تزریق ژل

با افزایش سن و همچنین تغییرات هرمونی و رژیم غذایی نامناسب، قرار گرفتن در تابش مستقیم نور خورشید و استفاده نکردن از ضد آفتاب‌ها و لوسیون‌های پوست موجب می‌شود که پوست صورت طراوت و جوانی خود را از دست دهد و در صورت فرد نشانه‌های پیری حاصل شود. در این زمان چه کاری باید انجام داد؟ چگونه صورتی زیبا و جوان‌تر داشته باشیم؟ این سوالاتی است که مطمئنا برای همه‌ی افراد ایجاد می‌شود ولی راه حل آن چیست؟ در ادامه همراه ما باشید که به این موارد پاسخ دهیم.

شادابی و جوانی چهره از طریق تزریق ژل

امروزه با پیشرفت علم می‌توانید پوستی زیبا و با طراوت هرچه بیشتر را داشته باشید، یکی از این راه‌ها تزریق ژل است که با استفاده از آن ضمن جوانسازی پوست می‌توانید اعتماد بنفس از دست رفته خود را بازیابید و از داشتن صورتی جوان و جذاب لذت ببرید. اما باید به این نکته توجه کنید که این تزریق ژل حتما باید تحت نظر پزشک متخصص صورت گیرد تا رضایت حداکثری شما را از انجام تزریق ژل به داخل بافت‌های صورت و بدن در پی داشته باشد.

تزریق ژل معمولا به منظور بازیابی حجم از دست رفته، رفع چین و چروک و درست کردن و به اصطلاح، اصلاح شکل انحنای صورت و بدن استفاده می‌شود. همچنین تزریق ژل دارای انواع مختلف و اعضای هدف متفاوتی است که در ادامه به انواع تزریق ژل اشاره خواهیم کرد و سپس انواع ژل و نحوه استفاده از آن و عوارض و معایب احتمالی آن را با هم مرور خواهیم کرد، پس همراه ما باشید تا سوالاتی که احیانا برای شما در رابطه با تزریق ژل پیش آمده را پاسخ دهیم.

علت محبوبیت تزریق ژل به لب چیست؟

مطمئنا یکی از ملاک‌های اصلی به خصوص در بانوان داشتن لب‌های برجسته و زیبا است، ولی به طور طبیعی همه‌ی افراد با لب‌هایی برجسته متولد نمی‌شوند ولی خوشبختانه با پیشرفت در علم پزشکی می‌توانید به راحتی از داشتن لب‌های برجسته و زیبا بهره مند شوید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید به کمک آن لب‌های برجسته داشته باشید، تزریق ژل به لب است که دارای عوارض جانبی خاصی نبوده و با انجام آن لب‌هایی زیبا و برجسته خواهید داشت.

تزریق ژل به گونه و تاثیر آن بر چهره

یکی از دلالیل اصلی افتادگی گونه در افراد افزایش سن است که با کمتر شدن کلاژن سازی پوست گونه فرد از حالت طبیعی خارج شده و از جوانی و طراوت چهره شما کاسته می‌شود، در این زمان تزریق ژل به گونه به کمک شما می‌آید. تزریق ژل به گونه با برجسته کردن و در نتیجه زیباتر نشان دادن صورت باعث می‌شود که شما اعتماد بنفس بیشتری داشته باشید و از چهره خود رضایت حداکثری را حاصل نمایید.

مزایای زاویه دار کردن صورت با ژل

زاویه دار کردن صورت باژل یکی از عمل‌هایی است که به تازگی در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار شده و بسیاری از افراد به انجام آن روی می‌آوردند، به طور کلی در بین روش‌های زاویه سازی صورت محبوب ترین روش تزریق ژل است. این روش در بین آقایان و بانوان رایج شده و انجام می‌گیرد و نتیجه کار داشتن صورت زیبا و خوش فرم است که توسط پزشک مجرب به شما هدیه داده می‌شود.

چرا زاویه دار کردن فک با ژل رایج شده است؟

 • زاویه دار کردن فک با ژل یکی دیگر از روش‌هایی است که امروزه در بین بسیاری از جوانان از جمله آقایان و بانوان رشد چشم گیری داشته و به انجام آن دست می‌زنند و با زاویه دادن به فک خود با استفاده از ژل و فیلر، صورتی زیبا و زاویه دار را برای خود به ارمغان می‌آورند. تزریق ژل به فک یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که وجود دارد و فرد پس از انجام آن به سادگی می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرد.
  نکته: ما در این بخش با انواع روش‌های تزریق ژل آشنا شدیم، در ادامه همراه ما باشید تا به موارد و سوالاتی که ممکن است برای شما در رابطه با این مسئله پیش آید پاسخ دهیم.

نکاتی درباره تزریق ژل که باید بدانید

یکی از موارد مهمی که در تزریق ژل یا فیلر باید به آن توجه کنید، استفاده از مواد مرغوبی است که کمترین حساسیت، خطرات و عوارض را برای شما در پی داشته باشد. ما در کلینیک دکتر رضا وقردوست همیشه سعی خود را بر این داشته‌ایم که با استفاده از مواد اولیه مرغوب در انواع درمان‌های زیبایی استفاده کنیم، تا شما رضایتمندی حداکثری را از انجام عمل‌های زیبایی خود داشته باشید. همچنین یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در رابطه با درمان‌های زیبایی انتخاب دکتر مجرب است که به شما در راه رسیدن به زیبایی صورت و بدن کمک زیادی می‌کند تا از نتیجه درمان‌های زیبایی رضایت کامل را داشته باشید.

فیلرهای پوستی از لحاظ مدت ماندگاری و همچنین مواد به کار رفته در آن‌ها به دو بخش فیلرهای موقت و فیلرهای دائمی تقسیم می‌شوند. البته به این مسئله توجه کنید که اکثر ژل‌ها اثراتی موقت دارند و توسط بافت‌های بدن بعد از گذشت مدتی جذب می‌شوند و همچنین در ساختار آن‌ها از لیدوکائین استفاده شده که در کاهش درد بعد از تزریق موثر هستند.

کاربرد ژل‌های دائمی یا غیر قابل جذب

استفاده از ژل‌های دائمی در حال حاضر با کاهش چشم گیری مواجه شده زیرا این فیلرها توسط بافت‌های بدن جذب نمی‌شوند و بدن این مواد را ماده خارجی به حساب می‌آورد و در نهایت اثرات و عوارضی بیشتری نسبت به فیلرهای موقت دارند. همچنین نقطه تمایز فیلرهای موقت این است که در صورت انجام درمان زیبایی و نداشتن رضایت کافی از آن و یا خسته شدن از انجام این عمل می‌توانید به کمک پزشک به راحتی این ژل موقت را خارج کنید و بافت بدن بعد از مدتی شکل سابق خود را باز میابد. ژل‌های دائمی به طور معمول بیشتر برای چین و چروک‌های عمیقی که در پوست شما وجود دارند استفاده می‌شوند که تعداد استفاده از آن بسیار محدود و تحت شرایط خاصی است که باید توسط پزشک متخصص استفاده شود.

کاربرد ژل‌های موقت یا قابل جذب

ژل‌های موقت مزایای زیادتری نسبت به ژل‌های دائمی دارند و توسط بافت‌های بدن نیز راحت‌تر پذیرفته می‌شود و در نهایت عوارض بسیار کمتری نسبت به ژل‌های دائمی دارد و همچنین که در پیش‌تر گفته شد می‌توانید اگر از نتیجه عمل راضی نبودید این مواد را راحت‌تر خارج کنید و بافت نیز پس از مدتی شکل سابق را به خود می‌گیرد.

مواردی که باید قبل و بعد از تزریق ژل به آن‌ها توجه کنید

اولین نکته مهمی که بعد از تصمیم شما برای تزریق ژل اهمیت دارد انتخاب پزشک و مطب معتبر است، که در این صورت توصیه ما به شمادکتر رضا وقردوست بوده که در این امر تجربه‌های زیادی دارند و بیماران رضایت بالایی از انجام درمان‌های زیبایی خود داشته‌اند. شما می‌توانید پس از مشورت با کلینیک ما عمل زیبایی خود را انجام دهید. 

توصیه‌های قبل از تزریق ژل

 • از مصرف داروهایی که احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند بپرهیزید.
 • قبل از انجام عمل تزریق ژل از انجام درمان‌های دندان، مانند جرم گیری بپرهیزید.
 • حتما پزشک خود را از مصرف داروهایی که درحال حاضر مصرف می‌کنید مطلع سازید، زیرا برخی از داروها قبل از تزریق ژل باید متوقف شود و یا توسط پزشک جایگزین شود.
 • از مصرف الکل قبل از انجام تزریق ژل بپرهیزید زیرا احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد.
 • در روز تزریق ژل از استفاده کردن کرم‌های مرطوب کننده و لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • اگر سابقه تبخال را دارید پزشک خود را مطلع سازید.

توصیه‌های بعد از تزریق ژل

 • قبل از رفع کامل بی‌حسی در زمان تزریق ژل به لب، از خوردن و آشامیدن صرف نظر کنید.
 • بعد از تزریق ژل ظرف ۲ هفته از انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • در روز اول تزریق ژل در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید.
 • بعد از تزریق از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار خودداری کنید.
 • برای نمایان شدن نتایج عمل صبور باشید تا نتیجه نهایی را پس از گذشت چند روز ببینید.
 • بعد از انجام تزریق میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید.
 • آقایان تا یک هفته بعد از تزریق ژل از اصلاح صورت صرف نظر کنید.
 • در زمان خوابیدن صورت رو به بالا باشد تا فشاری بر بافت‌های صورت ایجاد نشود.
 • از خوردن غذاهای سفت و جویدنی صرف نظر کنید.

تاثیرات فوق العاده تزریق ژل بر پوست

تزریق ژل یکی از راه‌های درمانی برای داشتن صورتی زیبا و جذاب است، در ادامه به چند مورد از مزایای تزریق ژل اشاره می‌کنیم:

 • جوان سازی پوست و از بین بردن اثرات پیری در چهره فرد.
 • افزایش میزان اعتماد به نفس در فرد.
 • در روش تزریق ژل نیازی به استراحت و دوره نقاحت طولانی نیست.
 • تزریق ژل نتیجه‌ای سریع به همراه دارد اما باید برای مشاهده نتیجه اصلی و نهایی چند روز صبر کنید.
 • مواردی زیادی از ژل‌های تزریقی دارای پروتئین‌های طبیعی هستند که معمولا عوارض خاصی را در پی ندارد.

عوارض تزریق ژل بر پوست چیست؟

به طور کلی تزریق ژل اثرات و عوارض خاصی ندارد و بیشتر موقتی هستند ولی در صورت وجود هرگونه درد باید با پزشک مشورت کرده تا آن را از بین ببرید که در ادامه به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌کنیم.

 • درد در ناحیه تزریق که معمولا با مسکن‌هایی که توسط پزشک تجویز می‌شود، رفع می‌شوند.
 • سوزش کم در ناحیه تزریق.
 • به وجود آمدن کبودی که پس از گذشت چند روز برطرف می‌شود.
 • تورم و قرمزی در ناحیه تزریق ژل.
 • بی حسی در ناحیه تزریق ژل که بعد از گذشت چند ساعت معمولا رفع می‌شود.
 • جابه جایی و حرکت ژل در بافت‌ها که معمولا با توجه نکردن به موارد مراقبتی بعد از انجام عمل توسط خود فرد به وجود می‌آید.
هزینه تزریق ژل

عوامل مختلفی از جمله جنس و برند ژل مورد استفاده در تزریق، میزان چین و چروک صورت و همچنین میزان ژل تزریقی و محل تزریق ژل از جمله عواملی هستند که معمولا در هزینه تزریق ژل تاثیر گذارند. ولی به طور کلی هزینه انجام تزریق ژل بسیار کمتر از عمل زیبایی است و عوارض و دوره نقاحت کمتری را نیز برای بیمار به همراه دارد، ولی برای اطلاع از هزینه‌ها و مشورت با پزشک و متخصصان مطب دکتر وقردوست با شماره تماس‌های موجود در صفحه درباره ما تماس حاصل فرمایید و در جلسه مشاوره و معاینه از هزینه نهایی که تزریق ژل برای شما در پی خواهد داشت مطلع شوید.

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم که به شما اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با انجام تزریق ژل بدهیم و اگر تصمیم شما برای انجام اینکار نهایی شده می‌توانید از متخصصان ما در این زمینه کمک بگیرید و طعم زیبایی و جوانی خود را بچشید.

و در آخر خواهشمندم که با کامنت و گذاشتن نظرات خود در زیر این متن به پیشرفت روزافزون ما کمک کنید.

سپاس گذارم.