_

بادی جت

بادی جت تکنیک لیپوساکشن را در سطح بالاتری ارائه می‌دهد. حذف سلول‌های چربی از طریق تکنیک‌های سنتی سلول‌های چربی را از بین می‌برد در حالی که فشار آب در روش بادی جت به آرامی چربی را بدون آسیب رساندن به سلول‌های چربی شل می‌کند.
بادی جت، که به آن لیپوساکشن جت آب (WAL) نیز گفته می‌شود، از یک سیستم فشار آب استفاده می‌کند که محلول نفوذ را از طریق یک جت نازک به شکل فن که به بافت چربی هدایت می‌شود، هدایت می‌کند. در نتیجه چربی به راحتی ساختار خود را از دست داده و آزاد می‌شود.
شما در طول فرایند بیدار خواهید بود و می‌توانید با جراح صحبت کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید. با استفاده از بادی جت، شما می‌توانید نتایج را حتی قبل از پایان فرآیند مشاهده کنید.
می‌توانید در طول درمان بلند شوید تا به آینه نگاه کنید و نتایج خود را ببینید.

آیا بادی جت برای لاغری روش مناسبی است؟

درحالی که چربی سرسخت لگن می‌تواند گریبان هر دو جنس مرد و زن را بگیرد، این شکایت در بین زنان شایع‌تر است و ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • ژنتیک
 • تیپ بدنی طبیعی
 • بارداری
 • زایمان
 • نوسان وزن
 • سالخورده
 • داروهای خاص
 • بیماری زمینه‌ای

برای بسیاری از زنان، چربی سرسخت باسن به شیوه‌های سنتی رژیم غذایی و ورزش به همان شیوه – یا با همان سرعت – مانند چربی در سایر نواحی بدن پاسخ نمی‌دهد. این می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد و اغلب زنان را از احساس آرامش و اطمینان در مورد شکل خود دور می‌کند که می‌تواند منجر به بروز بسیاری از مسائل اجتماعی و روانی شود.در ادامه انواع بادی جت را به شما معرفی خواهیم کرد.

بادی جت و تخلیه چربی بدن

گزینه‌های غیرجراحی و حداقل تهاجمی برای کاهش و تخلیه چربی بدن وجود دارند که شامل فناوری‌هایی است که از حرارت یا سرمایش یا داروی تزریقی برای کاهش سلول‌های چربی استفاده می‌کنند. در حالی که هیچ یک از این روش‌های درمانی جایگزین لیپوساکشن نمی‌شوند، اما گزینه‌هایی را برای بیمارانی که تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند، ارائه می‌دهند.
گزینه‌های کاهش جراحی چربی از روش‌های مختلفی ازجمله سونوگرافی، فرکانس رادیویی، نور مادون قرمز، ماساژ خلاء و داروهای تزریقی استفاده می‌کنند.
از جمله روش‌های تخلیه چربی بدن که غیر جراحی است می‌توان به کرایولیپولیز (CoolSculpting)، لیپولیز تزریقی (به عنوان مثال، کیبلا)، لیپولیز فرکانس رادیویی (به عنوان مثال، Vanquish) و لیپولیز لیزری (به عنوان مثال، SculpSure) اشاره کرد.

تخلیه چربی از شکم و پهلو برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای اینکه با خیال راحت یک روش کانتورینگ بدن انجام شود، بیماران باید به طور کلی از سلامت کامل برخوردار باشند. بیمارانی که نگرانی‌های بهداشتی خاصی دارند ممکن است واجد شرایط نباشند.
موارد زیر نشان می‌دهد که تخلیه چربی از شکم و پهلو برای چه کسانی مناسب نیست:

افراد سیگاری: ما روی بیمارانی که یک ماه قبل از عمل سیگار کشیده‌اند روش‌های تغییر شکل را انجام نمی‌دهیم. سیگار کشیدن خطر عوارض حین و بعد از عمل را افزایش می‌دهد.
بیماری‌های قلبی: بیماران مبتلا به فشار خون بالا یا اختلالات انعقادی ممکن است در معرض خونریزی بیش از حد یا سایر مشکلات قلبی عروقی باشند.
دیابت کنترل نشده: بیماران مبتلا به دیابت ممکن است دیرتر بهبود یابند و در معرض خطر بیشتری برای عفونت هستند.
ایمنی بیمار نگرانی شماره یک ما است، بنابراین لطفاً سؤالات خود را مطرح کرده و در مورد سلامت خود با جراح خود صادق باشید. مزایای بالقوه یک روش انتخابی ارزش ایمنی شما را به خطر نمی‌اندازد.

بهترین روش های بادی جت کدام است؟

آیا بادی جت لیپو به اندازه لیپوساکشن سنتی موثر است؟
لیپوساکشن بادی جت گاهی اوقات به عنوان “لیپوساکشن آب” و یا واتر جت نیز شناخته می‌شود و از تکنیک تومس سنت ایجاد شده است.

در تکنیک تومس، جراح از یک لوله مکش استفاده می‌کند که از طریق یک برش کوچک وارد محل نامشخصی روی پوست می‌شود. با خلاء فشار بالا، سلول‌های چربی از طریق این لوله استخراج می‌شوند. درنتیجه، پیکرتراشی مجدد مناطق برآمده به خطوط جذاب‌تر تبدیل می‌شود.
بادی جت حذف چربی بسیار مؤثری را ارائه می‌دهد که آسیب‌های ناشی از لیپوساکشن سنتی را بسیار کمتر به دنبال خواهد داشت. بیماران از نتایج عالی خود و ارزیابی فوری آن‌ها در مورد حذف خطوط و چربی در طول عمل بسیار راضی هستند.

هرچیزی که درباره لیپوساکشن با کمک واتر جت باید بدانیم

لیپوساکشن با کمک واتر جت یک محلول کاهش چربی است که با استفاده از اسپری نمک برای دفع چربی برای حذف راحت‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر همراه است.
اسپری نمکی بافت (چربی) را شل می‌کند تا فرآیند حذف کمتر تهاجمی داشته باشد، در نتیجه آسیب بافتی کمتر و زمان بازیابی کمتری ایجاد می‌شود.
این برخلاف سایر تکنیک‌های لیپوساکشن کمکی مانند لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL) یا لیپوساکشن با لیزر است که ممکن است با انرژی حرارتی آسیب برساند. علاوه بر این، در مورد برداشت سلول‌های چربی برای کاشت مجدد در جاهای دیگر، لیپوساکشن با واتر جت ملایم‌تر است و تعداد بیشتری از سلول‌های چربی سالم را جمع آوری می‌کند.
لیپوساکشن با واتر جت نگرانی‌های زیر را برطرف می‌کند:

کانتور شکم: چربی سرسخت شکم با لیپو واتر جت کاهش می‌یابد.
شکل و اندازه بازو : رسوبات چربی پشت بازو را کاهش می‌دهد.
شکل و اندازه باسن : از بین بردن رسوبات سرسخت چربی، شکل و اندازه باسن را اصلاح می‌کند.
چربی اضافی بدن : حذف سلول‌های چربی اضافی به طور استراتژیک بدن را اصلاح می‌کند.
تأیید جنسیت : کانتور بدن را می‌توان از طریق لیپو استراتژیک برای زیبایی بدن معتبرتر برای بیماران مرد به زن (MTF) و زن به مرد (FTM) به دست آورد .
شکل و اندازه پا : لیپو تجمع چربی در قسمت فوقانی ران را از بین می‌برد.
تغییرات بدن پس از زایمان: لیپوساکشن می‌تواند با از بین بردن چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش، به بازسازی بدن قبل از نوزاد کمک کند.
اصلاح گردن و فک : برداشتن سلول‌های چربی از گردن و فک باعث بهبود ظاهری چهره می‌شود.

عمل لیپوساکشن با کمک واتر جت برای چه افرادی مناسب است؟

کاندیدای ایده آل برای لیپوساکشن با با کمک واتر جت دارای رسوبات سرسخت چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش، انتظارات واقع بینانه از این روش و یا به دنبال پیوند چربی برای کاشت مجدد است. لیپوساکشن با کمک وانر جت برای لاغری افرادی که وزن ناسالم یا ناپایدار دارند، کسانی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند یا افرادی که دارای خاصیت ارتجاعی کافی نیستند توصیه نمی‌شود.
بیشتر بیماران پس از لیپوساکشن با کمک وانر جت، یک تا دو هفته وقفه را تجربه می‌کنند. داوطلبان معمولاً ظرف پنج روز به کار خود باز می‌گردند. کبودی، درد و تورم طی دو هفته برطرف می‌شود و ممکن است تا دو هفته لباس تنگ توصیه شود. تورم در برخی نقاط ممکن است چهار تا شش هفته ادامه یابد.

تفاوت بادی جت و لیپوساکشن در چیست؟

جراحان ما مدرن‌ترین نوع لیپوساکشن را با استفاده از دستگاه لیپوساکشن بادی جت برای لاغری انجام می‌دهند. تکنیک لیپوساکشن بادی جت یک پیشرفت واقعی برای بیمارانی است که لیپوساکشن را در نظر دارند. بادی جت یک سیستم لیپوساکشن است که از تزریق آب ضربان دار در نوک کانول لیپوساکشن (لوله کوچک) عمل می‌کند. این عمل ملایم آب، سلول‌های چربی را از بین می‌برد. سپس چربی به آرامی ساکن می‌شود. از آنجایی که بادی جت چربی را از بافت‌ها شستشو می‌دهد، در حین و بعد از جراحی کمتر احساس ناراحتی می‌کند. در حالی که لیپوساکشن بادی جت را می‌توان با بیمار هوشیار انجام داد، معمولاً توصیه می‌کنیم که بیمار در طول روش لیپوساکشن از داروی آرام بخش IV یا بیهوشی عمومی استفاده کند. یک داروی بیهوشی به سادگی باعث می‌شود که این روش تجربه راحت‌تری داشته باشد. یک نکته کلیدی که ما بر آن تأکید می‌کنیم این است: مهم این نیست که در حین لیپوساکشن چه چیزی برداشته می‌شود، بلکه آن چیزی است که بعد از عمل باقی می‌ماند. بسیار مهم است که چربی بلافاصله زیر پوست حفظ شود تا پوست دارای خطوط نرم و صاف باشد.چربی زیر پوست حمایت ساختاری برای پوست ایجاد می‌کند که به زیبایی پوست کمک می‌کند.
بادی جت ملایم است، بنابراین معمولاً تورم، کبودی و درد کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی وجود دارد. این بدان معنی است که زمان استراحت کمتری برای بیماران پس از جراحی وجود دارد. با لیپوساکشن بادی جت، ما پیشرفت واقعی و منطقی لیپوساکشن استاندارد را داریم. بادی جت ایمن، ملایم است و منجر به بهبودی سریع بیماران می‌شود.

پیکر تراشی با دستگاه بادی جت چگونه انجام می شود؟

برش‌های بسیار کوچک معمولاً در نواحی پنهان مانند خط بیکینی، کشاله ران و ناف قرار می‌گیرند. سپس یک لوله بسیار کوچک برای نفوذ به بافت‌ها قرار داده می‌شود. محلول متورم کننده از سالین، آدرنالین و بی حس کننده موضعی تشکیل شده است. سپس لیپوساکشن با دستگاه بادی جت و کانولا انجام می‌شود.
کانول ها قطر کمی دارند و در نوک آن اسپری آب وجود دارد. این نمک در نوک کانولا، چربی را از جای خود خارج می‌کند تا به برداشتن ملایم چربی کمک کند.تعداد بسیار زیادی از کانول ها برای برداشتن چربی و پیکر تراشی بافت‌ها مورد نیاز است. در برخی موارد، پیکر تراشی با دستگاه بادی جت، بیمار نیاز به موقعیت خاصی دارد. وقتی لیپوساکشن ران انجام می‌شود، بیمار روی پهلو قرار می‌گیرد. این امکان تجسم دقیق و دسترسی در پیکر تراشی بیرونی ران‌ها، پهلوها و باسن را فراهم می‌کند.
پس از تکمیل لیپوساکشن، برش‌ها معمولاً با بخیه‌های خارجی کوچک بسته می‌شوند که حدود یک هفته پس از عمل لیپوساکشن برداشته می‌شوند.
روش بادی جت منجر به مایعات کمی می‌شود، بنابراین زخم‌ها مایع نشت نمی‌کنند و مانند روش‌های لیپوساکشن استاندارد، آشفتگی ایجاد نمی‌کنند. سپس نواحی را با پدهای گازی پوشانده و لباسی مانند کمربند قرار می‌دهند. معمولاً از بیماران خواسته می‌شود که این لباس را برای حدود یک هفته بپوشند. پس از آن، لباس اختیاری می‌شود، اما بسیاری از بیماران به پوشیدن لباس برای راحتی و کاهش تورم، برای چند هفته ادامه می‌دهند.

مزایای بادی جت چیست؟

تاثیرات بادی جت غیر قابل انکار است. وقتی رژیم و و ورزش برای ارائه فرم بدن مورد نظر شما کافی نیست، روش Body-Jet می‌تواند یک راه حل ملایم ارائه دهد که از عوارض شدید پس از لیپوساکشن معمولی جلوگیری می‌کند. لیپوساکشن بادی جت به جای انجام یک روند بهبودی دردناک که ممکن است هفته‌ها طول بکشد و باعث ایجاد کبودی و زخم در بدن شما شود، ایمن‌ترین روش برای ارائه نتایج برتر لیپوساکشن به بیماران است.
سایر مزایای بادی جت شامل موارد زیر است:

 • حداقل زمان خرابی
 • ریسک پایین پزشکی
 • فشار خون
 • می‌توان تحت بی حسی موضعی انجام داد
 • آسیب کمتر به بافت‌های اطراف
 • کبودی و تورم کمتر

بادی جت شکم در مقابل گزینه های دیگر  لیپوساکشن ثابت‌ترین و مؤثرترین روش جراحی برای از بین بردن چربی اضافی است. لیپوساکشن بیش از ۴۰ سال سابقه ایمنی و اثربخشی دارد و توسط جراحان بر روی میلیون‌ها بیمار در سراسر جهان انجام شده است. ما در تمام مراحل از لیپوساکشن بادی جت استفاده می‌کنیم. روش‌های دیگری برای لیپوساکشن مانند لیپوساکشن لیزری و لیپوساکشن اولتراسونیک وجود دارد که قبل از برداشتن چربی با کانول لیپوساکشن، گرما را به لایه چربی وارد می‌کند. ما دریافتیم که بادی جت شکم، نتایج بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و دارای حاشیه ایمنی بیشتری نسبت به دستگاه‌های تولید گرما است. از آنجایی که لیزر و لیپوساکشن اولتراسونیک می‌تواند زمان انجام عمل را افزایش دهد و خطر عوارض اضافی مانند سوختگی پوست را افزایش دهد، ما لیپوساکشن بادی جت را بهترین فناوری لیپوساکشن موجود می‌دانیم. روش‌های کاهش چربی غیر جراحی رایج شده‌اند. با این حال، اثربخشی آن‌ها ثابت نشده است.
دستگاه‌های گرم کننده چربی و انجماد چربی موجود است.
این دستگاه‌ها شامل قرار دادن یک دستگاه خارجی بر روی پوست هستند و معمولاً به جلسات درمانی متعدد نیاز دارند. بهترین نتایج حاصل از این دستگاه‌ها تنها درصد کمی کاهش در لایه چربی را به همراه دارد و گاهی اوقات نتایج حداقل بوده و برای بیمار قابل توجه نیست. این تکنیک‌ها به سادگی نمی‌توانند با اثربخشی لیپوساکشن رقابت کنند. با لیپوساکشن، بدن با برداشتن قسمت عمده‌ای از لایه چربی در یک جلسه پیکر تراشی می‌شود.

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در این است که جراحی لیپوماتیک یک دستگاه مورد تأیید FDA است که امکان لیپوساکشن ایمن و مؤثر را در تمام نواحی بدن با دقت فراهم می‌کند.
لیپوماتیک ممکن است مانند لیپوساکشن به نظر برسد، اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای شکستن و مکش چربی بسیار متفاوت از لیپوساکشن است. به همین دلیل لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی زیر پوست، ظاهر بهتر پوست و اثر ماندگارتر می‌شود.

عوارض بادی جت چیست؟

با اینکه عوارض بادی جت محدود است، برخی از افراد گزارش می‌دهند که کبودی، ناراحتی و تورم قابل توجه می‌تواند هفته‌ها تا ماه‌ها طول بکشد. حتی برای برخی، یک سال طول می‌کشد تا همه تورم برطرف شود. چناچه شکاف‌های ایجاد شده برای عمل بادی جت در محل موردنظر به خوبی ضدعفونی و تمیز نشوند امکان عفونت وجود دارد. نکروز یا بافت مردگی که پس از عمل منجر به عفونت نیز می شود. کم شدن آب بدن به دلیل خروج آب از بدن در حین عمل و عدم دریافت آب کافی، جمع شدن مایع در زیر پوست و جمع شدن و لخته شدن خون در خارج از رگ‌ها نیز در برخی موارد نادر گزارش شده است.

مراقبت ‌های بعد از بادی جت چیست؟

ازآنجایی‌که این فرآیند بسیار ملایم است، لیپوساکشن بادی جت واتر معمولاً به عنوان یک روش سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.
به طور متوسط، کل این روش برای هر قسمت از بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران بادی جت لیپوساکشن متوجه می‌شوند که می‌توانند بلافاصله پس از عمل به فعالیت‌های معمول خود بازگردند. درواقع، لیپوساکشن بادی جت «لیپو استراحت ناهار» نامیده می‌شود، زیرا اکثر بیماران نیاز خاصی به مراقبت های بعد از بادی جت نداشته و می‌توانند این عمل را انجام دهند و بلافاصله فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند.
اگر در بیمارستان هستید، ممکن است یک شب بمانید تا مطمئن شوید که دچار کم آبی یا شوک ناشی از دست دادن مایعات نشده‌اید.اگر به دستورات پزشک عمل کنید ، دوره نقاهت بادی جت را به آسانی سپری خواهید کرد.

هزینه انجام بادی جت در تهران چقدر است؟

بهتر است برای انجام بادی جت، تحت نظر بهترین دکتر بادی جت قرار گیرید. همان طور که گفتیم این روزها عمل جراحی برای کوچک کردن شکم به عنوان یکی از روش‌های درمانی به بسیاری از آقایان و بانوان کمک می‌کند تا اندامی مناسب داشته باشند. ما در کلینیک دکتر وقردوست از روش‌های مختلفی برای عمل کوچک کردن شکم استفاده می‌کنیم که در کمترین زمان ممکن بتوانید بهبود یابید و به شرایط ایده آل خود برگردید.
اگر شما هم به فکر انجام بادی جت هستید اما نمی‌دانید، هزینه انجام بادی جت در تهران چقدر است؟ ما به شما اطمینان می‌دهیم گروه حرفه‌ای کادر درمانی این کلینیک از بهترین‌ها هستند و برای شما هزینه مناسبی را با توجه به کیفیت خدمات در نظر گرفته اند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد