تزریق چربی به چانه

زیبایی و تناسب اجزای چهره برای هر کدام از ما، امر دلپذیر و دلچسبی است و این امر با تزریق چربی به چانه امکان پذیر می باشد. به همین دلیل خیلی از افراد در صدد اصلاح نواقص صورت خود برمی‌آیند. همه میدانیم که برای داشتن چهره‌ای زیبا و متقارن، تمام قسمت‌های صورت ما به یک اندازه مهم هستند و نقش کلیدی دارند. یکی از این قسمت‌ها که اتفاقاً نقش مهم و حیاتی را هم ایفا می‌کند که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت، چانه است. چانه بیضی شکل و در ادامه زاویه فکی مناسب به تنهایی می‌تواند حالت چهره شما را تا حد بسیار زیادی دستخوش تغییر کند. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی، می‌توان عیوب چانه را با روش‌های مختلفی رفع کرد. یکی از این روش‌ها تزریق چربی به چانه است. در ادامه تمام نکاتی را که لازم است در این مورد بدانید و رعایت کنید را ذکر کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب بتواند یک راهنمای مناسب برای شما باشد.

صفر تا صد تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه یک روش غیر تهاجمی و بدون درد و خونریزی است که توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. تزریق چربی به چانه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. عده‌ای برای جوان سازی و رفع چین و چروک‌های این ناحیه به پزشک مراجعه می‌کنند و قطعاً یکی از اولین پیشنهادهای پزشک برای آنها، تزریق چربی به چانه خواهد بود. تزریق چربی برای صورت لاغر هم تجویز میشود و مشکلی ندارد. 

تزریق چربی به چانه

عده‌ای هم برای حجم دهی چانه با چربی به این عمل روی می‌آوردند. زیرا چانه‌هایی که دچار فرورفتگی هستند یا چانه‌هایی که عقب رفتگی در آنها مشاهده می‌شود را می‌توان اصطلاحاً با کاشت چانه با چربی و با حجم دهی چانه با چربی تا حد قابل توجهی اصلاح کرد. چانه‌های دوقلو را هم می‌توان با تزریق چربی به چانه اصلاح کرد. کسانی هم که به هر دلیلی دچار شکستگی چانه شده‌اند، می‌توانند با تزریق چربی به چانه، زیبایی و توازن را به چهره خود برگردانند. دسته آخر هم کسانی هستند که برای بزرگ‌تر کردن یا همگون کردن و متوازن کردن خطوط فک با چانه اقدام به تزریق چربی به چانه می‌کنند. هزینه ی تزریق چربی به چانه و حجم دهی چانه با تزریق چربی چندان بالا نیست و از راه های کم هزینه برای اصلاح نواقص چهره به شمار میرود.

نحوه تزریق چربی به چانه چگونه است؟

قطعاً کسانی که تصمیم به انجام این کار گرفته‌اند، قبل از اقدام کردن برای تزریق چربی به چانه، مایل هستند تا اطلاعات نسبتاً دقیقی از این روش غیر جراحی و غیر تهاجمی و نحوه ی تزریق چربی به چانه داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت برای این کار اقدام کنند. طبق این اصل لازم است مطالبی که در ادامه در مورد مراحل تزریق چربی به چانه برای شما آماده کرده‌ایم را به دقت مطالعه کنید.

مراحل تزریق چربی به چانه

  • مرحله اول مشورت با بهترین دکتر تزریق چربی به چانه در نزدیکی شما است. اینکه دقیقاً تزریق چربی به چانه برای چه افرادی مناسب است، مثلاً اینکه آیا تزریق چربی برای صورت لاغر مناسب است یا نه، کاری است که به طور تخصصی تنها از عهده پزشک شما برمی‌آید؛ بنابراین به اطلاعات خودتان اکتفا نکنید و با یک پزشک متخصص در ارتباط باشید.
  • نحوه ی تزریق چربی به چانه بدین صورت است که پزشک شما، چربی قسمتی از بدن شما را با اعمال بی‌حسی و با استفاده از ابزار مخصوص خارج می‌کند تا از آن برای تزریق چربی به چانه استفاده کنند. این کار معمولاً با استفاده از روش‌هایی مثل بادی جت یا دیپلماتیک انجام می‌شود. این کار هم به صورت سرپایی می‌تواند انجام شود و هم با بیهوشی زیر نظر پزشک.
  • بعد از این مرحله، پزشک نقاطی را که قرار است ژل به صورت متناسب در آن تزریق شود، مشخص می‌کند و آن نقاط را برای جلوگیری از نفوذ میکروب و باکتری کاملاً ضدعفونی می‌کند تا در آینده موجب ایجاد عفونت نشود.
  • در نهایت، ناحیه مورد نظر که در اینجا منظورمان چانه است، برای اینکه شما هیچ دردی را متحمل نشوید، کاملاً بی حس می‌شود و مقداری از چربی که پزشک قبلاً صلاح دیده است، به چانه تزریق می‌شود.

با توجه به مراحل تزریق چربی به چانه که در بالا برایتان شرح دادیم، می‌توانید یک درک و تصویر کلی از نحوه ی تزریق چربی به چانه داشته باشید. همان‌طور که خواندید این کار، کار پیچیده و دردناکی نیست و با انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی به چانه در شهر  خود، می‌توانید به راحتی به این روش اعتماد کنید و آن را امتحان کنید. تزریق چربی برای صورت لاغر هم به همین صورت است.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به چانه

سعی کنید که قبل از انجام تزریق چربی در چانه، حتماً به آبرسانی و هیدراته نگه داشتن بدنتان و مصرف میوه و سبزیجات و مواد غذایی مفید و سالم توجه داشته باشید. سعی کنید حداقل از یک ماه قبل از انجام تزریق چربی در چانه، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات را متوقف کنید زیرا ممکن است باعث افزایش خونریزی در حین انجام کار شود. قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید. اگر حساسیت یا آلرژی به مواد یا داروی خاصی دارید و یا اگر سابقة بیماری مرتبطی دارید هم حتماً با پزشک خود در میان بگذارید. در حقیقت بهتر است پرونده پزشکی و جزئیات آن را در هنگام مراجعه برای ویزیت همراه داشته باشید.

برای مشاهده تاثیرات تزریق چربی به چانه حتما طبق دستورات پزشک عمل کنید.

تزریق چربی به چانه چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از مزایای تزریق چربی به چانه ماندگاری آن است.باید توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به چانه، به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهارت پزشک شما و میزان مراقبت‌های شما از جمله این عوامل‌اند. منظور از مراقبت این است که مثلاً در هفته‌های اول از ایجاد حرکات شدید در صورتتان، مثل خندیدن شدید، بپرهیزید. زیاد خم و راست نشوید. سعی کنید تا شش هفته با دستتان فشاری به ناحیه چانه وارد نکنید و در نهایت مراقب باشید که از حرکت چربی تزریق شده جلوگیری کنید. اگر این مراقبت‌ها و توصیه‌های دقیق‌تر پزشکتان را اجرا کنید، تا حدود ۶ ماه تزریق چربی به چانه دوام خواهد آورد. برای تزریق دائمی چربی به چانه بعدها می‌توانید با شارژ کردن متناوب تزریقتان، در فواصل زمانی مشخصی که پزشک شما به شما اطلاع می‌دهد، تأثیرات تزریق چربی به چانه را دائمی کنید.

سفت شدن چربی تزریق شده چه دلایلی دارد؟

سفت شدن چربی تزریق شده از مسائلی است که می‌تواند باعث ایجاد نگرانی برای فردی که اقدام به تزریق چربی به چانه کرده است شود. یکی از عوارض تزریق چربی به چانه، گلوله شدن یا سفت شدن چربی در ناحیة تزریق شده است که به ندرت رخ می‌دهد و پدیده‌ای نسبتاً نادر است. باید بدانید که احتمال سفت یا گلوله شدن چربی تزریق شده خود به خود بسیار کم است؛ چون این سلول‌ها مصنوعی نیستند و از بدن خود فرد مراجعه کننده گرفته می‌شوند. پس علت سفت شدن چربی تزریق شده یا گلوله شدن چربی تزریق شده، باید تحت تأثیر یک عامل خارجی باشد. این عارضه در طولانی مدت رخ می‌دهد و علت اصلی آن به طور خلاصه عدم مهارت پزشک تزریق کننده است. زیرا به خاطر این عدم مهارت است که ممکن است پزشک از سرنگ نا مناسب استفاده کند یا به غلط و غیر اصولی تزریق را انجام دهد. اما جای نگرانی نیست زیرا این گلوله‌ها معمولاً بعد از حدود ۱۰ روز خود به خود از بین می‌روند.به همین علت ما به شما توصیه می کنیم تحت نظر بهترین متخصص تزریق چربی به چانه باشید.

چطور از گلوله شدن و سفت شدن چربی تزریق شده جلوگیری کنیم؟

حال که در مورد علت سفت شدن چربی تزریق شده صحبت کردیم، لازم است راجع به روش های جلوگیری از آن هم صحبت کنیم. اولین و مهم‌ترین مسئله در جلوگیری از ایجاد این عارضة احتمالی تزریق چربی به چانه، انتخاب پزشک معتمد و خوشنام و ماهر است. فریب تبلیغات و رقم‌های پایین را نخورید. همواره در ذهنتان این نکته را به یاد بیاورید که هیچ قیمت ارزانی در هیچ تخصصی، بدون علت نیست. فراموش نکنید که هیچ چیز از سلامتی شما در وهله اول و زیبایی شما در مرحله بعد نیست. قصد شما از انجام این کار، دو چندان کردن زیبایی چهره‌تان است، نه خراب‌تر کردن اوضاع و به وجود آوردن مشکلات جدید. دومین مسئله، مراقبت‌های بعد از تزریق چربی در چانه است. سعی کنید به مقدار لازم و کافی آب بنوشید و مراقب تغذیه‌تان باشید. سعی کنید از مصرف سیگار، الکل و هر نوع دخانیات دیگری که دکتر ممنوع می‌کند هم بپرهیزید.

چطور گلوله شدن و سفت شدن چربی تزریق شده را درمان کنیم؟

بهتر است که سعی کنیم به شعار “پیشگیری بهتر از درمان است” عمل کنیم تا اینکه بعدتر دچار مشکلات بیشتری شویم. پس پیشنهاد ما این است که در پاراگراف های بالا علت سفت شدن چربی تزریق شده را دریابید تا به این مرحله نرسید. اما اگر شما به هر دلیلی بعد از کاشت چانه با چربی دچار مشکل گلوله شدن و سفت شدن چربی شدید، سعی کنید در طولانی مدت زیر نور آفتاب قرار نگیرید، در معرض اشعه uv خودتان را قرار ندهید و سعی کنید به‌صورت دمر و بر روی شکم نخوابید. در نهایت شاید پزشک شما صلاح را بر این ببیند که مقداری از آن چربی را تخلیه کند یا اینکه نوع خاصی از ماساژ را برای شما تجویز کند.

خطرات احتمالی تزریق چربی به چانه

قبل از اینکه به خطرات تزریق چربی به چانه بپردازیم، لازم است به مواردی اشاره کنیم که تا حد زیادی از نگرانی‌های شما خواهد کاست. اول اینکه تزریق چربی به چانه یک روش غیر تهاجمی و سرپایی و کاملاً ایمن است و توسط سازمان FDA  (یکی از نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا) تأیید شده است. علاوه بر این موضوع،تفاوت تزریق چربی به چانه با تزریق ژل در این است که این روش ماندگاری و ایمنی بالاتری نسبت به تزریق ژل و فیلر دارد و دوران نقاهت کوتاه و راحتی هم دارد. در نهایت هم ذکر کنیم که تزریق چربی برای آقایان و خانم‌ها هیچ تفاوتی با هم ندارد و برای هر دو کاملاً امن و بدون عوارض بلند مدت است. در مورد گلوله شدن و سفت شدن هم که پیش‌تر اشاره کردیم.

هزینه تزریق چربی به چانه

حقیقا قیمت تزریق چربی به چانه چندان بالا نیست. تزریق چربی به طور کلی هزینه بسیار زیادی ندارد و از آن دسته کارهای زیبایی است که با اینکه عمل بسیار گران قیمتی محسوب نمی‌شود اما تأثیرات بسیار خوبی را در زیبایی چهره به جا می‌گذارد. نهایتاً قیمت تزریق چربی به چانه بستگی به میزان چربی مورد نیاز شما دارد. علاوه بر آن هزینه‌هایی شامل هزینه ویزیت و هزینه خدمات کلینیک هم هست که باید علاوه بر خود هزینه تزریق چربی به چانه پرداخت شود. هر چقدر هم که پزشک شما مهارت و اعتبار بیشتری داشته باشد، قیمت تزریق چربی به چانه برای شما تغییر خواهد کرد. پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کاشت چانه با چربی با کلینیک یا پزشک خود در ارتباط باشید و ریز جزئیات هزینه‌ها را از آنها جویا شوید.

نکات پایانی

در مقاله‌ای که خواندید تلاش ما بر این بود که اطلاعاتی را که برای تزریق چربی به چانه نیاز است بدانید، تا حد ممکن توضیح دهیم.همچنین درباره تفاوت تزریق چربی به چانه با دیگر روش ها اطلاع کسب کردید. در پایان این مطلب لازم است به نکاتی اشاره کنیم. توجه داشته باشید که تزریق چربی به چانه برای خانم‌های باردار، افراد زیر ۱۸ سال، کسانی که مشکل بلع دارند و کسانی که قصد دارد جراحی‌های پلاستیک یا غیره روی صورت خودشان انجام دهند ممنوع می‌باشد. برای پیدا کردن بهترین دکتر تزریق چربی به چانه وقت بگذارید و پزشک مطمئنی را انتخاب کنید. ضمناً برای تأثیر گذاری بیشتر و بهتر و تزریق چربی دائمی به چانه، لازم هست با فواصل زمانی معین جهت شارژ تزریق چربی به چانه خود به پزشک متخصص رجوع کنید.