دکتر وقردوست

ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن

جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

روش های بسیاری برای خوش حالت کردن شکم و فرمدهی آن وجود دارند، که به دلیل افزایش آمار چاقی در کشور ما و هم چنین عوارض آن که روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند، ما را بر آن داشت تا از عمل های جراحی برای از بین بردن چربی های شکمی موثر واقع شده اند، همینطور روشی نوین و کم خطر باشند و بعد از انجام آن عوارضی فرد را در برنگیرد و بتواند به راحتی از شر چربی های اضافی شکمی خود خلاصی یابد.

ابدومینوپلاستی از همان روش های است که در درمان چاقی موضعی می تواند موثر واقع شود، این نوع جراحی ها توسط متخصصین جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود. با توجه به حجم زیاد متقاضیان چنین جراحی های زیبایی، متخصصین کار بلد و متبحری در این حوزه رشد یافته اند که می توانند بهترین عمل جراحی زیبایی را برای افراد رقم بزنند.

در ادامه می کوشیم اطلاعاتی در خصوص عمل جراحی ابدومینوپلاستی و انواع آن به شما ارائه دهیم، باشد که مفید واقع شود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

یک نوع روش عمل جراحی کم تهاجم است که به حذف چربی های شکمی می انجامد، هم چنین به سفت شدن عضلات شکم و پهلو پس از عمل های جراحی مانند، زایمان یا شل شدگی های ناشی از کاهش وزن می پردازد.

البته که عوامل مختلفی در افزایش وزن و افتادگی شکم دخیل است، عواملی از قبیل، ژنتیک و وراثت و پر خوری می تواند در میزان چاقی افراد سهیم باشند.

ابدومینوپلاستی هم به سراغ همین افرادی آمده است که این گونه در دام چاقی افتاده اند و آن ها  را با انجام یک جراحی درمان می کند.

ابدومینوپلاستی همراه با ساکشن چگونه انجام می شود؟

ساکشن در عمل جراحی ابدومینو پلاستی، به کمک خارج کردن چربی ها از شکم می آید، م یتوانند بافت های چربی را با کم ترین آسیبی از شکم خارج کنند.

ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن نیز چگونه انجام می شود؟

شکم افراد چاق که می خواهند تحت عمل ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن قرار بگیرند به دو قسمت پر خطر و کم خطر تقسیم می گردند. در هحین انجام عمل جراحی ابدویمنو پلاستی که به خارج کردن چربی های شکمی می پردازد و می تواند ماهیچه های شکمی را سفت کند، عمل لیپوساکشن  در حین ابدومینوپلاستی نیز انجام می گردد تا شکم فرم بهتری بگیرد.

نکات لازم قبل از عمل شکم چیست؟

افرادی که قصد دارند عمل جراحی ابدومینو پلاستی را انجام دهند، برای موفقیت در عمل جراحی و جلوگیری از بروز هر گونه عارضه ای باید از نکات لازمه را رعایت کنند. در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • ابتدا در خصوص چنین عملی با فردی مناسب و امن صحبت کنید و با توجه به تخصص ش از او مشاوره دریافت کنید، تا نگرانی و دغدغه های تان پیش از عمل بر طرف شود و با خیالی آسوده به سمت اتاق عمل بروید.
 • حداقل از دو هفته پیش از قرار جراحی از سیگار کشیدن را قطع کنید.
 • از 10 روز قبل از عمل جراحی از مصرف دارو های بدون نسخه مانند آسپرین و مسکن ها خودداری کنید.
 • سابقه پزشکی یا مصرف هر گونه داروی را اگر دارید، جتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در روز عمل لطفا ناشتا باشید تا آزمایش های روتین پیش از عمل انجام شود، زیرا با توجه به نتایج آن آزمایش ها عمل صورت می گیرد.
 • در کنار خود یک فردی را به عنوان همراه داشته باشید تا بتواند بعد از عمل به کار های مربوطه رسیدگی کند. هم چنین از نظر عاطفی بتواند حمایت گر خوبی باشد.
 • از به همراه داشتن طلا و جواهرات و هر گونه اشیا در روز عمل خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید برخی از متخصصین بر این باورند شب قبل از عمل یا روز عمل نباید استحمام کنید و از مواد شوینده استفاده کنید، زیرا میس تواند در عمل جراحی تاثیر گذار بیاشد.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی :09123366511          09120929195

آدرس مطب :تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

مراقبت های بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی کدام اند؟

 • پس از عمل جراحی باید از رژیم غذایی سالمی پیروی کنید به طوری که تمامی پروتئین ها و ویتامین ها در این رژیم حضور داشته باشند تا با کمک آن ها جای زخم و بخیه به خوبی بهبودی پیدا کند و بدن به طور طبیعی بازسازی شود.
 • تا دو هفته از بلند کردن جسمی سنگین اجتناب کنید، زیر ا می تواند عواقب بدی می تواند برای تان رقم بزند.
 • سعی کنید بعد از عمل جراحی راه بروید تا تورم ناشی از عمل به آرامی کاهش یابد.
 • تا دور پس از عمل جراحی می تواند به آرامی به فعالیت های سبک و معمولی خود رسیدگی کنید.
 • سعی کنید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید، زیرا نور آفتاب می تواند جای زخم و برش های عمل را تیره کند.
 • تا مدت ها بعد از عمل جراحی که کبودی های ناشی از آن ها باقی مانده است، استفاده از کرم های برنزه کننده و غیره ممنوع است.

عوارض جانبی که به صورت احتمالی ممکن است بعد از عمل جراحی ابدومینو پلاستی رخ دهد، کدام اند؟

 ابدومینوپلاستی مانندهر عمل جراحی دیگر نیز می تواند خطراتی را در پی داشته باشد، اما با  رعایت نکات ذکر شده می توان از بروز آن ها جلوگیری کرد. ممکن است بعد از عمل جراحی ابدومینو پلاستی برای مدت کوتاهی دچار بی حسی، خستگی، کبودی شوید. عواملی از قبیل: دیابت، پرفشاری یا کم فشاری خون، عارضه های قلبی، ریوی و کلیوی، استعمال دخانیات، احتمال بروز خطراتی پس از جراحی را افزایش می دهد.

نتیجه گیری

برای تسریع در روند بهبودی مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی که در مطالب فوق ذکر شد را جدی بگیرید و رعایت کنید، تا تجربه موفق آمیزی از عمل جراحی ابدومینوپلاستنی داشته باشید و لبخندی از روی رضایت بر روی لبان تان بنشیند و به اندامی زیبا دست یابید.

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.