تزریق چربی به سینه

اکثر بانوان به زیبایی اندام خود اهمیت بسیاری می‌دهند و در راستای رسیدن به این هدف، امروزه راه‌های متعدد و متنوعی از ورزش تا انجام عمل‌های جراحی وجود دارد. تزریق چربی عملی است برای انتقال چربی بدن از یک نقطه‌ به نقطه‌ای دیگر که باهدف جوان‌سازی و زیبایی انجام می‌شود. عمل تزریق چربی به سینه نیز یکی از عمل‌های همین دسته است. افزایش سایز سینه می­تواند در اعتمادبه‌نفس خانم‌ها مؤثر باشد. بسیاری از خانم‌ها که بر اثر گذر سن، سینه‌هایشان افتاده شده است یا سینه‌های کوچکی دارند یا در بعضی موارد، اندازه سینه‌هایشان نامتقارن است، ممکن است به بزرگ کردن سینه با عمل تزریق چربی به سینه فکر می‌کنند.

در تزریق چربی به سینه، چربی از بخش دیگری از بدن برداشته می‌شود و با تزریق به سینه، باعث افزایش سایز سینه با ظاهری طبیعی و جذاب می‌شود.

تاثیر تزریق چربی به سینه در زیبایی بدن

مراحل تزریق چربی به سینه، مشابه باقی عمل‌های تزریق چربی است که به هدف زیبایی انجام می‌شوند. در عمل تزریق چربی به سینه، چربی موردنیاز برای تزریق از یکی از اندام‌های دیگر که به‌عنوان عضو اهداکننده گفته می‌شود، مانند باسن، ران یا شکم، با روش لیپوساکشن استخراج می‌شود. استخراج چربی با روش لیپوساکشن دارای انواع مختلفی است که بعضی از آن ها با استفاده از تابش لیزر، می‌توانند به بافت چربی آسیب برسانند. 

تزریق چربی به سینه نیازمند بافت چربی‌ای است که به آن آسیب نرسیده باشد به همین دلیل باید پیش از انجام این عمل، تحقیقات لازم برای یافتن بهترین دکتر تزریق چربی به سینه انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین شیوه برای استخراج و نحوه تزریق چربی سینه اتخاذ می‌شود.برای استخراج چربی از عضو اهداکننده معمولاً لازم است که بی‌حسی موضعی انجام شود. برش‌های کوچکی روی آن اندام‌ها ایجاد شوند تا چربی موردنیاز از طریق آن برش‌ها با دستگاه لیپوساکشن استخراج شود.

تزریق چربی به سینه طی چه مراحلی انجام میشود؟

چربی استخراج شده، دارای ناخالصی است. در این مرحله از مراحل تزریق چربی به سینه، از دستگاه خاصی به نام سانتریفیوژ استفاده می‌شود تا بافت خالص چربی به دست بیاید. سپس این بافت چربی خالص آماده تزریق شدن است و از طریق سرنگ‌های مخصوص تزریق چربی به سینه، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عوارض محدود تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یک روش ایمن است که به جوانی و شادابی بدن کمک می‌کند. در مورد عوارض تزریق چربی به سینه باید گفت که این روش عوارض حادی ندارد و حداکثر ممکن است باعث ورم و کبودی و قرمزی شود. اما در ادامه به عوارضی که ممکن است در پی عمل تزریق چربی به سینه رخ دهند اشاره می‌کنیم:

 • ممکن است به دلایل نامشخص، چربی تزریق شده تبدیل به چربی سخت و ناصاف شود و در ظاهر سینه اثر بگذارد.
 • گاهی ممکن است در محلی که چربی به سینه تزریق شده است، فرد دچار عفونت شود که در این صورت باید تحت مراقبت پزشک به کنترل و بهبود آن بپردازد.
 • گاهی به دلیل اینکه پزشک مهارت کافی ندارد، در عمل بزرگ کردن سینه، ممکن است سایز سینه‌ها نامتقارن شوند. البته این عارضه قابل ترمیم است.
 • در تزریق چربی به سینه، ممکن است آمبولی چربی اتفاق بیفتد. البته این اتفاق نادری است اما می‌تواند منجر به خسارات جبران‌ناپذیری مانند سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ شود.

مزایای بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی

تزریق چربی به سینه برای افزایش سایز سینه مزایایی نسبت به سایر روش‌های بزرگ کردن سینه دارد که در اینجا به آن ها می‌پردازیم؛

 • در این روش از لیپوساکشن استفاده می‌شود به‌این‌ترتیب می‌توان از بافت چربی بدن خود بیمار استفاده کرد. در این شیوه احتمال اینکه بدن چربی را پس بزند وجود ندارد یا خیلی کم است.
 • در تزریق چربی به سینه به پروتز یا جسم خارجی دیگری نیاز نیست.
 • با انتخاب این روش، هم‌زمان می‌توانید از چربی اضافه بخش دیگری از بدن خود رهایی یابید.
 • بافت چربی تزریق شده سوراخ یا خالی نمی‌شود.
 • یکی دیگر از مزایای بزرگ کردن سینه با این روش، دستیابی به ظاهری طبیعی و جذاب است. چراکه بافت تزریق شده، نه جسمی خارجی، بلکه استخراج شده از بدن خود فرد است.
 • دوران نقاهت بعد از عمل تزریق چربی به سینه بسیار کوتاه است.

تزریق چربی به سینه در مقایسه با پروتز سینه چه معایبی دارد؟

در بخش‌های قبلی با مزایای تزریق چربی به سینه و عوارض ناشی از آن آشنا شدیم. اکنون لازم است این روش بزرگ کردن سینه را با روشی که رقیب آن محسوب می‌شود، یعنی پروتز سینه مقایسه کنیم و برخی ضعف‌های آن را برشمریم تا شما بتوانید با دید بازتری به انتخاب روش مناسب خود بپردازید.

معایب تزریق چربی به سینه

 • تکنیک تزریق چربی به سینه بسیار مهم است و در نتیجه کار بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل بسیار مهم است که پزشک حاذقی انتخاب کنید تا درصد خطا کاهش یابد.
 • مقدار افزایش سایز سینه با تزریق چربی، حداکثر یک کاپ است. این محدودیت ممکن است برای کسانی که خواهان افزایش سایز بیشتری هستند، یکی از معایب این روش به‌حساب بیاید.
 • پروتزها شکل خاصی دارند به همین دلیل ساده‌تر می‌توان زیبایی سینه بعد از جراحی را تضمین کرد. این در حالی است که چربی به‌خودی‌خود شکل خاصی ندارد.
 • در مورد بیمارانی که سینه‌های خیلی بزرگ یا خیلی افتاده دارند، پروتز می‌تواند به همراه لیفت سینه، نتیجه‌بخش‌تر باشد.
 • پروتزها می‌توانند پوست سینه را بکشند و در مورد بیمارانی که سینه کوچک یا بدشکل دارند، مؤثر باشند اما تزریق چربی به سینه، در مورد شکل سینه یا افتادگی آن تأثیر چندانی ندارد.

تزریق چربی به سینه و مشکل آن در تشخیص سرطان

در مورد بانوانی که در بین اعضای خانواده خود، سابقه ابتلا به سرطان سینه را داشته‌اند، تزریق چربی به سینه چندان پیشنهاد نمی‌شود. در پی تزریق چربی، ممکن است کلسیم در بافت سینه رسوب کند. از طرفی، رسوب کلسیم از اولین نشانه‌های بروز سرطان سینه در بانوان است؛ بنابراین در کسانی که این عمل را انجام می‌دهند، در صورت رسوب کلسیم در بافت‌های سینه نمی‌توان به‌سرعت و با اطمینان نظر داد که این رسوب کلسیم یکی از نشانه‌های بروز سرطان سینه است یا تنها یکی از عوارض تزریق چربی به سینه. این یکی از دلایلی است که به‌واسطه آن ممکن است پزشکتان بخواهد شما را از انجام این عمل منصرف کند و شما باید آن را در نظر داشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

همان‌طور که پیش‌ازاین در بیان مزایای این عمل گفتیم، دوران نقاهت این عمل بسیار کوتاه است. معمولاً پزشکان تزریق چربی به سینه را طی چند مرحله انجام می‌دهند تا بافت چربی تزریق شده، هر بار به میزان کم وارد سینه شود و ظاهری متقارن و زیبا و یکدست به ارمغان بیاورد. هم چنین یکی دیگر از دلایل تکرار تزریق، این است که ممکن است بدن است دفع شود. پس، هدف دیگر، همان حفظ ماندگاری تزریق چربی به سینه است.

در مورد انجام فعالیت‌های ورزشی بعد از انجام عمل تزریق چربی به سینه باید گفت که انجام پیاده‌روی از همان اولین روزهای پس از عمل پیشنهاد می‌شود زیرا پیاده‌روی باعث افزایش میزان گردش خون در بدن می‌شود که در روند بهبود مؤثر است. اما باید توجه داشته باشید که انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین باید حداقل تا سه هفته به تعویق بیفتد زیرا ممکن است تحرک بالا، فرم چربی‌های تزریق شده را تغییر دهد و ظاهر مطلوب شما را برهم بزند.

به‌غیراز مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه، پیش از انجام این عمل هم لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید؛ 

مراقبت‌های پیش از تزریق چربی به سینه

 • یک الی دوهفته پیش از انجام عمل تزریق چربی به سینه از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • مصرف دخانیات را کنار بگذارید. به‌طورکلی کسانی که پیوسته از دخانیات استفاده می‌کنند گزینه مناسبی برای تزریق چربی به سینه نیستند زیرا خاصیت کشسانی پوست در این افراد کمتر از دیگران است.
 • پیش از تزریق، بهتر است در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 • ورزش کنید تا آمادگی جسمی لازم برای گذران دوره نقاهت هرچند کوتاه خود را داشته باشید. البته فایده دیگر ورزش این است که می‌توانید شاخص توده بدنی خود را در محدوده‌ای نگه دارید که از نوسانات بیش از حد وزن خود جلوگیری کنید.

تاثیر انتخاب پزشک متبحر در مدت ماندگاری تزریق چربی به سینه

پیشنهاد می‌کنیم تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین دکتر تزریق چربی به سینه انجام دهید زیرا نتیجه این عمل و ماندگاری تزریق چربی به سینه تا حدود زیادی به تبحر پزشک شما وابسته است. مدتی پس از انجام عمل، آن بخش از چربی تزریق شده که در جریان استخراج یا تصفیه آسیب‌دیده باشد، از بدن دفع می‌شود. جز این، نتیجه حاصل از تزریق چربی به سینه بر اثر گذر سن ممکن است کم‌رنگ شود. اینکه وزن شما چقدر در گذر زمان ثابت می‌ماند نیز در ماندگاری نتیجه این عمل مؤثر است. طبیعی است که اگر سبک زندگی شما باعث می‌شود نوسانات شدیدی در وزنتان داشته باشید، عمل تزریق چربی به سینه، گزینه مناسبی برای نیاز شما به داشتن سینه‌هایی خوش فرم و زیبا نخواهد بود.

هزینه‌های تزریق چربی به سینه

هزینه بزرگ کردن سینه با تزریق چربی به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه با اشاره به آن ها، تلاش می‌کنیم تصویری از تمام جوانب انجام این عمل برای شما ایجاد کنیم.

اولین نکته قابل‌ذکر این است که هزینه تزریق چربی به سینه، از هزینه تزریق ژل بیشتر است. این بیشتر بودن قیمت، هم به‌خاطر پیچیدگی‌های خاص این روش است و هم اینکه تزریق چربی به سینه، نتایج ماندگارتر و طبیعی‌تری دارد.

عوامل مؤثر در هزینه تزریق چربی به سینه

 • میزان چربی موردنیاز برای استخراج و تزریق
 • نیازها و هدف‌های متقاضی انجام این عمل
 • کلینیک و پزشکی منتخب
 • تعداد جلسات مشاوره موردنیاز قبل از انجام عمل
نتیجه‌گیری

تا اینجا به‌خوبی دریافتیم که تزریق چربی به سینه راهی کم دردسر و بدون عوارض حاد است که این روزها بین خانم‌هایی که خواهان زیبایی سینه‌هایشان هستند طرف‌داران زیادی دارد. این عمل نیاز به طی‌کردن دوره نقاهت طولانی ندارد و نتیجه آن، ظاهری طبیعی و زیباست. البته کیفیت انجام این تا حدود زیادی به انتخاب پزشک متبحر و پیروی از دستورات او درباره مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه است. اگر این عمل به‌خوبی انجام شود، بین هفتاد تا نود درصد بافت چربی تزریق شده به سینه، در بدن زنده می‌ماند و چنانچه فرد با نوسانات شدید وزن مواجه نشود، نتیجه افزایش سایز سینه تا مدت‌ها باقی خواهد ماند.