دکتر وقردوست

جراحی زیبایی سینه

آشنایی با انواع جراحی زیبایی سینه

دسته بندی کلی برای جراحی زیبایی سینه وجود دارد که شامل جراحی بزرگ کردن سینه (پروتز سینه)، کوچک کردن سینه و لیفت سینه می باشد. در این مقاله سعی داریم نگاه کلی به هر یک از جراحی های گفته شده داشته باشیم.

 

پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه، روش جراحی است که با هدف بزرگ شدن اندازه و فرم سینه ها انجام می شود. خانم ها بنا به دلایل مختلفی خواهان انجام این روش هستند، بسیاری از آن ها به دلیل کوچک بودن سینه های خود، اعتماد به نفس پوشیدن برخی لباس ها را ندارند.

در برخی موارد، سینه ها بعد از بارداری تغییر اندازه می دهند.

از دیگر دلایل انجام جراحی پروتز سینه می توان به اصلاح نامتقارن بودن سینه ها نیز اشاره کرد.

در جراحی پروتز سینه، پروتز یا همان ایمپلنت، در قسمت زیر و یا بالای عضلات قفسه سینه قرار می گیرد. برش های این روش جراحی در نواحی از قبیل زیر بغل، هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه و یا زیر چین های طبیعی سینه زده خواهد شد.

در کل، جراحی پروتز سینه، جزء روش های تهاجمی محسوب می شود.

در مواردی که برش در زیر بغل زده می شود، از آندوسکوپ (لوله ای ظریف به همراه دوربین متصل به آن) استفاده خواهد شد.

پروتزهایی که در این روش جراحی استفاده می شوند، سالینی (مملوء از محلول آب نمک) و یا سیلیکونی (ژل های سیلیکونی) هستند. اندازه پروتز نیز با توجه به اندازه دلخواه بیمار و آناتومی بدن تعیین خواهد شد.

همانند سایر روش های جراحی، پروتز سینه نیز می تواند با عوارض احتمالی همراه باشد. به همین خاطر، توصیه می شود قبل از جراحی و در طول جلسات مشاوره، در خصوص تمامی این موارد با پزشک صحبت شود.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی:09123366511          09120929195

آدرس مطب :تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

جراحی کوچک کردن سینه

این روش جراحی عمدتا در خانم هایی انجام می شود که سینه های بزرگ و سنگینی دارند و این مورد باعث بروز مشکلاتی از قبیل گردن درد، پشت درد و یا ضعف بی حسی شده است. در طول این روش، هر گونه پوست، چربی و بافت اضافی سینه برداشته می شود.

بعد از پایان جراحی، ممکن است تغییراتی در میزان حساسیت و یا توانایی شیردهی ایجاد شود. آن چه که اهمیت دارد این است که باید در جلسات مشاوره، در خصوص این قبیل موارد صحبت شود.

از جمله مزایای این روش زیبایی می توان به تسکین علائم فیزیکی ناشی از بزرگ بودن سینه ها اشاره کرد. درصد رضایت بیماران از جراحی کوچک کردن سینه بسیار بالاست.

علاوه بر بهبود وضعیت سلامت جسمانی، این روش زیبایی به بهبود کیفیت زندگی خانم ها نیز کمک خواهد کرد. انجام برخی فعالیت های روزانه مانند ورزش، آسان تر از قبل خواهد شد.

امکان انجام همزمان جراحی کوچک کردن سینه با لیفت سینه نیز وجود دارد.

لیفت سینه

به مرور زمان و با بالا رفتن سن، فرم سینه ها تغییر می کند و معمولا ظاهر شل و افتاده ای پیدا می کنند. جراحی لیفت سینه که اصطلاحا ماستوپکسی نام دارد، با برداشت پوست اضافی و کشیدن شدن بافت سینه به سمت بالا، به جوانسازی بیشتر سینه ها و پر به نظر رسیدن آن ها کمک می کند.

بارداری، شیردهی و تغییرات وزن از دیگر عواملی هستند که بر فرم سینه ها تاثیر می گذارند و بعد از آن شاهد کم تر شدن حجم سینه ها خواهیم بود.

این روش زیبایی در خانم هایی که سینه های کوچک تری دارند، نتایج مطلوب تری را به همراه خواهد داشت.

بازسازی سینه

بازسازی سینه از جمله جراحی های زیبایی سینه است که در خانم هایی که تحت جراحی ماستکتومی (درمان سرطان سینه) قرار گرفته اند، انجام می شود.

Source: https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-surgery-mammoplasty#2-6

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.