تزریق چربی

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های پیری از بین رفتن بافت چربی است که موجب پیری شده و با تزریق چربی می‌توانید به صورت و بدن زیبایی، طراوت و جوانی را هدیه دهید. با بالا رفتن سن چربی‌های زیر بافت‌های بدن تحلیل رفته و در نتیجه پوست و بافت‌ها زیبایی خود را از دست می‌دهند. یکی از بهترین راه حل‌هایی که در حال حاضر از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است، تزریق چربی به صوت و بدن بوده که موجب می‌شود فرد اعتماد بنفس از دست رفته خود را بازیابد و بدن در شرایط طبیعی خود قرار گیرد و همچنین فرم دلخواه را داشته باشد.
تزریق چربی یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای جوانسازی پوست بوده که می‌توانید با مشورت با پزشک مجرب به انجام آن روی آورید. تزریق چربی به واسطه‌ی اینکه از چربی‌های خود بدن فرد استفاده می‌شود از ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق ژل برخوردار است و همچنین بافت‌های بدن در برابر این تزریق عکس العمل خاصی از خود نشان نمی‌دهند و به راحتی توسط بدن فرد پذیرفته می‌شود.

آیا تزریق چربی ، راز جوانی در افراد است؟

با گذر زمان و افزایش سن حجم لایه های زیر پوستی به تدریج کاهش می‌یابد. این امر باعث می شود پوست حالت افتاده پیدا کند . تاثیرات تزریق چربی بر روی بازیابی حجم های از دست رفته ی صورت و جوان سازی صورت و ظاهر، غیر قابل انکار است و روشی موثر و کاربردی است .

تفاوت تزریق چربی

تاثیرات عالی تزریق چربی بر پوست

مزایای تزریق چربی فراوان است که به چند نکته از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • به دلیل تزریق چربی از بدن خود فرد، توسط بافت‌ها به راحتی پذیرفته می‌شود.
 • جوانسازی پوست و فرم دهی دلخواه به بافت‌ها و عضلات بدن.
 • مدت زمان ماندگاری طولانی مدتی دارد.
 • رفع چین و چروک‌های صورت و بدن.
 • رفع قسمت‌های خالی مانند گودی زیر چشم.
 • برجسته کردن و فرم دادن به اجزای صورت و متقارن سازی آن.

عوارض محدود تزریق چربی به بدن

 • مضرات و همچنین مشکلاتی که ممکن است بعد از تزریق برای افراد به وجود آید بسیار کم است، البته به شرط آنکه تزریق در محیط کاملا استریل و توسط متخصص انجام شود. در ادامه به چند نمونه از عوارض احتمالی تزریق چربی خواهیم پرداخت:

 • مدت زمانی که برای مراحل استخراج و آماده سازی چربی برای تزریق نیاز است موجب می‌شود تا مدت زمان بیشتری در مقایسه با تزریق ژل داشته باشد.
 • ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بیشتر است، ولی به واسطه‌ی مراحل بیشتر هزینه‌ی بیشتری نیز دارد.

بهترین روشهای تزریق چربی

تزریق چربی به داخل بافت‌های بدن دارای انواع زیادی است که یکی از محبوب ترین روش های غیرتهاجمی می باشد و به عنوان عملی برای زیباسازی بدن و صورت کاربرد دارد. در ادامه به انواع  تزریق چربی که توسط دکتر وقردوست انجام می‌گیرد اشاره می‌کنیم و با این روش‌ها آشنا می‌شویم.

برجسته شدن لب از طریق تزریق چربی

یکی از مهم‌ترین اجزای صورت که باعث زیبایی بیشتر می‌شود لب بوده که می‌توان به کمک تزریق چربی به لب به برجسته‌تر کردن آن کمک کرد.

در این روش با تزریق چربی به داخل بافت لب به متقارن سازی و حجیم کردن لب کمک می‌شود و باعث می‌شود تا نقص‌های آن به راحتی برطرف شود. زیبایی لب به اعتماد به نفس از دست رفته فرد کمک می‌کند و باعث می‌شود فرد اجزای صورت جذاب‌تری را داشته و احساس رضایت بیشتری را نیز کسب کند.

جوانی چهره با تزریق چربی به گونه

دیگر جزء مهم صورت که در نگاه اول توجه شما را جلب می‌کند، داشتن گونه‌هایی متقارن و زیبا است. امروزه با استفاده از تزریق چربی می‌توانید به راحتی گونه‌ای زیبا و جذاب داشته باشید و از آن لذت ببرید. ولی مهم ترین نکته برای انجام آن انتخاب پزشک مجرب است که به شما در راه رسیدن به این خواست کمک زیادی می‌تواند کند و همچنین احتمال خطا و آسیب را به پایین‌ترین حد ممکن برساند.

به طور معمول افرادی که به دلیل کاهش وزن، بیماری‌های خاص و یا ساختار ژنتیکی گونه‌های برجسته ای ندارند به انجام تزریق ژل روی می‌آورند و می‌توانند به راحتی با استفاده از این روش به خواست و فرم دلخواه گونه خود برسند.

زیباسازی صورت با تزریق چربی به چانه

یکی از معیارهای اصلی برای داشتن صورت زیبا دارا بودن اجزای صورت متقارن است. برخی افراد به دلایل مختلف از جمله ژنتیک، این تقارن را در صورت خود ندارند و در نتیجه اعتماد بنفس در این افراد کاهش میابد به همین علت می‌تواند تزریق چربی برای این افراد کمک کننده باشد و تقارن از دست رفته صورت خود را بازیابند.

این افراد می‌توانند با مراجعه به مطب دکتر وقردوست و همچنین مشورت با دکتر تزریق چربی را انجام دهند و از نتایج بدست آمده نهایت رضایت را داشته باشند و از آن لذت ببرند.

آشنایی با تزریق چربی به باسن

یکی از مهم‌ترین اجزای بدن که به خصوص برای خانم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، داشتن باسنی برجسته و خوش فرم است که تزریق چربی یکی از روش های برجسته کردن باسن می باشد.

به طور معمول با بالا رفتن سن و یا ژنتیک افراد ممکن است که باسن فرم اصلی خود را از دست دهد در این مواقع پزشک با تزریق چربی به داخل بافت باسن به اصلاح ساختار، حجم دهی و همچنین فرم دهی بهتر باسن کمک می‌کند که موجب می‌شود که بیمار احساس رضایت بیشتری را از بدن خود داشته باشد.

برای تزریق چربی به طور معمول از بافت‌های چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود و طی مراحلی این چربی استخراج شده و  برای تزریق در داخل بافت بدن آماده می‌شود. مدت ماندگاری تزریق چربی به طور معمول طولانی است و بر اساس میزان حجم دهی می‌تواند طی چند جلسه انجام شود.

تزریق چربی به سینه و تاثیرات آن

زیبایی اندام برای بانوان از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و به همین علت درصد بیشتری از جراحی‌های زیبایی در سراسر دنیا توسط خانم‌ها انجام می‌گیرد. امروزه با پیشرفت علم و حوزه‌ی پزشکی افراد می‌توانند به راحتی به اجزای بدن خود فرم دلخواه را بدهند و از آن لذت ببرند. تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های زیبایی و جوانسازی سینه است که امروزه بسیار محبوب شده و افراد زیادی آن را انجام می‌دهند. در این روش اگر توسط متخصص انجام شود نه تنها عارضه‌ی خاصی را در پی ندارد بلکه به تناسب اندام فرد نیز کمک شایانی می‌کند. همچنین این روش برای افرادی که به واسطه‌ی سرطان سینه‌های خود را برداشته‌اند می‌تواند کمک زیادی کند و فرد پس از انجام آن فرم دلخواه خود را داشته باشد.

تزریق چربی امروزه در بین خانم‌های جوان و افرادی که می‌خواهند سینه‌های خوش فرمی داشته باشند نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق ژل بعد از مشورت با پزشک خود و بعد از در نظر گرفتن چند فاکتور مهم محاسبه شده و می‌توانید از آن آگاه شوید که در ادامه به آن‌ها اشاره میکنیم:

 • روش برداشتن چربی: یکی از عواملی اصلی که در هزینه تزریق چربی تعیین کننده بوده، روش برداشت یا استخراج چربی است.
 • حجم چربی تزریق شده: از دیگر عوامل، حجم چربی است که قرار است داخل بدن تزریق شود که این مقدار توسط دکتر و با صلاح دید او محاسبه می‌شود.
 • مناطق تزریق چربی: در محاسبه‌ی هزینه، مناطقی که چربی باید به آن‌ها تزریق شود کلیدی است به طور مثال اگر تزریق در گونه و برای رفع چین و چروک باشد، مطمئنا هزینه‌ی بیشتری را در پی دارد زیرا باید با دقت زیاد و اصولی خاص این تزریق انجام گیرد.
 • هزینه کلینیک و پزشک: به طور معمول بر اساس میزان تجربه و عملکرد دکتر هزینه دریافتی هر دکتر متفاوت است.
 • نیاز به عمل مجدد: در برخی از موارد ممکن است که فرد نیاز به تزریق مجدد چربی داشته باشد، زیرا چربی از بدن خود فرد برداشت شده و پس از تزریق ممکن است توسط بدن جذب شود.
کاربرد های تزریق چربی به صورت :

رفع خط خنده و اخم، برجسته کردن لب‌ها، حجیم کردن گونه‌ها، رفع مشکلات چانه و فرم دهی به آن، از بین بردن چین و چروک صورت، اصلاح زخم ها (فرورفتگی ها )، زاویه دار کردن فک تحتانی، گرد کردن صورت های کشیده،  پر کردن فرورفتگی‌های شقیقه در اثر پیری یا لاغری، پر کردن گودی زیرچشم ها، لیفت ناحیه میانی صورت و جوان سازی صورت.

در این روش ابتدا چربی از دیگر نقاط بدن که دارای چربی اضافی هستند برداشته می‌شود و سپس به قسمت های مورد نظر تزریق می‌شود.

گرچه نتایج تزریق چربی برای مدت زمان زیادی باقی می‌ماند باید بدانیم که در جلسه اول 50 درصد آن جذب خواهد شد، در جلسه دوم 30 درصد آن جذب خواهد شد و معمولا پس از 3 جلسه به نتیجه دلخواه خواهید رسید و این نتیجه، ماندگاری تقریبا دائمی خواهد داشت .

نکات مهم بعد از تزریق چربی
 • باید محل برداشت چربی با باند کشی با گن مناسب به مدت حداقل 2 هفته پوشانده شود .
 • از وارد کردن فشار به محل تزریق جهت جلوگیری از جابه جایی چربی، خودداری شود.

 • حتی الامکان تا 48 ساعت از خنده شدید، صحبت کردن بیش از حد و به طور کلی حرکات شدید خوداری شود.
 • در 3 هفته اول تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب و فصاهای گرم (سونا سولار ) و حمام طولانی بپرهیزید.

 • برای کاهش ورم استفاده از نمک باید محدود شود و در چند روز بعد از عمل هنگام خوابیدن زیر سرتان بلند باشد. (زاویه حدود 30 درجه )

پیدا کردن پزشکی با تجربه و مسلط به کلیه عمل‌های زیبایی کار سختی است، اما پیشنهاد ما به شما این است که برای دسترسی به بهترین پزشک تزریق چربی در تهران با دکتر رضا وقردوست ارتباط برقرار کنید تا از نتیجه‌ی عمل خود رضایت حداکثری را داشته باشید.

کلام آخر

ما در این بخش شما را با کلیه خدماتی که در مطب دکتر رضا وقردوست برای تزریق چربی انجام می‌شود آشنا کردیم. ممنونم که با ثبت سوالات و نظرات خود با ما تعامل می‌کنید.