بهترین جراح بینی در تهران

از جمله مهم­ترین گام­هایی که هم­اکنون افراد در راستای پاسخ به دو هدف اساسی یعنی زیبایی و رفع مشکلات ساختاری بینی، برمی­دارند، جراحی بینی (رینوپلاستی: Rhinoplasty) است. عمل بینی به عنوان یک نوع جراحی تهاجمی شناخته می­شود که می­تواند بخش عمده­ای از مشکلات بینی، اعم از انحراف بینی، قوز بینی، مشکلات تنفسی و.. را برطرف نماید. اما نکته مهم و حائز اهمیت در این رابطه، عملکرد جراح است! در واقع این موضوع غیرقابل انکار است که عملکرد جراح می­تواند ۹۰ درصد موفقیت جراحی را پوشش دهد؛ لذا بالطبع همه کسانی که خواهان عمل بینی هستند، به دنبال یک جراح آگاه، باتجربه، ماهر و توانا می­گردند که بتواند فرآیند جراحی بینی را به بهترین شکل ممکن برای آن­ها رقم بزند.

بهترین جراح بینی در تهران
بهترین جراح بینی در تهران

به بیانی دیگر بهترین جراح بینی در تهران به عنوان یک جراح ماهر، قادر است بینی شما را به گونه­ای تراش دهد که تمام نقص­هایش رفع شود و فرمی بی­نقص به خود بگیرد. به همین سبب قصد داریم در ادامه این مطلب به نقد و بررسی هرآنچه که باید در خصوص فرآیند یک جراحی بینی مطلوب و بهترین جراح عمل بینی در تهران بدانید، بپردازیم.


چرا باید با بهترین جراح بینی در تهران عمل جراحی بینی انجام بدهیم؟

اگر به پزشکی مراجعه کردید که در وهله اول شما را با حقیقت مواجه نکرد و صرفا به سبب تقاضای شما برای عمل، نوبت جراحی تعیین کرد، بدانید که آن پزشک از آگاهی کافی و اخلاق پزشکی مورد نیاز برخوردار نیست. چرا که اولین مرحله در انجام عمل جراحی بینی، این است که پزشک متخصص شما را با نقص­های بینی­تان مواجه کند و به سبب رفع آن نقص­ها، جراحی را انجام بدهد. به نحو دیگر، پزشک منتخب شما باید به این سوال یک جواب قاطع و درست بدهد :

“مشکلاتی که به سبب آن­ها باید عمل بینی انجام دهیم، چه هستند؟”

چرا باید عمل بینی انجام دهیم
چرا باید عمل بینی انجام دهیم

البته که یکی از دلایل اصلی عمل جراحی بینی، راضی نبودن شخص از فرم بینی است، اما حتی در چنین مواردی هم بهترین پزشک عمل بینی موظف است به مراجعه­ کننده هشدار بدهد که بینی او نقص بزرگی ندارد و حتی فرم آن نیز مطلوب است. فارغ از این بحث، اگر بخواهیم دلایل رایج برای انجام عمل بینی را شرح دهیم، به موارد زیر دست می­یابیم:

  • فرم کج یا بینی نامتقارن
  • متناسب نبودن سایز بینی با صورت (بیش از حد بزرگ یا کوچک بودن)
  • وجود برجستگی بر روی پل بینی
  • افتادگی در قسمت نوک بینی یا اصطلاحا عقابی بودن بینی
  • بیش از حد باز یا بسته بودن سوراخ­ها بینی
  • نامتقارن بودن و فرم نامطلوب بینی
  • وجود برآمدگی یا فرورفتگی در بینی

نکاتی که باید توسط بهترین جراح بینی در تهران مورد بررسی قرار بگیرد 

بررسی سابقه پزشکی توسط بهترین جراح بینی 

به طور معمول بهترین جراح عمل بینی در تهران باید سوالاتی در باب سابقه انسداد بینی، جراحی­های پیشین، داروهای تحت مصرف و.. از مراجعه کننده سوال بپرسد تا هیچ­گونه اختلالی در فرآیند عمل به وجود نیاید. به عنوان مثال اگر مراجعه کننده هموفیلی داشته باشد، به احتمال زیاد عمل جراحی بینی برای او مناسب نخواهد بود.

عکسبرداریی

فرآیند عکسبرداری باید در صادقانه­ترین حالت ممکن صورت بگیرد. به بیانی دیگر، چه در مورد عکسبرداری شخص بیمار، چه در مورد عکس­های کاتالوگی که از سابقه­های جراحی پزشک به بیمار نشان داده می­شود، صداقت باید در جریان باشد. یعنی استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری در فرآیند عکسبرداری نمی­تواند یکی از ویژگی­های بهترین جراح عمل بینی در تهران، به شمار آید.

معاینه فیزیکی  توسط بهترین پزشک جراح بینی در تهران

خوب است اشاره کنیم که یک پزشک حاذق و کاربلد در زمینه جراحی عمل بینی، علاوه بر معاینه جسمی به منظور بررسی میزان ضخامت پوست بینی و یا استحکام غضروف انتهای بینی، باید برای بیمار آزمایش­هایی چون آزمایش خون را نیز تعیین کند تا فرآیند عمل کاملا اصولی و درست پیش برود.


تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

خوب است پیش از بررسی موارد تخصصی در مورد عمل بینی، توضیح کوتاهی در مورد چیستی این عمل و دو نوع فرم بینی ارائه بدهیم. حتما برای شما هم این سوال به وجود آمده است که، جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی، چه تفاوتی دارد؟ همان­طور که در جریان هستید، عمل بینی یا جراحی بینی (رینوپلاستی)، از جمله رایج­ترین و کم­ خطرترین عمل­های زیبایی از نظر عام مردم به حساب می­آید. حال رینوپلاستی می­تواند برای هر دو نوع فرم بینی قابل اجرا باشد:

  • بینی گوشتی
  • بینی استخوانی
عکس عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی گوشتی

در اینجا باید اشاره کنیم که عمل بینی استخوانی به سبب ساختار غضروفی مستحکم­تر و قوی­تر، از سهولت و فرآیند آسان­تری برخوردار می­باشد. چرا که بهترین جراح بینی در تهران برای عمل ینی استخوانی می­تواند تنها با ایجاد برش­هایی حجم بینی را کاهش دهد و آن را به فرم مورد نظر دربیاورد. در حالی که بینی گوشتی پوست ضخیم­تری دارد و غضروف آن نیز ضعیف­تر است. البته بهترین جراح عمل بینی در تهران مانند دکتر وقردوست، در انجام هر دو عمل بینی استخوانی و گوشتی از مهارت، تجربه و تبحر کافی برخوردار است.


انواع عمل بینی که توسط بهترین جراح بینی در تهران انجام می شود 

به صورت کلی اگر بخواهیم از انواع عمل بینی صحبت کنیم، به دو دسته می­رسیم: عمل بینی باز و عمل بینی بسته

جراحی بینی باز و بسته
جراحی بینی باز و بسته

عمل بینی باز (رینوپلاستی باز)

توضیح مختصری که می­توانیم در مورد عمل بینی باز بدهیم، دسترسی کامل پزشک جراح به ساختار بینی است. در واقع در عمل بینی باز برش­هایی در ناحیه بیرونی و میانی بینی زده می­شود و به همین ترتیب پوست به صورت کامل از روی استخوان جدا خواهد شد.

عمل بینی بسته (رینوپلاستی بسته)

در خصوص عمل بینی بسته نیز باید بگوییم که پزشک برش­هایی را در داخل سوراخ­های بینی به وجود می­آورد و در یک تعریف کلی، بریدگی خارجی در این نوع عمل هیچ معنایی ندارد. در عمل بینی بسته تمامی زخم­ها و بخیه­ها درون بینی هستند؛ لذا پس از انجام جراحی، التهابات پوستی و دوره ریکاوری کوتاه­تری توسط بیمار تجربه خواهد شد.

لازم به ذکر است که بهترین جراح عمل بینی در تهران باید با در نظر گرفتن وضعیت بیمار، اهداف جراحی و آناتومی بینی، مناسب­ترین روش­ را به مراجعه کننده پیشنهاد بدهد.


بهترین جراح بینی در تهران چه مشکلاتی را رفع میکند ؟ 

در ادامه انواع جراحی بینی، می­توان به این نتیجه دست یافت که با وجود عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی، انواع مختلفی از مسائل زیبایی و عملکردی ساختار بینی هستند که می­توان به صورت تخصصی آن­ها را درمان کرد؛ از جمله این شرایط می­توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

قوز بینی: جراحی بینی می‌تواند قوز بینی را کاهش دهد و به نسبت صورت افراد تعادل دهد. در این صورت برجستگی و برآمدگی روی پل بینی کاملا رفع خواهد شد.

تغییر شکل نوک بینی: افرادی که مشکلاتی مانند نوک بینی بزرگ، گودال در نوک بینی یا نوک بینی پهن دارند، می‌توانند با جراحی بینی شکل نوک بینی خود را تغییر دهند و به استانداردهای زیبایی خود دست پیدا کنند.

اندازه بینی: جراحی بینی می‌تواند اندازه بینی را کوچکتر یا بزرگتر کند تا با سایر ویژگی‌های صورت هماهنگ شود.

پهنای پل بینی: در صورتی که پهنای بینی بیش از حد پهن یا بیش از حد باریک داشته باشید، به وسیله جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی می­توانید به راحتی فرم مناسب بینی خود را پیدا کنید و با تنظیم اندازه پهنای پل بینی، به ظاهر مطلوب خود دست خواهید یافت.

شکل و اندازه سوراخ­های بینی: می­دانیم که جراحی بینی می‌تواند شکل و اندازه سوراخ­های بینی را تغییر دهد، به طور مثال، با کوچک کردن سوراخ­های بینی، مشکلات تنفسی ناشی از سوراخ­های بزرگ بینی را رفع خواهد شد.

انحراف یا کجی بینی: از جمله مهم­ترین و موثرترین کاربردهای رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی، تاثیر آن در از بین بردن و بهبود انحراف یا کجی بینی به شمار می­آید. به گونه­ای که بهترین پزشک عمل بینی می­تواند انحراف یا کجی بینی شما را به وضعیت طبیعی و هماهنگ با صورت تبدیل کند.

مشکلات تنفسی: قابل توجه است که جراحی بینی در راستای بهبود تنفس در افراد دارای مشکلات تنفسی ناشی از سوراخ­های بزرگ بینی یا انحراف سپتوم نقش موثری را ایفا می­کند. به صورت کلی مشکلاتی چون انحراف تیغه بینی، بزرگ شدن شاخک­ها و یا فروپاشی دریچه بینی، از نمونه مشکلات تنفسی هستند که به وسیله جراحی رینوپلاستی قابل حل می­باشند.

بدشکلی حاصل از حادثه و تصادف: متاسفانه حوادثی چون تصادف، می­توانند تغییرات مخربی را در فرم صورت و اجزای آن به همراه آورند. خوشبختانه جراحی رینوپلاستی می­تواند در این جریان نیز مفید واقع شود و به بهبود و اصلاح بدشکلی ناشی از حادثه و تصادف کمک کند.  

ناهنجاری­های مادرزادی و ژنتیکی: افراد دارای ناهنجاری­های مادرزادی و ژنتیکی در بینی خود، مانند فقدان غضروف یا ساختار نامتعادل، می­توانند با جراحی بینی بهبود یابند. از دیگر ناهنجاری­های مادرزادی رایج می­توان به شکاف لب و کام، عدم تقارن بینی و.. اشاره کرد تا حد زیادی امکان درمان دارند.

در نهایت به منظور تکمیل این متن و بیان صداقت خود در خصوص ارائه مطالب کامل، خوب است ذکر کنیم که جراحی بینی شامل عوارضی چون عفونت، خونریزی، جای زخم، بهبود ضعیف زخم و انسداد بینی یا مشکلات تنفسی می­شود که به مرور زمان و با طی شدن دوره نقاهت، بهبود پیدا می­کنند.


بهترین پزشک عمل بینی در تهران چه کسی است؟ 

با توجه به اینکه بینی از عناصر مهم و کاملا پررنگ در جلوه چهره شما به شمار می­آید، نباید جراح و متخصص آن را دست کم بگیرید. چرا که هرگونه نقص یا ایراد در نتیجه عمل، بسیار مورد توجه قرار می­گیرد و ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می­دهد. لذا حتما باید به بهترین پزشک عمل بینی مراجعه کنید. به همین ترتیب می­خواهیم در ادامه ویژگی­ها و مشخصات بهترین پزشک عمل بینی را مورد بررسی قرار بدهیم.

بهترین دکتر عمل بینی در تهران
بهترین دکتر عمل بینی در تهران
  • ویژگی های بهترین جراح عمل بینی در تهران

برای انتخاب بهترین پزشک جراح بینی، باید به مجموعه‌ای از مشخصات و ویژگی‌ها توجه کرد. در جدول زیر به این مشخصات اشاره شده است:

ردیف مشخصات و ویژگی‌ها توضیحات
1 تجربه تعداد سال‌های فعالیت در زمینه جراحی بینی و تعداد عمل‌های موفقیت‌آمیز
2 تخصص و مهارت داشتن تخصص در جراحی پلاستیک و بویژه جراحی بینی
3 مدارک تحصیلی و علمی داشتن مدارک معتبر از دانشگاه‌های معتبر و شرکت در دوره‌های تخصصی
4 مجوزهای رسمی داشتن مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و نظام پزشکی
5 نمونه‌کارها مشاهده تصاویر قبل و بعد از عمل‌های جراحی بیماران قبلی
6 رضایت بیماران نظرات و تجربیات بیماران قبلی در مورد نتایج عمل و برخورد پزشک
7 مهارت‌های ارتباطی توانایی برقراری ارتباط موثر و پاسخ به سوالات و نگرانی‌های بیمار
8 استفاده از تکنولوژی‌های نوین بکارگیری تجهیزات پیشرفته و جدید در فرآیند جراحی
9 اخلاق حرفه‌ای تعهد به اخلاق پزشکی و رعایت اصول حرفه‌ای در همه مراحل درمان
10 شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌ها حضور و شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی برای به‌روز بودن اطلاعات
11 قیمت مناسب تعادل بین هزینه عمل و کیفیت خدمات ارائه شده
12 ارائه مشاوره قبل از عمل ارائه مشاوره‌های دقیق و کامل به بیمار قبل از انجام جراحی
13 پیگیری پس از عمل توجه به روند بهبودی بیمار و ارائه خدمات پس از جراحی
14 مهارت در جراحی‌های پیچیده توانایی و تجربه در انجام جراحی‌های پیچیده و ترمیمی
15 محل و امکانات کلینیک کیفیت و استانداردهای محیط و تجهیزات کلینیک جراحی

این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا بهترین پزشک جراح بینی را انتخاب کنید و از نتیجه عمل خود راضی باشید.

تحصیلات و دانش بهترین جراح بینی 

کاملا بدیهی و واضح است که پزشک انتخابی شما باید از دانش و تحصیلات مربوطه برای انجام جراحی بینی برخوردار باشد. چرا که عمل بینی و در کل هر نوع جراحی دیگری، فرآیندی ساده نیست که یک فرد بتواند بدون آموزش آن را پیاده­سازی کند. در واقع منظور از تحصیلات و دانش، همان تخصص اصلی یک پزشک در حوزه کاری خود می­باشد.

تجربه بهترین جراح بینی در تهران

با وجود اینکه همیشه باید به افرادی که وارد یک عرصه کاری می­شوند، احترام گذاشت و راه کسب تجربه را برای آن­ها هموار ساخت، اما اعتقادات در این راستا است که تجربه کاری می­تواند تا حد زیادی در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد. از طرفی جراحی بینی، به خصوص جراحی بینی بسته، گاها بسیار سخت و دشوار است. به همین دلیل پیشنهاد می­کنیم که این کار را به فردی محول کنید که به لحاظ تجربی آمادگی روبه­رویی با آن­ را داشته باشد.

مهارت جراح بینی در تهران

در گام سوم، نتیجه می­گیریم که یک جراح با تحصیلات عالیه و تجریه بسیار، مهارت خوبی در حیطه کاری خود کسب کرده است. با این حساب بهترین پزشک عمل بینی باید مهارت کافی برای انجام هر نوع جراحی بینی را دارا باشد.

نمونه کار های بهترین جراح بینی

شاید مهم­ترین و موثرترین نکته­ای که شما را به سمت بهترین جراح عمل بینی در تهران سوق می­دهد، نمونه کار باشد. به بیانی دیگر، امکان ندارد که در دنیای رسانه­ای کنونی به منظور اقدام برای عمل بینی، در رسانه­ها و فضای مجازی به دنبال نمونه کار جراحان بینی نباشید. در اکثر این موارد، افراد در پیج اینستاگرام، سایت­ها، کانال تلگرام و.. به دنبال عکس­های قبل و بعد مراجعه کنندگان هستند. بنابراین هر پزشکی باید برای رزومه خود، نمونه کارهایی را از جراحی­های خود ارائه دهد تا بتواند به وسیله یک مدرک موثق، مهارت و تبحر خود را در عمل بینی به مرحله اثبات برساند.

اخلاق پزشکی ، دکتر عمل بینی در تهران 

پیش از این هم ذکر کردیم که اخلاق پزشکی می­تواند به عنوان یکی از فاکتورهای مهم و ضروری در زمینه انتخاب بهترین جراح عمل بینی در تهران به شمار آید. لذا همان­طور که گفته شد، جراح بینی تحت هیچ شرایطی نباید در جمع­آوری نمونه کار برای خود، تقلب کند و با گول زدن مراجعین آن­ها را نسبت به عمل واهی سوق دهد.

لذا اکنون در پاسخ به سوال “چرا باید برای عمل بینی به یک پزشک متخصص و ماهر مراجعه کنیم؟” می­دانیم که بهترین جراح عمل بینی در تهران، پزشکی است که افزون بر تحصیلات، دانش و آگاهی از تجربه، مهارت، نمونه کار و اخلاق پزشکی نیز برخوردار باشد.


جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی بینی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگری که بهترین جراح عمل بینی در تهران باید در کارنامه کاری خود لحاظ کند، برگزاری جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی به حساب می­آید. می­توان چنین گفت که مشاوره و صحبت کردن با شخصی که چندین و چند سال در حیطه عمل­های زیبایی فعالیت داشته است و با تمام نکات کلیدی جراحی بینی آشنایی دارد، می­تواند برای شخص مراجعه کننده مفید و دلگرم کننده باشد.

ناگفته نماند که در طول جلسه مشاوره، مراجعه کننده و پزشک انتخابی او باید در خصوص طیف وسیعی از مشکلات و چالش­های این راه صحبت کنند. همچنین جراح باید در خصوص مواردی چون اهداف، سابقه پزشکی و حتی نتایج هر روش توضیحات کامل و جامعی را ارائه دهد. در مقابل مراجعه کننده نیز وظیفه دارد انتظار خود را از نتیجه عمل به صورت کاملا واضح بیان کند. خوب است در این جلسه موارد دیگری چون ساختار بینی، کیفیت پوست و هارمونی کلی صورت بیمار نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد.

در این مشاوره باید در مورد روش جراحی نیز بحث شود؛ طبق چیزی که پیش از این گفتیم، به طور معمول روش جراحی برای عمل بینی شامل ایجاد برش­هایی در سوراخ­های بینی یا در سراسر پایه بینی می­شود که به منظور دسترسی به ساختارهای زیرین است. در این حین، بسته به اهداف مراجعه کننده از عمل، این امکان وجود دارد که جراح استخوان­های بینی، غضروف­ها یا بافت­های نرم را به جهت بهبود ظاهر و عملکرد بینی دچار تغییر شکل کند. البته پرداختن به مسائلی چون تیغه بینی و انسداد بینی نیز در این راه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

شایان ذکر است که جلسه مشاوره می­تواند تاثیر مثبتی در پاسخ به انتظارات مراجعه کننده داشته باشد. چرا که با وجود بررسی همه جانبه و کامل در بازه زمانی پیش از عمل، احتمال رخداد خطا در کم­ترین حالت ممکن قرار خواهد گرفت.

بهترین پزشک عمل بینی در تهران 

با وجود تمام مطالب و عناوینی که توضیح داده شد، اکنون می­خواهیم بهترین جراح عمل بینی در تهران یا دست کم، یکی از برترین­های عرصه جراحی رینوپلاستی را به شما معرفی کنیم. دکتر رضا وقردوست به عنوان یکی از حاذق­ترین، داناترین و با تجربه­ترین پزشکان حوزه جراحی زیبایی، می­تواند در مسیر اصلاح فرم بینی شما و برطرف­سازی تمام مشکلات و نقص­های بینی­تان همراه شما باشد. لذا به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر وقردوست به عنوان بهترین جراح عمل بینی در تهران، کلیک کنید. 

5/5 - (3 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *