دکتر وقردوست

آموزش چسب زدن بینی بعد از عمل

مراحل و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

بعد از انجام عمل، بینی متورم شده و چسب زدن بینی پس از جراحی به شما برای کاهش این تورم کمک زیادی کرده و روند بهبود بینی را نیز تسریع میکند. همچنین شما با استفاده مکرر و درست چسب به شکل دهی بهتر بینی خود نیز کمک شایانی میکنید، پس از آن غافل نشوید.

اگر استفاده از چسب بینی به شکل اصولی انجام شود، موجب فشار درست بر روی پوست بینی شده و تورم را در تمامی قسمت‌های بینی به شکل یکسان کاهش می‌دهد.

مدت زمان استفاده از چسب بینی بعد از عمل بینی چقدر است؟

این مدت زمان با توجه به نوع پوست بینی متفاوت است ولی به طور کلی این مدت طمان بین 1 ماه تا 1 ماه و نیم متغیر است و بهتر است که فرد از چسب استفاده کند.

در دوهفته اول بعد از جراحی بینی چسب زدن باعث شکل گیری بهتر و از التهاب و تورم جلوگیری میکند و پس از شروع هفته سوم چسب برای کاهش ورم و التهاب موثر است. بنابر این در دو هفته اول استفاده از چسب ضروری است ولی بعد از این زمان نیز بهتر است که فرد تا یک ماه و نیم از چسب بر روی بینی خود استفاده کند تا ورم بینی زودتر فروکش کند و بینی فرم بهتری بگیرد.

در افرادی که پوست بینی با ضخامت متوسط یا نسبتا ضخیم دارند بهتر است که این مدت زمان افزایش یابد.

مزایای چسب زدن بینی

  • سریع تر شدن زمان کاهش تورم
  • فرم دهی و شکل گیری بهتر بینی
  • هشدار به افراد برای ایجاد آگاهی درباره عمل بینی و عدم ضربه به آن

روش درست چسب زدن بینی

مرحله اول: انتخاب چسب مناسب

انتخاب چسب مناسب برای بینی که معمولا قطر 1 سانتی متری دارد.

مرحله دوم: تمیز کردن سطح پوست بینی

در ابتدا صورت خود را با آب و صابون بشویید و سپس با استفاده از پنبه آغشته به الکی پوست روی بینی و گونه‌ها را به دقت تمیز کنید و 10 دقیقه صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.

مرحله سوم: برش چسب به ابعاد مورد نیاز

با توجه به ابعاد بینی چسب را به اندازه دلخواه برش میزنیم

6 الی 8 قطعه چسب به اندازه 3 الی 4 سانتی متر

2 قطعه چسب به اندازه 10 الی 12 سانتی متر

مرحله چهارم: چسباندن قطعات چسب روی بینی

در مقابل آینه ایستاده و از بالای بینی به سمت پایین به شکل عرضی شروع بع چسباندن تکه چسب‌های 3 الی 4 سانتی متری کنید و به شکلی چسب بزنید که مقدار کمی از چسب زیر چسب قبلی قرار گیرد. سپس قطعات چسب را به آرامی فشار دهید تا به خوبی ثابت شوند.

اکنون قطعه چسب های 10 الی 12 سانتی متری را به صورت طولی و به شکل U انگلیسی اقدام به چسباند در قسمت زیرین بینی کنید. وسط نوار چسب دقیقا باید در زیر نوک بینی قرار گیرد و ادامه نوار از کنار بینی به سمت بالا برود. اما توجه کنید که چسب ها جلوی سوراخ بینی را نگیرد تا در زمان تنفس به مشکلی بر نخورید. در آخر با انگشتان خود به آرامی چسب را در جای خود تثبیت کنید.

سپس قطعه چسب 10 الی 12 سانتی متری بعدی را نیز مطابق دستور العمل قبل بر روی بینی قرار دهید.

این بار مجددا از پایین بینی به بالا یه صورت عرضی سروع به چسباندن قطعه چسب های 3 الی 4 سانتی متری میکنیم و سپس به آرامی قطعات چسب را بر روی بینی فشار دهید تا به خوبی بچسبند و اضافه های چسب را نیز با دقت با قیچی جدا کنید.

نحوه جدا کردن چسب از روی بینی

دقت داشتن در زمان باز کردن چسب بینی به مانند زدن آن اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر به شکل اصولی چسب را برندارید ممکن است به بافت‌های زیر پوست آسیب بزنید به همین دلیل توصیه ما این است که زیر دوش آب گرم اقدام به برداشتن چسب کنید. به شکلی که چسب به خوبی مرطوب شده و راحت‌تر از پوست جدا شود. جدا کردن چسب را به آرامی انجان دهید تا پوست کشیده نشود.

چسب بینی را چند وقت یکبار باید عوض کنیم؟

بسته به نوع پوست فرد مدت زمان متفاوت است. افرادی که پوست چرب دارند بهتر است یک روز درمیان چسب را تعویض کنند و برای افرادی که پوست خشک دارند این مدت زمان 3 روز است. همچنین بهتر است بعد از جدا کردن چسب از پوست دو الی سه ساعت به پوست اجازه استراحت دهید تا اصطلاحا تنفس کند و سپس اقدام به زدن دوباره چسب کنید.

راه های ارتباطی با دکتر رضا وقردوست

شماره تماس منشی :09123366511               09120929195

آدرس مطب : تهران- ونک – کوچه صانعی – ساختمان پزشکان نور – طبقه 3 – واحد 11

پیج اینستاگرام دکتر رضا وقر دوست

سایر مقالات

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح پلاستیک در تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.