیشتر به سمت انجام این نوع جراحی رفته است ولی در گذشته بیشتر افراد بینی فانتزی را ترجیح می‌دادند ، هم اکنون نیز عمل بینی فانتزی در بین افراد با سن پایین از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در این نوع عمل شکل بینی از حالت قوزدار و یا گوشتی تغییر می‌کند ولی به اندازه‌ی بینی فانتزی کوچک نمی‌شود و سعی می‌شود که بینی حالت طبیعی خود را از دست ندهد و همچنین انحراف بینی و مشکلات ظاهری تا حد زیادی برطرف شود. در این نوع عمل قوس و انحنای زیادی به بینی داده نمی‌شود و بینی به طور کلی حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

جراحی بینی طبیعی
جراحی زیبایی گوش
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست؟

یکی از روش های جراحی زیبایی صورت جراحی زیبایی گوش میباشد.مطمئنا ظاهر افراد یکی از دغدغه‌های اصلی هر فردی است و دوست دارد که بهترین ظاهر را داشته باشد. یکی دیگر از عوامل اصلی که بر روی زیبایی فرد تاثیر گذار است گوش بوده و در سالیان اخیر افراد بیشتری تمایل پیدا کرده‌اند تا این عمل زیبایی را انجام دهند و به مانند جراحی بینی مرسوم شده است. هدف اصلی جراحی گوش  تغییر اندازه، مدل و جایگاه گوش است که با انجام این عمل ساختار گوش حالت طبیعی و زیباتری را به خود می‌گیرد و به زیبایی فرد کمک زیادی را می‌کند. انجام عمل زیبایی گوش محدودیت سنی خاصی ندارد ولی باید فرد به سنی رسیده باشد که اجزای صورت رشد نسبی خود را کرده باشند تا امکان بازگشت گوش به حالت قبلی امکان پذیر نباشد.

افرادی که این نوع عمل را انجام می‌دهند از مزایای زیر بهره مند خواهند شد:

* نواقص گوش اصلاح شده و در نهایت فرد ظاهر زیباتری را خواهد داشت.

* این نوع از عمل زیبایی ایمن است و خطرات کم و ناچیزی را به همراه دارد.

* اندازه بریدگی‌های ایجاد شده برای عمل بسیار کوچک است و احتمال ماندن جای زخم کم است.

* مدت استراحت در این نوع عمل به مدت یک هفته بوده که دارای مدت زمان نقاحت کوتاهی است.

* افزایش اعتماد به نفس در فرد را به دنبال دارد.

یکی دیگر از عوامل اصلی در زیبایی فرد مطمئنا پوست و صورت و عدم وجود چین و چروک بر روی پوست است. در این عمل به فرد کمک می‌شود تا ظاهری جوان تر و پوستی شاداب‌تر را داشته باشد و از این زیبایی و شادابی لذت ببرد.

در طی این عمل با برداشتن سلول‌های مرده پوست و همچنین کمک به بازسازی سلول‌های پوست باعث می‌شود که فرد چین و چروکی بر روی صورت خود نداشته باشد و در نتیجه جوان‌تر و شاداب‌تر دیده شود و بعد از انجام این عمل هیچ نشانه‌ای از چین و چروک‌های اطراف چشم، گونه، دهان و فک را مشاهده نمی‌کنید. ولی باز هم توصیه ما به شما این است که از بهترین متخصص زیبایی صورت کمک بگیرید تا درنهایت حداکثر رضایت را از انجام این عمل داشته باشید و از داشتن پوستی جذاب و جوان نهایت لذت را ببرید.

لیفت صورت
جراحی پلک

دلایل و کاربرد جراحی پلک

جراحی پلک و یا بلفاروپلاستی  یکی از انواع جراحی زیبایی صورت است که به بهبود ظاهر پلک کمک زیادی می‌کند. این نوع جراحی می‌تواند به طور همزمان بر روی هر دو پلک بالایی و پایینی انجام شود و مشکلات پلک در فرد را از بین ببرد.

دلیل اصلی انجام این نوع عمل به طور معمول افتادگی و پوست اضافی پلک است و با انجام این عمل زیبایی و جوانی خود را می‌توانید به دست آورید و از آن لذت ببرید.

این نوع عمل زیبایی صورت به دقت فراوان احتیاج دارد.

به طور کلی کاربرد جراحی پلک را می‌توان در چند مورد اشاره کرد:

  • درمان افتادگی و یا شلی پوست در فرد که باعث ایجاد چین و چروک و همچنین اختلال بینایی در فرد می‌شود.
  • کم کردن و یا برطرف کردن پف و تورم پلک‌ها.
  • برطرف کردن پف و تورم زیر چشم.
  • برطرف کردن افتادگی در پلک که موجب بشتر دیده شدن ناحیه سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود.
  • از بین بردن پوست اضافی و همچنین رفع چین و چروک‌های در اطراف پلک و همچنین پلک پایینی.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با مجموعه‌ای از جراحی‌های عمل‌های زیبایی صورت آشنا کنیم و توصیه‌های لازم را به شما بدهیم ولی در آخر مهم‌ ترین مسئله‌ای که وجود دارد این است که از قصد انجام عمل زیبایی برای خود مطمئن باشید و در کنار آن همچنین از متخصصین در این زمینه مشورت لازم را بگیرید و بهترین پزشک برای انجام این نمونه از عمل‌ها را بیابید و از تجربه آن برای زیبایی ظاهر خود نهایت استفاده را کنید. پیشنهاد ما به شما این است که از مشاوره‌های دکتر رضا وقردوست  استفاده کنید و در نهابت به انجام این نمونه از عمل‌ها اقدام کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

و در آخر ضمن تشکر از اینکه همراه ما بودید و ما را همراهی کردید، لطفا با درج نظرات و کامنت‌های خود به پیشرفت ما کمک کنید.